servo

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

servo

Příspěvek od vikinko »

Ahojte, mam taky mensi problem zo servom.Inac aj som hladal vo fore ale nic podobne som nenasiel. Ked idem v mensej rychlosti do zakruty tak citim pri otacani volantom jemne trhanie nizkej frekvencie. Roby to aj na dialnici ked sa preradujem do ineho pruhu vlastne roby to stale a stale to ma rovnaku frekvenciu ako pri jazde do zakruty. ked stojim a tocim volantom ide to hladko...tak nevim :cry: ...
dik za rady!
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Typoval bych to na špatně vyváženou pneumatiku. Možná jsi "ztratil" vyvažovací závaží. Zkontroluj to! Tím začni. Zvedni obě přední kola a zkontroluj vůle jak axiální,tak radiální . Pokud se to projevuje jen při pomalé jízdě, mohl by to být i některý z čepů.Zjisti vůli v čepu můžeš i tak, že zatočíš volant na libovolnou stranu až nadoraz a jezdíš pomaličku dokola.Vůle se projeví "cukáním" do stran. :?
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Hynek: Tak, tak. Servo je v poriadku (pokial tam je dost oleja, nikde netecie a ani sa olej nepeni v tej nadrzke). Skontrolovat tie capy, a pneu (moze byt aj "vybulena" a to okom tazko poznat (zdvihnut auto, k kolesu tesne nieco prilozit a tocit kolesom, ci sa ta medzera medzi kolesom a tym niecim nemeni) Ak by si mal nevyvazene pneu, tak to by si pozoroval skor od rychlosti nad 90 km/h a aj pri rovnej jazde.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

ferino28 píše:Hynek: Tak, tak. Servo je v poriadku (pokial tam je dost oleja, nikde netecie a ani sa olej nepeni v tej nadrzke). Skontrolovat tie capy, a pneu (moze byt aj "vybulena" a to okom tazko poznat (zdvihnut auto, k kolesu tesne nieco prilozit a tocit kolesom, ci sa ta medzera medzi kolesom a tym niecim nemeni) Ak by si mal nevyvazene pneu, tak to by si pozoroval skor od rychlosti nad 90 km/h a aj pri rovnej jazde.
Ta "boule" může být i na styčné ploše pneu.Nejlépe to zkontrolovat na vyvažovačce. A teď mě napadá, neměnil jsi pneu za zimní?
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

A este moze byt aj krivy disk (aj to sa mi uz stalo)
vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vikinko »

Ved prave axialne aj radialne vole som kontroloval na rampe a je to ok.Vyduta pneumatika nieje a prave toto ze keby to malo suvis s kolesami alebo tak, tak by sa frekvencia toho trasu spolu z rychlostou auta zvysovala lenze ona je stale rovnaka(ci idem 30 alebo 130km/h stale sa to trase rovnako rychlo) preto som typoval servo. :? Ale kuknem este na to zavazicko ze ci nahodou neuletelo ale myslim ze to asi nebude tym... :)
A este toto ze kamosovi to robilo ties na fabke a potom to zahadne prestalo... :roll:
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Tak hochu, to bude někde jinde. To by se s rychostí měnilo,kdyby to bylo v kolech nebo v čepech. Ani závažím to nebude. A čerpadlo serva taky mění otáčky s otáčkami motoru.Ale mohl by to být přepouštěcí ventil přetlaku serva, co stabilizuje ovládací tlak.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..a olej v serve uz bol niekedy meneny..???
a klinovy remen ..??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

presne remen nebo kapalina v servu.pokud nepomuze dotazeni a vymena kapaliny tipuju na servo.ale pokud by to byla pumpa tak by se frekvence menila s otackami motoru takze to mozna bude rizeni.prepousteci ventilky nedrzi konstantni tlak.ale jak to presne je s rizenim nevim. nevim co ridi tlak.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vikinko »

Ok chlapi dakujem za rady aspon viem co sa tam vsetko moze pokazit... :D tu kapalinu vymenim...
To JRD Mclaren: pametas si ked si predaval zelene esperko? V tedy som ho chcel od teba kupit a aj sme sa previezli bol som tam aj s takou babenkou...Tak to som ja ten tipek :D .A inac ako si s tym vlastne dopadol? predal si ok?
ja som nakonec kupi nexiu gle za 45t.
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

vikinko píše:To JRD Mclaren: pametas si ked si predaval zelene esperko? V tedy som ho chcel od teba .......
zodpovedash popisu asi5tich 6tich..co tu boli ..
..dopadlo to takto..a takto...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: servo

Příspěvek od Dark69 »

Vcera mi nejako zoslablo servo :oops: Ak bolo v poriadku, vytocil som volant naplno tak bolo pocut take silnejsie sicanie. Teraz volant mi ide tazsie, a ak vytocim naplno aj to sicanie zoslablo... Zatial som si vsimol len to. Kua nechcem aby mi odislo cele servo :?
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: servo

Příspěvek od Dark69 »

Po obhliadke serva som zistil nasledujuce veci, oleja mam dost, takze nijaky unik ani diera v systeme nieje. Remen serva+alternatora mam uplne novy a dost slusne aj napnuty. Jedinu vec co som nasiel, bola roztrhnuta manzeta na serve na lavej strane. Pod nou bol spinavy ten valec, mozem ho vycistit a nastriekat pod manzetu silikonovy olej??
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: servo

Příspěvek od Serpico »

...no vikinko máš jedinou kliku u 8V jde líp ven než u 16V no na druhou stranu oprava serva je nereálná vše je zapertlované a tak se mění celé, pokud není závada v čerpadle...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: servo

Příspěvek od mikikoti »

Ja mám zase trochu iní problém. Ked rychlo otáčam volantom o 10 stupňov na mieste tak mi to tam nejako klepe a prechádza to až do pedálov. Je jedno či motor beží alebo nie. Ale iné zmeny som počas jazdy nepozorovaľ robí to len ked auto stojí. Kontroloval som v okolí riadenia a nápravy vôle ale nič.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“