vrzganie prednej napravy

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

vrzganie prednej napravy

Příspěvek od Iggy »

Zdravím,

dá sa naozaj odstrániť vŕzganie prednej nápravy výmenou gumových úponov stabilizátora? A to stoja naozaj cca. 50,-/kus? Chcel by som sa toho nepríjemného zvuku zbaviť :cry: ...Dík.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Vrzání se dá odstranit odjezdem do teplých krajin . Já už uplně zapomněl , že to vrže a s příchodem zimy jsem si zase rychle vzpomněl .... :lol: Myslím , že ani výměna nepomůže , a navíc k předním je blbej přístup , zadní mi nevržou , ty jdou vyměnit krásně , ale nevrzaly ani před tím .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Jj, je to nepříjemnej zvuk, ale zároveň i nemoc Nubir :( ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
DeSouza
Příspěvky: 40
Registrován: pát led 21, 2005 20:54
Bydliště: Jesenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DeSouza »

Jj, taky to moc dobře znám... :x
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ale vrzgot nieje nemoc len Daewa ale asi všetkých vozoch lebo pri tomto počasí vrže aj Superb po ránu keď sa pohnem tak vrzgá a škrípe ale keď prejdem pár metrou tak prestane :lol: :lol: :lol: Jinak aj Legynka teraz po ránu sem tam vrzgne ale s toho si hlavu nelámem bo horšie by bolo keby to robilo stále ale takhle to nič :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Taky vržu :lol: :lol: zkus prolejt silentbloky brzdovou kapalinou (starou červenou) -i
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Vím , že jsi to brzdovkou prolil již před rokem , je to lepší ? , nežere to tu gumu ?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Iggy »

Niekde sa tu pisalo nieco podobne...vraj staci niekde pod gumicky resp. vsade kde je mozne :D nastriekat silikonovy olej alebo nieco podobne a vraj to pomoze na dlho ak nie na stalo...

kam presne by som vlastne mal nastriekat tuto zazracnu tekutinu?

dik 8)
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Ja som dnes odniesol Kalosa na výmenu tých tyčiek stabilizátora. Vrzga to aj mne. Silentbloky som menil na prednej náprave minulý rok. Zatiaľ bolo v pohode, ale už je to tu teraz opäť. :evil: Môze tá tyčka 1 ks stáť 600 sk? Zdá sa mi to veľa.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

To premazanie mne nepomohlo . Presne neviem kde som to striekal ale pošla cela flaša WD40 :lol: cele to bolo od oleja. TAk si treba natoasi zvyknúť.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: vrzganie prednej napravy

Příspěvek od Blue Lanos »

Mne padlo pol flase silikonoveho oleja a prd to pomohlo-furt stejne :|
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: vrzganie prednej napravy

Příspěvek od megajvr »

Ta výměna někdy pomůže a někdy ne. Cena je +- 60kč za ks. A vyměnit se dají s trochou trpělivosti, nebo asi po 3 infarktech. U Nubiry to přestalo, u Tacumy to občas vrzne. Tak si vyber :lol:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: vrzganie prednej napravy

Příspěvek od stefan zbortek »

Fakt ti to přestalo??A před jakou dobou jsi to měnil?Může sem dát někdo název nebo číslo(nejlépe foto) tý gumy? :o)
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: vrzganie prednej napravy

Příspěvek od megajvr »

megajvr píše:Ta výměna někdy pomůže a někdy ne. Cena je +- 60kč za ks. A vyměnit se dají s trochou trpělivosti, nebo asi po 3 infarktech. U Nubiry to přestalo, u Tacumy to občas vrzne. Tak si vyber :lol:
Jak už jsem uvedl, mám stím takovou zkušenost. Zajdi přímo do origo prodejny a chtěj " přední pryžové uložení stabilizátoru" ne kosti!!!!! Jsou to dva gumové špalky velikosti např. trafa nabíječky na mobil. Uprostřed je díra a každý je z jedné strany rozříznutý aby se dal nasadit na stabilizátor.
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“