co vsetko prezil vas lanos

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

co vsetko prezil vas lanos

Příspěvek od orgi »

kedze som si bol pre svojho milacika v servise, uz sa na tom zaciname usmievat, co prezil s nami za 3roky.. ak sa tato tema niekde uz spominala, kludne vymazte :)

takze suma nasho lanosa: 4x buracka (mierne tukesy vycislene poistovnou na 35-55 litrov kazda) z toho 2x lava predna cast a 2x prava predna cast, kapota je uz tretia, predny naraznik stvrty ;-) a po novom je to kraaasne nalakovane a nemali tu ciernochromovu masku ale iba cistochromovu, taaakze som normalne rad, ze to bolo v tom servise :-)

pri tom stihli vymenit rozvody a auticko slape jak hodinky... najazdenych cca 158tis km a snad este par rokov vydrzi :)
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Reklama
 

Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

4x bouracka za 3 roky, to je drrsny. ten muj ma za sebou jenom kupu promacklin a odrenin z parkoviste, urvane kliky na strane ridice, praskle predni sklo (jeste porad...) a nakonec asi pred rokem a pul se provalilo tesneni pod hlavou - tesne po koupi ;) - opraveno v ramci zaruky od naseho nejvetsiho bazaru :lol: Letos odesel kompresor klimy - maly tlak...
Najeto s nim mam osobne zatim neco pres 50tkm.
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

si z toho udelal pekny biznys :lol: :lol: :lol: nemusis ani do prace chodit :lol: :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

moj musel "prezit" dracikove potahy, montaz taxametra, vysielacky a vymenu zadneho narazanika potom ako sa do neho zahladel prassat :lol: :lol:



a dufam, ze to tak aj ostane a budeme snim zazivat len prijemne veci :P :P :P
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Jestli to nebude lanosákům vadit, tak bych se sem nacpal s bývalým Racerem... :)

...ten přežil těžkou havárku na levej předek, dvě rány do kufru, tři následné nekvalitní opravy, sedm let bez jakékoli údržby, 100 km jízdy s kousnutou pravou přední brzdou, 150 km jízdy s rozdrbaným karburátorem (a spotřebou 17 l/100 km) a taky šílenou jízdu po D1 a D8, kdy rychlost snad neklesla pod 150 km/h...zvlášť výjezd na Střechovský kopec na nekřesťansky vytočenou čtyřku stál za to... :lol:

...když nad tím tak přemýšlím, tak si snad ten Auto Diskont ani nezasloužil... ;)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
JIRKAToR
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 04, 2006 15:14

Příspěvek od JIRKAToR »

Jaaj, dobré téma. ;)

Takže ten muj za 1,5 roku - promáčklý blatník, poškrábaná přední kapota - pachatel neznámý (oprava 7000), rozbitý přední pravý světlomet - moje chyba (nový 2500), zrušená celá levá strana - obě dveře, sloupek, prah, lakování - nezaviněno (oprava 45000, pojišťovna zkrátila na 28000)

+ překousané kabely od kuny nebo myší, nevim. :roll:
Daewoo Lanos SE, 1998, 1349 ccm, stříbrná metla, 13ky kolesa...
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

No, ten moj toho vela zleho za tych 8 rokov a skoro 100 tkm nezazil :lol:

- vymena celneho skla po "uloveni" mysiaka horneho v rychlosti 130 na dialnici (mam ho doma na stene. Tehda toho mysiaka, vypchateho)

- vymena motora po najazdeni asi 3.5tkm - v ramci reklamacie, asi vyrobne nepresnosti (zral 3l oleja na 1000 km)

- preliaceny predny naraznik (zaradenie 1-tky namiesto spiatocky a stlp - potvora - neuhol)

- hlboky skrabanec na zadnom pravom blatniku - prehliadnuty nizky betonovy kvetinac pri parkovani. Vygitovany a zatriekany svojpomocne

- vymena rozvodov po 92 tkm

- vymena deraveho chladica klimy

- vymena mechanizmu otvarania laveho zadneho okna (rozsypane umelohmotne kladky)

- vysusenie podlahy - voda sa dostavala cez prasknutu gumenu priechodku lanka otvarania prednej kapoty

Inak len bezne preliaciny na dverach z parkovisk a prskance od kamienkov, drobnosti ako vyfuk, tlmice, brzdy ...
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: co vsetko prezil vas lanos

Příspěvek od FoXo »

Ja ani neviem kde mam zacat :lol:
Otazne je co este prezije moj lanos :lol:
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: co vsetko prezil vas lanos

Příspěvek od ladinek »

jestli můžu já tak bývalá felda 1,6:

výměna palivového čerpadla 5000kč
2x startovací modul 4000kč
olejová vana jsem prorazil 5500kč
zadní a přední brzdy 7000kč
oprava laku každej rok cca 2000kč
vyměna termostatu 1500kč
1 x gumy jednu jsem prorazil den po koupi o obrubník při pakkování 5500kč
3x homokloub 2500kč
přetěsnění převodovky kámoš udělal 2000kč
výfuk 1500kč
škrtící klapka 5500kč

a nevím co ještě ještě že je už ex -i koupeno před 6 lety za 90 000kč prodáno před rokem za 15000kč dobrej kšeft :evil:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
žofre
Příspěvky: 73
Registrován: ned bře 21, 2010 21:21
Bydliště: Dolné Srnie S.R. okr.NMn/V

Re: co vsetko prezil vas lanos

Příspěvek od žofre »

Je to ozaj vdačná téma pri mojích predchádzajúcich 12 autákoch by to ho bolo hodne,Ale s Lanosom sa stretol túlavý pes a odniesol nárazník a chladič klímy
Lanos 1,5 ,8v 63 kw r.v. 2000 modrozelená metalíza, predné okná v elektrike, fólie,deflektory , nové pneu. barum brilantis 2.
maiki1
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 14, 2009 23:36
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: co vsetko prezil vas lanos

Příspěvek od maiki1 »

Lanoska mám teprv 1,5 roku najeto cca 30t km:
- po koupi jsem jezdila půl roku bez investic
- pak jenom nová baterka, olej, filtr, svíčky, tlumiče všechny, přední brzdy a 14" na léto
- porucha zatím jenom jedna(klepu na dřevo), vypadl mi spojovací šroub na převodové tyči
- bohužel před ročním výročím bouračka na zadek z levého boku, odnesly to naštěstí jenom plechy, ale vevnitř to bylo popraskané, autí šlo na lavici a přitom se ukázalo,že si něco podobného už zažilo předtím,takže možná už po 3tí bourané,kupovala sem ho levně protože bylo spravené po lehčím ťukanci na předek(šlo to až na motor,ale ten to nakonec přežil)...oprava po známosti za 15.000kč
- po krásné opravě během týdne na stejném místě odřenina jako prase :!: ,nějaké prase totiž vedle mě neumělo parkovat,byla sem ráda že to nárazník přežil,bo bouračce byl prasklý a z té strany urvaný,ale nebyl měněný jen pěkně zrepasovaný ;)
- v zimě měněná chl.kapalina
- nedávno měněné zapalovací kabely a stěrače
- momentálně najeto nějakých 167t km tak snad ještě pár let poslouží :mrgreen:
- nejlepší zážitek: D1 175km/hod :o) , předjíždění slabších oktávek :lol: a vůbec fakt, že je to moje první auto, člověk k němu má takový zvláštní romantický vztah,když jsem se naučila aspoń trochu řídit a zjistila co to auto rádo,jak na něj...prostě jedno tělo,jedna duše -i ...řídila sem už i fungl nové auta,např.kia ceed,ale byla sem z toho celá nesvá...motor nebylo slyšet,rozjíždělo se to bez plynu,rychlosti tam skákaly samy a člověk měl pocit, že už si v takovém autě neužije žádnou srandu,natož když za vás auta už i samy parkují :roll: :D
daewoo lanos 1.5 S sedan, r.v.99 alias "lienka"
chevrolet nubira 1.6 kombi, r.v. 2006
Odpovědět

Zpět na „LANOS“