sviecky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
thomastmotlik
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 05, 2007 15:49
Bydliště: Považská Bystrica, SK

sviecky

Příspěvek od thomastmotlik »

Caute. Mal som v Ticu sviecky BOSCH WR 8 DCX so vzdialenostou elektrody 1,1 mm. Chcel som ich vymenit a kupit take iste, ale predali mi BOSCH WR 8 DC+ +3 super plus, so vzdialenostou elektrody 0,8 mm. Vsetko sa mi zdalo v poriadku az na tu vzdialenost elektrody. Myslite, ze by to mohlo uskodit motoru ? A ak ano, nedala by sa ta vzdialenost elektrody upravit ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

tvymu motoru to vubec neuskodi :lol: budes mit jen o 0,001 setinu rÿchlejsi zapal smesi :lol: :lol: :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Veru tak,žiaden problém,pamätám,že aj kedysi sa u 4taktov skracovala vzdialenosť elelektród,naopak u 2taktov to zvyšovali kvôli intenzívnejšej iskre,dáa so to aj upraviť,ale ak sa jedná o viacelektródove sviečky,rozhodne sa to nedoporučuje upravovať,ani ja by som to osobne nerobil u nijakej sviečky,kedysi sme to jemne ohýbali a zrovnávali pomocou listovej mierky,ale automechanik mi vravel,že 1000 krát sa nemusí nič stť,ale tisicprvý môže,vraj vedel o prípade ulomenej elektródy vypadnutej do spaľovacieho priestoru valca,tak o r.1985,kedy mi to vravel dávam tomu pokoj,aká tam je takú tam dám,ale obecne výrobca našich sviečok to inak pripúšťa,na krabičke to bývalo napísane,že je to možné upraviť.Ja osobne kupujem sviečka zn, NGK a to tam dám,ako to leží a beži,na matejovi sa chystám meniť sviečky po novom roku.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

pokud ty elektrody neupravuješ každej den nestane se nic to je blbost zato se mi stalo že upadla u uplně nové svíčky bez upravy poukd tam není vada klidně párkrát mužeš upravit a i když upadne z největší pravděpodobností se nic nestane vyfoukne to prostě ven
thomastmotlik
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 05, 2007 15:49
Bydliště: Považská Bystrica, SK

Příspěvek od thomastmotlik »

Som si myslel, ze budem musiet kupit nove. Som rad ze to nevadi. Nebudem ich ani upravovať zatial. Dik.
Odpovědět

Zpět na „TICO“