odřené dveře na Sparku - pojistná událost

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Majkl
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 24, 2007 21:06
Bydliště: Jablonné v Podještědí

odřené dveře na Sparku - pojistná událost

Příspěvek od Majkl »

Podařila se mi hezká věc, při couvání na parkovišti jsem si nevšiml za mnou parkující oktávky. Zaregistroval jsem ji až poté, co jsem dveřma řidiče štrejchnul o její zadní nárazník a zpětné zrcátko se mi vyvrátilo dopředu. Abyste pochopili, volant jsem měl vytočený docela doprava a couval jsem. Oktávia má lehoučce odřený nárazník a já trochu poškrábaný LP dveře. Více či méně viditelné rýhy, maličko je to promáčklé a na dvou místech popraskaný lak.

Dost jsem se na sebe zlobil, auto má jen 10 měsíců. Ale doufal jsem, že to v servisu vyspraví a nebude vidět skoro nic a hlavně to nebude reznout. Autorizovaný servis mi však nabídl rovnou nové dveře, jsou už objednané a budu platit pouze spoluúčast.

Máte někdo podobnou zkušenost? Zajímalo by mě, jaká je dnes praxe, to se poškozená část rovnou mění?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Jak jsem poznal, tak asi ano....když jsme jeli s Kombikem jednou do servisu, tak ta poškozená číst by šla v pohodě opravit, ale oni jí rovnou objednali a dali novou...koneckonců proč ne....nové je vždy lepší než opravované ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

ano proten servis to sou penize na chleba, takle opravou by vydelali jen na slanou vodu, tim ze daji nove vydelaj i na chleba protoze 45% ceny jde do ucetnictvi servisu
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ja tiež vravím,že vo väčsine značkových servisoch dnes už nie sú opravaári,ale vymieňači súčiastok,česť výnimkám.Inak vo svete je to tak,koľko však stojí hodina práce u nich a koľko u nás.Raz jeden známy z Kanady nechápal,že nás pracne vyvárali prehrdzavený tlmič výfuku a vyklepávali pokčený blatník....Nuž ale u nich jae na tom tá práca najdrahšia položka,kým u nás vtedy r.1992,to bola takmer bezcenná položka
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 102
Registrován: pon zář 06, 2004 10:34
Bydliště: chomutov

Re: odřené dveře na Sparku - pojistná událost

Příspěvek od Miloš »

Plně souhlasím "vyměnitelé součástek"
New Spark LS 2011 oranž.metla 1000km :-))[
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: odřené dveře na Sparku - pojistná událost

Příspěvek od Akri »

Berte to tak, ze to delaji jen na novych autech, jakmile bude starsi pojistovna k tomu neda souhlas a bude se klepat. Nicmene, jestli to jde z pojistky, tak to pak bude vymena behem dvou dnu,to je zase fajn, ze se neceka ne?
Pojistovna plati i lakovani kralovsky, proto je vzdy faktura tak tucna, to se proste doji pojistovna, tak ziji znackove servisy.... :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „SPARK“