Emisná kontrola

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
ice.cube
Příspěvky: 188
Registrován: sob čer 02, 2007 15:18
Bydliště: Veľká Lehota
Kontaktovat uživatele:

Emisná kontrola

Příspěvek od ice.cube »

už ju máte? koniec roka sa blíži...ja som bol dnes a čuduj sa svete katalizátor mám v norme. ale vraj mam deravý výfuk, ze niekde uniká kyslík či čo mi to tam trepal. pozeral som výfuk ale nič vyditelné som nebadal.
NEXIA, tmavomodrá metalíza, fólie, PREDANÉ !!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

robil som ju uz pred mesiacom :)pretoze bral som aj rezervu keby nieco nebolo v poriadku a oplatilo sa.. a mam v prdeli katalyzator :(( je skoro nad normu vraveli mi este jeden rok a je nefunkcny komplet..ale chvalabohu ze mi dali potvrdenie ze som urobil :))
Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od congo »

ja som ju absolvoval minuly tyzden :D vsetko ok :D Obrázek
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vikinko »

To musim mat emisnu ked mam katalizator? :shock: :shock:
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

vikinko píše:To musim mat emisnu ked mam katalizator? :shock: :shock:
ano auta od 95 roku vyroby do sa mi zda 2000 roku vyrobu musia mat emisnu kontrolu povinne do konca tohto roka!
vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vikinko »

toje dost na figu... :cry:
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vikinko »

Moj katalizator je uz asi kaput, mam tam uplne odhrdzavene prirubi drzia uz len silou vôle a fucia cez ne plyny von... takze silno pochybujem ze mi to prejde... :cry: :cry: :cry:
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

vikinko píše:Moj katalizator je uz asi kaput, mam tam uplne odhrdzavene prirubi drzia uz len silou vôle a fucia cez ne plyny von... takze silno pochybujem ze mi to prejde... :cry: :cry: :cry:
moj vyzera podobne kusok lepsie mozno a presiel som ledva ledva len tak tak..prizmuril oko bolo to na hranicy uff ..kup univerzalny katalyzator a ti ho navaria tam...cena katalyzator + robota 4000 sk je to dost mna to caka o 2 roky :)
vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vikinko »

ja som teras kukal na nete a su dostat origos do 2000,- ale mam aj dôlezitejsie veci do ktorích by som ich vedel vrazit... na pr.:rozvodovi remen...ale ja to s tou emisnou skusim nejak vybavit :twisted:
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Ja som bol na EK 21. novembra. Prešiel som bez problémov. :D
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Emisná kontrola

Příspěvek od Dark69 »

No, po 2 rokoch som bol teraz na emisnu a zazil som take kocurkovo ako nikdy...Najprv im ten novy pristroj co musia mat od noveho roku zo zakona pekne haluzil! Otacky skakali ako chceli na nom okolo 2000 , pritom ja mal 900 na budiku :D.. A co oni na to?? ze mam zly alternator ze mi ho treba vymenit ze nedobija pravidelne a ze preto im haluzi ten novy pristroj na emisie...po pol hodine som ich dokopal k tomu aby ho este vyskusali na inom aute..a vysledok?? ani tam im nesiel! tiez otacky lietali na tom pristroji ako chceli.. takze za par minut sa im pokazil ten emisny pristroj :DD No a dalej sme presli na emisie..nemeral elektriku ani otacky ale zacal merat emisie....no a tam zistili ze mam zly katalyzator...ale tam im to uznam mali pravdu je tam od vyroby a pekne zniceny...strasne vysoke uhlovodiky som mal..treba mi novy KAT...zajtra mi dojde novy univerzalny KAT za 70 Eur....tak pridam foto aky bude vybliskany :D ...vraveli ze ked tam dam novy KAT tak auto musi mat emsie ako nove tak som zvedavy...Lambda bola OK..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Emisná kontrola

Příspěvek od ppp »

to som zvedavy ako ti to s tym univerzalom pojde, ja som kupil nahradu uz aj s prirubami za dvojnasobok ceny univerzalu, pretoze nemam dve priruby a origo ma 7cm otvory v prirubach a hlavne chcem origo nechat ako fake a pred emiskou nahodit novy :).
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Emisná kontrola

Příspěvek od Dark69 »

Tak tu je krasavec :D

Obrázek


Inak neviete niekto kompresne tlaky vo valcoch na Nexii 16V?? + ake odchylky mozu byt maximalne... Pretoze jeden mechanik mi povedal ze ked som mal vysoke uhlovodiky a nezrobil emisnu, tak ze mozno mam aj podpaleny ventil a podfukuje..ked som kupil zbytocne KAT tak ma je.ne uz naozaj :lol: zajtra idem zmerat kompresne tlaky manometrom a potrebujem vediet ake hodnoty to ma mat...

P.S - Ak niekto viete nieco okolo tejto mojej afery alebo nieco podobne s cim ste sa stretli osobne alebo ake priznaky ma podpaleny ventil alebo nefunkcny katalyzator, prosim napiste...nech si spravim ako taky obraz...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Emisná kontrola

Příspěvek od ppp »

bosal? nestal privela? su aj lacnejsie univerzaly
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Emisná kontrola

Příspěvek od Dark69 »

Podla mna cena je supeer....Po vymene som isiel na opakovanu emisnu kontrolu a mechanik nechapal tomu ake mam paradne vysledky :lol: :lol: CO - 0 ! HC - 18 ! :D Ako nove z vyrobnej linky....Pridam neskor aj foto ako mam ten novy KAT navareny na povodne priruby...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“