Blikající airbagy, cukání

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Jana Škrancová
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 29, 2007 09:17
Bydliště: Havlíčkův Brod

Blikající airbagy, cukání

Příspěvek od Jana Škrancová »

Dobrý den. Zrovna jsem se přihlásila a potřebovala bych poradit. Koupila jsem si již druhého Matízka, tentokrát rok 2005 s výbavou-airbagy, klima, servo, ABS a mám takový problém. Při nastartování mi kontrolka airbagů bliká, potom teda zhasne, ale dělat by to asi neměla,že? Byla jsem na gar.prohlídce a tam mi řekli, že to některá auta dělají. Je to pravda, nebo mám něco s bezp.pásy?Další problém-při volnoběhu auto cuká-v servisu mi řekli, že je to v normě. Další -při točení na levou stranu je slyšet takové šustění. Ozývá se to hlavně na kruh.objezdech.Poradí mi někdo? Vzhledem k tomu, že autíčko má najeto jen 14000 km, mě to docela překvapuje.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Blikání airbagů při nastartování je normální , nemám sice v matizu ABG , ale Nubira blikne tuším 7 X a pak už zůstane zhaslá , to se opakuje při každém startování . Škubání na volnoběh nechápu , ty jezdíš na volnoběh ? Nemyslíš při popojíždění v koloně , třeba na dvojku , bez plynu , takže na volnoběh a pak přidáš , než si to řídící jednotka přebere , tak mi to taky cukne ..... jinak nevím ...
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Blikání airbagú je normálka tak to má být :lol: Cukání no možné je že sa treba s Maťukom zžít takže odporučuji zopár km a pak sa uvidí mne sa robilo to samé ako som kúpil Legu tak so občas na križovatke skočil ale teraz OK :D A to šustení to robí servo a tiež je to dosť normálne daktoré šustí a daktoré tak ako mačka pradú čiže opať by to malo býti OK tak týmto Ti prajem vela štastných km a hlavne bez porúch :D :D :D
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ja mám Matej sa airbagom,aj predtým som mal GETza,taktiež s airbagom,tak môžem zodpovedne prehlásiť,že blikanie kontrolky je normálka,skôr naopak,keby neblikala po naštartovaní,je podozrenie,že airbag bol "strelený",o tom blikaní sa píše aj v príručke ku GETZu,to šušťanie môžu celkom kľudne robiť aj puklice (kryty kol) mne to tiež robia :P ,a s tým cukaním,treba najprv skúsiť prehnať Mateja na diaľnici,pár kilometrov,ak to počasie a situácia dovolí ísť tak cca 120-130 km/h,nech sa vypália všetky usadeniny.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Mně tam teda nikdy nic nebliká :shock:

Jednoho krásného, slunečného, letního dne se mi kontrolka bagu rozsvítila a už nezhasla nikdy. Tak jsem vytáhl žárovku....pomohlo to :lol:
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

az jednoho krasnyho slunecneho dne narazis do sloupu osvetleni a rozbijes si celo o volant tak treba se ti potom rozsviti v hlave :lol: :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo jo nejhorsi jsou krasny letni dny.takovy muzou za vsecky problemy.
ty bagy u roberta muzou byt jen nizke napeti .nebo taky KO jednotka.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Mně je to šumák, jestli vystřelí, nebo ne :D Já nebourám a ani to v brzké době neplánuju :lol:
Tony M
Příspěvky: 61
Registrován: pát pro 29, 2006 01:07
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tony M »

Na Sparkovi airbag blika 5x. Ak potom zhasne, je to O.K. AK svieti, je zle. Je to preto, lebo niektorí zlepšovatelia predajú auto so streleným airbagom a kontrolku napoja na inú, napríklad olej alebo batériu. Takže takéto blikanie sa napodobniť nedá, alebo len veľmi ťažko (treba na to elektronický obvod). ABS svieti niekoľko sekúnd po štarte a potom zhasína.

Čaute
Chevrolet Spark 0.8 , pred tým Daewoo Matiz 0,8 S
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Příspěvek od sepo »

No povedzme si to rovno pri konstrukcii Matizka a pri rychlosti nad 100 km nam nepomoze ani balon na volante ked sa trafime do stromu tak z nas ostanu legendy :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Robert Znojmo
Příspěvky: 67
Registrován: stř říj 27, 2004 19:03
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

souhlas

Příspěvek od Robert Znojmo »

raději nikdy nebourat,airbag neairbag.raději pěkně jezdit.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“