Tazne zarizeni

Moderátor: Blue Lanos

Petr.Uradnik
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 26, 2007 22:17

Tazne zarizeni

Příspěvek od Petr.Uradnik »

Zdravim vas,
videl nekdy nekdo Tico s taznym zarizenim na privesny vozik?

Chci vozit veci na zahradu a nechci kuli tomu kupovat jine auto 8)
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

s Ticom si už nmepamätám na 100% ako to bolo v techničáku,ale viem na isto,že na Matiz nieje schválené ťazné,takže ich nieje povolené montovať,mám ale dojem,že TICO som v Tatrách videl aj s ťažným,lenže neviem teraz či to nebolo z Poľska,tam myslím,že je povolený príves aj za Matizy.
Treba pozrieť do technického preukazu,kde je hmotnosť prívesu,tam keď voľačo je uvedené,tak je to v pohode,to ťažne,ak by sa nedalo u nás zohnať,v Poľsku určite,tam sa dá zohnať úplne všetko 8) 8) 8) :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Přesně tak.Já si nekupoval Matýzka protože nemůže mít přívěs.No a Tico je předchůdce.A když máte domek tak si auto bez přívěsu nedovedu představit no a tak jsem koupil Kolouška! Ale když už se bavíme o přívěsu tak to není sranda!!! Ještě se 120 jsem jednou vezl vošny a při jízdě z kopce když jsem potřeboval brzdit tak naopak jsem musel přidat jak se mnou vozík mlátil!!Tenkrát byla klika,že silnice šla potom do kopečka jinak nevím jak bych dopad.To jsem byl ještě mladej kolík a to už je dávno :lol: Od té doby zkrátka vím,že nic se nesmí přehánět!!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Tuhle otázku jsem i už mnohokrát říkal, jestli to jde ? Ale nikdy jsem neviděl Tico ani Matize s tažným, je to škoda, protože jsem už několikrát viděl Fiata 126P (Maluch) se závěsem . Ten vozejk byl sice větší než to auto, ale měl ho :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Hleďte co píše přední český výrobce tažných zařízení, firma SVC Náchod...Mates je někde v polovině seznamu... http://www.svcnachod.cz/katalog.php?t02=8
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

No jo ,ale jen pro převážení jízdních kol , možná že na motor 999cm/3 to už půjde :D
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Petr.Uradnik
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 26, 2007 22:17

Příspěvek od Petr.Uradnik »

alvin píše:Treba pozrieť do technického preukazu,kde je hmotnosť prívesu,tam keď voľačo je uvedené,tak je to v pohode,to ťažne,ak by sa nedalo u nás zohnať,v Poľsku určite,tam sa dá zohnať úplne všetko 8) 8) 8) :lol:
Diky Alvine, v technicaku nic uvedeno neni, tudiz se zadny prives za Tico nekona. Ale minimalne vim nemusim investovat cas do hledani :)
Uživatelský avatar
isteron
Příspěvky: 49
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:02

Příspěvek od isteron »

Tico nemá schválenie na príves. A ťahať môže len podobné vozidlá, ako je ono samé !
isteron
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Na Matiz je možné tiahlo namontovať len s litrov. motorom na 796 to nieje schválené. Aspoň tu na Slovensku. Ale je to naozaj haluz. Ved aj Trabanti ho mali. Ale tu sa asi počíta že Matízek je mestské auto. Aj ked na nákup niekedy ten kufor nestačí a treba ten príves. Mám ho teraz na Kalose a je to super.
Škoda Roomster TSI
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

mino píše:Na Matiz je možné tiahlo namontovať len s litrov. motorom na 796 to nieje schválené. Aspoň tu na Slovensku. Ale je to naozaj haluz. Ved aj Trabanti ho mali. Ale tu sa asi počíta že Matízek je mestské auto. Aj ked na nákup niekedy ten kufor nestačí a treba ten príves. Mám ho teraz na Kalose a je to super.
trabanti ho sice měli ale na druhou stranu výkon motoru toho trabanta byl srovnatelnej s výkonem škodovky a nic jiného se na našich cestách neprohánělo snad žigul volha a wartburg a navíc toto vozidlo je myšleno jako nákupní taška a jízda na krátké vzdálenosti a tuto funkci splnuje dokonale a tím pádem taška s přívěsem mi moc dohromady nejde
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Ťažné zariadenie na Tico? To radšej nie!

Příspěvek od marianH »

Na Slovensku má Tico vo veľkom techničáku zákaz montáže ťažného zariadenia. A je to aj dobre. Nechcem si predstaviť ako by sa to chovalo s niekoľko 100 kg za zadkom keď treba prudšie brzdiť trebárs v zákrute. Alebo na snehu, mokrom povrchu atď. To proste nejde. Tico je malé auto, ľahké a vozík by ho skrútil. Že to bolo povolené na Fiatky a Trabanty? Tak to je záležitosť starších predpisov a ich výnimiek. Podľa mňa by to v krízovej situácii ani tieto autá neuhrali. Lenže kedysi sa jazdilo menej a nebola taká hustota a rýchosti na cestách ako dnes. Nebolo toľko krízových situácii, dalo sa viac predvídať a účastníci boli k sebe aj ohľaduplnejší.

Tiež máme Tico. Nedostatok batožinového priestoru som vyriešil celkom jednoducho. Dal som namontovať pozdĺžne nosiče na strechu, dokúpil uzamykateľné priečniky (aj som ich trochu skrátil) a neskôr som dokúpil 300 litrový krátky box (Speed Line). Strecha má nosnosť 30 kg, takže hore do boxu dávame ľahšie veci, napr. oblečenie. Spotreba išla hore len asi asi o 0,5 - 1 liter, tak som celkom rád. Predsa je ten box aj dobre aerodynamicky tvarovaný a tak celkom dobre na Ticu vyzerá.

Horšie je to s bicyklami. Dajú sa tiež prevážať na streche, ale viac ako 3 bicykle som ešte neviezol a a ni to neskúsim (kvôli nosnosti).

Ale pozor, pri bicykloch ide spotreba poriadne hore! Na D1 z Brna do Prahy som sa snažil držať 120-130 km/hod. ale po 150 kilometroch som nechápal kde zmizlo 15 litrov benzínu. Musel som potom zvoľniť na 100 km/hod a rozdýchať, že tak malý motor môže spapať aj tých 10 litrov na 100km. Najčastejšie som tam plný plyn, zaradenú 4-ku, potom na rovine po dosiahnutí 100km/hod aj 5-ku. Do prudších kopcov to bola 3-ka plný plyn. Ale inak sme boli aj poriadne naložení. Bicykle vytvárajú neskutočný odpor. S boxom sa to nedá porovnať.

Ľudia, ale ani nosič byciklov zavesený na zadné (piate) dvere si neviem dosť dobre na Ticu predstaviť. Nehovoriac o tom, koľko musí bicykel pretŕčať na obe strany. To asi nejde. Podobná ohavnosť by zrejme bola ťažné zariadenie a na tom ten špeciálny nosič bicyklov. Čo na to jazdné vlastnosti?

Neblbnite a zmierte sa s tým, že to je iná kategória áut.
Marián
mino píše:Na Matiz je možné tiahlo namontovať len s litrov. motorom na 796 to nieje schválené. Aspoň tu na Slovensku. Ale je to naozaj haluz. Ved aj Trabanti ho mali. Ale tu sa asi počíta že Matízek je mestské auto. Aj ked na nákup niekedy ten kufor nestačí a treba ten príves. Mám ho teraz na Kalose a je to super.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Mariane ty mas asi tico jako prvni auto, vid žejo ;)
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

Ty vole , Marian ja sa z teba asi poštíííííím :lol: :lol: :lol:

A to som si myslel že najväčší blbec s Ticom som ja .... :D
Nemáš ty náhodou verziu Karaván ?
Neber si to osobne,ale tico so strešným nosičom som ešte nevidel a nie to s boxom,alebo 3 byciklami :lol:
Nie je nahodou toto tvoje auto ?

http://blog.sme.sk/blog/1142/68971/trabant.JPG

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Daewoo Tico , r.v. 1996
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

isteron píše:... A ťahať môže len podobné vozidlá, ako je ono samé !
a to sa kde píše ???
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Příspěvek od marianH »

isteron píše:Tico nemá schválenie na príves. A ťahať môže len podobné vozidlá, ako je ono samé !
A ako chceš to ťahané vozidlo priviazať? Veď Tico nemá vzadu ťažné oko. O nápravu, alebo niečo iné by som to neriskoval.

Marián
Odpovědět

Zpět na „TICO“