Prosím poraďte aké nové auto si mám kúpiť

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Je to tak Thalia A Logan majú naozaj menší priestor v predu a vzdadu a to na kolená a hlavu. Ked som sedel v Kalose/Aveu tak som mal väčši priestor ako v týchto modeloch. Aj kufor u Avea a Klosu je väčší a väčšie predmety sa lepšie nakladajú. Motor 1.4l je živší ale skonzumuje skoro rovnako a tieto dva modely.
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Janoo píše:Je to tak Thalia A Logan majú naozaj menší priestor v predu a vzdadu a to na kolená a hlavu. Ked som sedel v Kalose/Aveu tak som mal väčši priestor ako v týchto modeloch. Aj kufor u Avea a Klosu je väčší a väčšie predmety sa lepšie nakladajú. Motor 1.4l je živší ale skonzumuje skoro rovnako a tieto dva modely.
To vážne?? V Thalii budiš ale v Logane?? Mam 100KG, 2metre (necelé) ale do loganu som si bez problemov sadol aj za seba. Kolena, hlava, ramena nikde som nemal pocit ztiesnenia. V aveu som sedel tiež ale vačšie sa mi nezdalo ...a v zadu som mal kolená nalepene na prednej sedacke sedacke
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Vážne ja mám 90kg a 190cm a v Kalose a Aveou to bolo v pohode...Ale v Thalii to tak nebol takže neviem
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ono hlavně Thalie a Logan mají různej prostor.....Thalie je Clio s kufrem....seděl jsem vzadu v Thalii a bylo to peklo....V Loganu jsem se vzadu kráááásně rozvalil.....a propo...mám 193 cm a 95 kg....3. velikost vám říkat nebudu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

nechcem vyzerat ako jednostranne zamerany, ale moja opatrnost voci dacii sa mi dnes potvrdila, ked som sa bavil s clovekom, co robi autorizovany servis na renaulty a aj dacie...

takze podla jeho slov maju sice logany renaultacke motory, ale vraj ako keby tam davali tie, co neprejdu vystupnou kontrolou v renaulte... ukazal mi na dvore asi 9 aut cakajucich na posudenie reklamacie - 8 bolo dacii a 1 thalia...
vraj su na nich take zavady, ktore mozu byt sposobene nespravnymi vyr. postupmi (olupovanie farby na streche, rozne praskliny...)

prosim nekamenujte ma za tento prispevok, je to len sprostredkovany postreh, ja osobne nic netvrdim....

neverim, ze existuje medzi autami nizsej triedy nejake super a nejake uplne nahovno... je to len o tom, aku ma clovek predstavu, penazenku, skusenosti a aka farba sa paci manzelke... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

O tom loupání laku z Dacií už jsem před časem slyšel...majitelé si stěžovali, že prý hlavně ze zrcátek a z nárazníků...tak jsem zvědavý, jak budou Dáčky vypadat za pět let ohledně koroze...aby to nakonec nerezlo víc než Felicie... :lol:
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Neviem, ale ja neverim Dacii ako takej odjakživa. Teraz ma akurat po facelifte a inak poohynane plechy. Myslim, že sa moc nezmenilo.
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Já osobně něvěřím žádným autů vyráběný v končinách Rumunsko, Rusko, Ukraina,...

Je to čistě subjektivní názor, který asi vznikl z pohledu na jejich starší modely, ale nikdy by jsem nekoupil Dacii, Ladu, apod.

Můj osobní názor, který není nijak ověřený a nemusí být pravdivý:
"Většinou se v těchto továrnách podceňují nové technologické postupy a používají starší postupy, levnější, při použití nových materiálů, čímž vznikají různé výrobní vady (starší způsoby přípravy pod lak, ale nové ekologické barvy). Výhodou je jednosuchost oprav."
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Esteze je Korea daleko a do vyrobnych postupov nevidime... :lol:
Mozno trochu meni na veci to, ak si nejaku znacku vezme pod palec renomovanejsia, ako napr. Skodu - VW, Daewoo - GM, Daciu - Renault...
No nie?
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Daewoo/Chevrolet ve mě vzbudil důvěru jen díky modelu Racer, který zřejmě vůbec "nekopíroval" Kadetta a proto jsem začal věřit, že je pod dostatečným vlivem koncernu, tedy relativně spolehlivých aut. Přeci jen Opelíky se drží na předních příčkách.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jegi »

No páni už sa teším keď Krtek zareaguje na túto debatu :lol: Však hneď povie niečo o spolahlivosti korejských aut,hehe!
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Dnešné autá robia stejne už len v krajinách kde je lacná prac sila.Odtial idú potom diely do automobiliek a je skoro jedno aký typ si kúpite.Dnes už ani Mercedes nemá s kvalitou nič spoločné a je poruchový možno viac ako iné vozy.Všetky automobilky pozerajú kde sa dá čo najlacnejšie dať vyrobiť diely.A kvalita tak trochu pokulháva.Takže pri výbere auta ja pozerám či sa my páči ,spotrebu , priestor a cenu.Ved každé sa pokazí a záleží len na aký kus trafí človek ktorý si ho kúpi.Nech si niekdo nemyslí ,že čím drahšie auto kúpi ,že tým bude mať menej problémov.A stejne ked svieti na semafore červená tak musí zastať aj Ferari.Tak vlastne preto som ja kúpil Kalosa ,len spotreba je trochu vyššia ,ale to som vedel ked som kupoval.Ja na spotrebu nepozerám .Ja radšej pritlačím a Kalos ide celkom dobre. Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Miroslav Wróbel
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 28, 2006 16:59
Bydliště: Karviná Nové-Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Wróbel »

Hodil jsem téma Dacie na forum schválně a čekal jaký to bude mít ohlas. Můj syn prodává u Renaultu v Karviné a tak vím jak je to se spokojeností majitelů Dacii nebo Renaultů. Poruchovost u Dacií není velká a vničem si nezadá s Renaulty, není pravda , že tam dávají nějaké druholigové motory nebo jiné komponenty. Jsou levnější díky výrazně levnější prac. síle a vcelkové koncepci vozu. Je to robustní vůz, prohlédli jsme to důkladně na zvedáku. Antikorozní ochrana je standartní /kataforéza a horký vosk do dutin+ nástřik spodku jěště nějakým mazlavým voskem navíc/ zadní náprava je klasika H , při nezatíženém voze bude odskakovat při razantní jízdě v zatáčkách, ale to auto není na závodění. Je to slušný kočár kde je místa na rozdávaní. Mám Nubiru a vůbec jsem si nevšim, že by bylo míň místa, spíš naopak. Za ty prachy je to dobrá koupě. MW
Hyundai Accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No já si myslím to samé....to by bylo jako kdybchom říkali, že Octavia je nekvalitní křáp, jelikož se dělá v Indii (nevím jeslti celé auto nebo jen některé díly).
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Oktávky (a všechny ostatní Škodivky) pro ČR se dělají tady u nás...a fabriky v Bosně, Indii a kdovíkde ještě vyrábějí pro místní trhy...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“