Vyhrievané sedačky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od FoXo »

Otazne este je, ci ma aspon urobenu kablovacku dopredu alebo vobec. A tlacitka ci ma len ON/OFF alebo aj regulaciu.
Ale tiez si myslim ze je to pekny ofajc ako dalsie veci :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Reklama
 

Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od klm121 »

Chrudoš veď práve to hovorím, že niekde sa robilo vyhrievanie aj do klasických látkových poťahov, viď obrázok:

Obrázek

A sedačky podľa mňa netreba rezať, určite sa to čalúnenie dá dať nejakým spôsobom dole. Napr. ako v Astre H:
https://www.opel-astra-h.cz/vyhrivani-sedadel/
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od chrudoš »

Aha, tak to by nemuselo byt az tak slozite, pravda
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od radgosk »

Chlapci, ziadne sedacky sa rezat nemusia, vsak vymontujte sedacky a zospodu sa treba pohrat s tymi kovovymi kruzkami co drzia potah na tej penovej gume, ci co to je (uz som ich pral, ked boli ozvracane :lol: ). Ale obavam sa ze pod originalne latkove potahy to vyhrievanie nedate, chcel som to riesit, ale vsimol som si, ze kozene maju troska iny strih v priesotre pod kolenami, tak som to radsej nechal tak.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Nyny »

Znate nekdo firmu, kde umi namontovat vyhrivani sedacek? Vlastne by stacilo do te jedne u ridice:-) A jak to pak resi s kabelazi, vypinacem, regulaci atd?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od odrifuk »

CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
mikkian
Příspěvky: 52
Registrován: pon dub 30, 2012 06:22
Bydliště: Boskovice

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od mikkian »

protože se zabývám nějaký čas autodoplňky a náhradními díly ( máme také autoservis), tak jsem pár vyhřívání dodělával. Specializujeme se tedy na koncern VW, ale je to jedno, do čeho to děláš... existují 2 způsoby - 1. dát origo vyhřívání. To je na Chevy složité sehnat. Na koncern VW to problém nebyl.
2. uni dečky

ať tak či tak, je potřeba nejprve sedačky odčalounit. Pro trochu zručného člověka by to neměl být problém, ale poté znovu počalounit už je obtížnější. Vyžaduje to ten správný "grif" a trochu zkušeností, aby pak látka byla všude perfektně napnutá. Pokud by to chtěl někdo absolvovat, musí sehnat dečky, které budou pasovat do jeho sedadel - pokud např. dáte dečky z kožených sedaček, které mají jiné střižení a prošití látky, než textilní, pasovat nebudou. Někdy se však i toto dá obejít tím, že se kůže dá přichytit i přes tuto dečku, ale je to složitější a i torkšu o náhodě (složité popisovat tu na foru :) )
pak už jen stačí mít jednotku, spínače a pár káblíků. Pokud zapojujete UNI sadu, nemusít ani nic programovat do ŘJ, pokud je origo, tam nevím - nevím, jak to má CHEVY vymyšlené.

Tak snad to takto stačí :)

Práce pro člověka, který to již dělal cca jeden den :PP:
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak jak to tu čtu pak nejidealnější způsob je si koupit nové sedačky již s vyhříváním :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
dodo1977
Příspěvky: 33
Registrován: pon črc 04, 2011 19:22
Bydliště: Klasov,NR

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od dodo1977 »

Caute.Ja mám látkové sedačky a obe predné mám vyhrievané.Pred objednaním auta vo Fancare som sa nato pýtal,povedali,že nie je problém,že to sa domontuje už na predajni/lebo auto už bolo na lodi/.Ked som si prevzal auto,vyhrievanie tam už bolo.Každá sedačka má svoj vlastný gombík,sú tam 2 polohy regulácie-slabšie vyhrievanie a silnejšie.Dostal som aj doklad a zarucny list o montazi kvoli zaruke ale neviem ci je tam peciatka Fancaru alebo nejakej dodavatelskej firmy lebo momentalne som v zahranici.
Skoda 105 l,Daewoo Kalos 1.4 sedan,Chevrolet Cruze 1.8 LT 7.6L
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od VIP »

dodo1977, máš nějak moc silnej motor ne? To musí bejt dělo :lol: . Mrkni si na to a oprav si to.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
mikkian
Příspěvky: 52
Registrován: pon dub 30, 2012 06:22
Bydliště: Boskovice

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od mikkian »

Dodo, co jsem se na to ptal, tak jsou to neoriginální dečky, ale je možné že ne... nevím... Ale pro zajímavost - kolik tě to stálo? :PP:

jinak když koupíš jiné secny i s výhřevem, je to asi nejlepší a nejjednodušší, určitě né však nejlevnější. Je také možné, že je to u originálu nutno kódovat do jednotky?

Pokud by jsi si dodělával univerzální výhřevy do těch sedaček, tak si myslím, že bychom se bavili cca kolem 5.000,- Kč (mluvím o tom ,za kolik bych to udělal já, nevím, jak za to zaplatíš v jiných servisech a je to jen můj odhad, nepropočítával jsem to přesně :) )
dodo1977
Příspěvky: 33
Registrován: pon črc 04, 2011 19:22
Bydliště: Klasov,NR

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od dodo1977 »

Pre VIP- tych 7.6 to je priemerna spotreba,teda bola uz je kapanek nizssia.....tie vyhrievane predne sedadla stali pred rokom 400 ecok
Skoda 105 l,Daewoo Kalos 1.4 sedan,Chevrolet Cruze 1.8 LT 7.6L
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od VIP »

Aha, tak to jsem si nějak nevšiml, omlouvám se. A kde a jak jezdíš, že ti to tak málo žere? Já to nechápu, to mám jen já takovej tank?
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
dodo1977
Příspěvky: 33
Registrován: pon črc 04, 2011 19:22
Bydliště: Klasov,NR

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od dodo1977 »

Pomer medzimesto,mesto,dialnica cca 60,20,20 percent.A viac km jazdi manzelka ako ja,ta ma lahsie nohy :D Ale uz sme asi mimo temy :)
Skoda 105 l,Daewoo Kalos 1.4 sedan,Chevrolet Cruze 1.8 LT 7.6L
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od smire666 »

To my už takí starší páni takto jazdíme, 7-8 litrov, načo viac, však? ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“