Barri Cruze

Zde můžete představit své miláčky :)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

jeden je ale synteticky a druhy polosynteticky ... a tu na fore som tusim zahliadol, ze tie 40ky liali do dieslov, nie?
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Barri Cruze

Příspěvek od tomask »

Je to syntetický olej 5W, polosyntetika je 10W.
Podle prvního čísla lze odvodit o jaký olej se jedná. Druhé číslo označuje, jednoduše řečeno jeho hustotu. U nás se věčšínou používá olej s číslem 40. Pro ty, kteří používají auto denně, často mají studené starty, doporučuji plně syntetický olej 5W-40. Tento olej v motoru, který je promrzlý je schopen po nastartování motoru se dostat ryzchlejí do všech míst ve srovnání s olejem polosyntetickým a minerálním.
:PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

uz len jedna otazka tomask :D ... ked by som aj auto nepouzival uplne kazdy den, tak ako pises, neuskodi ta 40ka? v ziadnom pripade neuskodi?
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Barri Cruze

Příspěvek od tomask »

Neuškodí neboj já ji mám v motoru už potřetí a najel jsem s 5W-40 už asi 50000 km, i u autorizovaného servisu Chevrolet mi ho lejí při garančce.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

fajn, pojdem do toho tvojho :) velke dik za rady :)
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

tak olej doma ... potreboval by som radu

http://www.ebay.com/itm/LED-Cup-Holder- ... 6c&vxp=mtr

ako prosim Vas zapojit takuto srandu? samozrejme, ze som to este neobjednal
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Barri Cruze

Příspěvek od smire666 »

Xlopi, o tej syntetike/polosyntetike sa tu už čo-to popísalo, ale to označenie oleja s tým má pramálo spoločného...
http://www.olejsk.sk/svetolejov-sk/6-OZNACENIE-OLEJOV
je to len označenie viskozity leto/zima... aj v súčasnosti je len zopár olejov "plno syntetických," drvivá väčšina sú s väčším alebo menším podielom minerálnych olejov. Ostatné sú iba reklamné "kecy."
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Pajin »

Barri píše:tak olej doma ... potreboval by som radu

http://www.ebay.com/itm/LED-Cup-Holder- ... 6c&vxp=mtr

ako prosim Vas zapojit takuto srandu? samozrejme, ze som to este neobjednal
Tak to záleží na tobě pokud chceš aby to svítilo pouze když otevřeš jakékoliv dveře tak na spínač dveří.
Pokud to budeš chtít i za jízdy tak bych to zapojil na jakýkoliv pod světelný ovl. prvek. pokud máš usb tak třeba i na něj nebo pokud chceš můžeš i a el. zásuvku. ale aby tě to nerušilo večer. nebo k tomu můžeš přidat ještě spínač možností je hafo..;)
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

Pajin, to s urcitostou nezvladnem ... ani tak, ani tak :D

inak mam za sebou prvu servisku ... kvoli tomu plynu, ktory tam teda planujem najblizsie hodit, no nemam na to cas mmtalne, som sa rozhodol pre Roznavu

pristup bol vyborny, vybral som si termin, kazdy bol slusny, mohol som z presklenej miestnosti sledovat cely proces - samozrejme ponukli odvoz do mesta, no nechcelo sa mi nikam v takom pocasi ... olej som si mohol doniest vlastny

- prisiel som tam s pokazenym kufrom, neslo otvaranie bez kluca - opravili v ramci reklamacie, samozrejme zapisali do servisnej knizky
- stazoval som sa na vrzganie lavych zadnych dveri - naolejovali na oboch stranach a dotiahli trocha uvolnene sedadlo vodica + test tlmicov a brzd a vlastne este par desiatok veci v ramci obhliadky

zaplatil som 98E /olej ma stal nejakych 26E/ ... zapocitali si dve hodiny roboty, co aj zodpovedalo

Filter Pass Compt AIR - 21,9E
Podlozka ol.skrutky - 0,96E
Olejovy filter - 9,72E
DSM-cistic,mazivo,spoj mat - 3E
Likvidacia olejoveho odpadu - 5E
vykonanie servisnej prehliadky - 58E

zvysok oleja vratili sami, a aj obaly na vsetko co tam davali

takze spokojnost ... videl som tu aj ovela, ovela vyssie palky :)
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

tak vcera mi vo Zvolene u Hatiara namontovali do auta plyn ... v prvom rade chcem podakovat klm-ovi za cenne rady vdaka ktorym sa ta navsteva servisu urychlila ... v podstate som tam isiel zo dna na den

nechal som si namontovat system Tartarini, ktory je uz na Cruze schvaleny ... za 1050E ... otec ma presvedcil aby som si tam dal aj mazanie, tak som si nechal poradit JML za 80E; ani pri objednani, ani inokedy mi v servise mazanie sami nevnucovali, spytal som sa na to az sam, a vraj to moze posluzit ako prevencia z dovodu, ze Cruze ma nejake suciastky v motore nekalene a trochu makke, aspon co si pamatam; nadrz 45 litrov, zvysila dno kufra asi o 4,5 cm ... ochvilu si pojdem do mesta kupit polystyren a podla prikladu od klm si to tam vysteliem
so servisom maximalna spokojnost, pekne prostredie, fajn ludia

takze na plyne uz mam za sebou prvu cestu domov ... nejake znizenia tahu auta som nespozoroval, vraj by to nemal byt ziadny rozdiel vo vykone

len som sa chcel opytat ... zaujima ma to so spotrebou; cital som, ze ten merac spotreby v Cruze je zblbnuty z toho, ze plyn ma ine fyzikalne vlastnosti ... nie je ale mozne vypocitat nejaku umeru medzi meranim spotreby benzinu a plynu v aute? myslim na palubnom pocitaci ... zrejme zalezi aj na kvalite zmesi, no mozno bude niekto vediet poradit
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Barri Cruze

Příspěvek od klm121 »

Tak gratulujem k novému plynu, odteraz jazdíš lacno :D
Áno u Hatiara majú teraz parádne priestory, je tam aj kde sedieť, oveľa lepšie ako predtým.

K tomu zníženiu ťahu poviem toľko, že nejaký malý úbytok cítiť len pri prudkom zrýchlovaní, inak to nie je cítiť.

Máš pravdu, spotrebu to nemeria dobre, no poviem ti tak, že odkedy mám auto na LPG tak ma spotreba vôbec netrápi, raz pri vyjazdení nádrže po meste som si ju vyrátal, zistil som, že sa drží okolo 11-12l, to mi stačí :D
Tak prajem veľa šťastných kilometrov bez poruchy.
Len ešte jednu vec ti poradím, treba znížiť interval výmeny sviečok možno aj na polovicu, aby sa ti nestalo, že motor začne klepať a vybrovať a po pridaní auto nekopalo.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

klm, mrkni do diskusie LPG a CRUZE 1.6 :/

chcel som sa opytat, nemenil nikto ziarovky v svetlach prednych? mam pocit, ze to svieti slabo, par ludi mi to aj povedalo, zvyknu mi blikat na ceste dokonca, a nie len kvoli fizlom :)
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Barri Cruze

Příspěvek od ta3s »

tiez si myslim ze to svietilo slabo .. dal som pred par dnami tieto .. v noci som este netestoval 8)
Přílohy
osram-h4-night-breaker-plus.jpg
osram-h4-night-breaker-plus.jpg (12.38 KiB) Zobrazeno 3412 x
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Barri Cruze

Příspěvek od Barri »

ta3s, uz som nasiel topic, kde to riesia ... podla vsetkeho tieto Osram svietia skvelo, lenze maju nizku zivotnost, co sa mne nehodi, kedze toho nabeham v poslednom case relativne vela a ja si to neviem sam vymenit :oops: :D
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Barri Cruze

Příspěvek od ta3s »

pozeral som ako mi to menili a urcite by som to zvladol .. Ty urcite tiez -i dam potom vediet ako to svieti v noci a ked mi prdne prva .. -P
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Club Cars - Auta členů“