Kontrolka motor CHECK

Moderátor: Blue Lanos

feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od feejay »

...ktore mu raz za mesiac bude stat nepojazdne pred domom :PP:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Reklama
 

paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od paul08 »

Spráávne,som spokojny s tvojim pesimizmom. :lol: Popozerame to a ked to nepojde,tak tam ide ten 1202-kovy motor.Spotreba sa ti nezvysi bude to asi rovnake,zhruba -i :lol: :lol: :lol: Netreba zufat,musi sa to nejako vyriesit. -i :D :D :D
Uživatelský avatar
jon-son
Příspěvky: 12
Registrován: pát pro 24, 2010 15:29
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od jon-son »

Tak aj ja som mal podobny problem.Ale uz nie.kupil som druhy motor za cca 300,- a auticko ide ako po masle.Ten nestastny /povodny/ som zadrel........
Hyundai Sonata 2,7 24V 6 valcekov 2001
VW GOLF IV 1,6 16V 2000
FIAT BRAVO 1,6 16V 1999
Daewoo Leganza 2,0 16V 1998
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od john »

Už dlšiu dobu sa rozsvecuje kontrolka CHECK po cca 5km jazdy od naštartovania, svieti asi 30 sekund potom zhasne, kedže jazdim dennodene do práce tak to robí pravidelne tušim odkedy som menil zapalovaci modul a palivové čerpadlo, motor šlape bezproblemov na benzin aj plyn zrejme to bude asi suvisiet stym zapalovacim modulom.
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od HusarJan »

A mne sa nechce 4 roky rozsvietit :D treba to dat asi na počítač možno vymazat neaké chyby ;) ja som menil kopec vecí aj modul a nesvieti :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od palikx »

jo to bude tim polskym modulem-nejspis
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od john »

Zaujimavé že sa rozsvieti len ked je vonku nad nulou ,teraz v týchto mrazoch sa nerozvieti ani raz.
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od Slam »

Mně se kontrolka motoru rozsvítila dneska, zatím jsem s ní ještě problém neměl. Auto jelo naposledy v sobotu, týden předtím najelo za 2 dny bez problému 500 km a kontrolka se doposud nikdy nerozsvítila, resp. rozsvítila se vždy, jak má, při startování a pak hned zhasla.

Dne poprvé po nastartování nezhasla. Chvilku jsem počkal, vypnul motor, znovu nastartoval a stále svítila. Zvláštní bylo, že svítila výrazně nižší intenzitou, když jsem se rozjel, tak po chvíli párkrát problikla (tj. z té nižší intenzity svícení do plné intenzity svícení a zase zpět), až zůstala svítit naplno celou cestu do práce (cca 15 km). Vůbec žádné změny v chování auta, resp. motoru, jsem si nepovšiml, žádné otáčky nekolísají, ani výkon motoru není nijak snížen. Jen prostě svítí kontrolka. :( Co jsem si tu o této závadě pročetl, tak mě napadá např. odcházející autobaterie. Mám tam pořád původní, která se tam dávala nová, když jsem auto kupoval (je to Starline 55L Ah 12V a je tam od 24.1.2006, tzn. víc jak 6 let stará a najela už 48 tisíc km). Nikdy za celou dobu ani nezazlobila, i v těch nejtužších letošních mrazech (auto nebylo nikdy v garáži), takže jsem s ní doposud vůbec nic nedělal. Může mi někdo poradit, jak poznám, že je to skutečně autobaterií (není bezúdržbová, má nahoře ty šroubovací díry), příp. co bych měl teď udělat, pokud kontrolka motoru ani odpoledne cestou z práce nezhasne? :?:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od conpet »

Baterie to není, jestli svítí pořád , tak jedeš v nouzáku - níšší výkon vyšší spotřeba. Ve městě to nepoznáš , na dálnici jo. Vyblikat chybu, ale radeji si zajeď na diag a vysol 500,- :roll:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od palikx »

slam uz ma novou legu tak tam nic nevyblika jen by odpalil jednotku!!!!
ma obd
ta nizssi intenzita je divna tam je problem s nejakou kostrou nebo napajenim.
ale samozrejme by to chtelo precist.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od Slam »

Ach jo, když to přes víkend samo nezmizí, tak radši zajedu do servisu. Jinak k té zmiňované spotřebě - shodou náhod jsem si všiml, že se mi teď spotřeba výrazně snížila. Vždy tankuji plnou a ujedu na ni 600 km. Tentokrát jsem ujel 750 km (možná na to mělo vliv těch 500 km po výletech, ale zas byla zima, sněžilo a já jezdil i po horských vesničkách), v létě cestou do Tater a zpět jsem si žádné menší spotřeby nevšiml a to jsem najel víc a klima nebyla třeba...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od conpet »

Slame raději si s tím někam zajeď. Ale jak píše Pavel s tou jinou jednotkou tak to jsem nevěděl. Mohl by jsi prosím dát foto tvýho konektoru pro diag ? Ať jsme příště chytřejší.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od Slam »

Když jsem jel v pátek z práce, tak to zase poblikávalo, zajel jsem natankovat (nádrž byla už skoro prázdná, rozsvítilo se hladové oko - Nemohlo to být tím?), popojel jsem asi 2 km, tam auto cca 30 minut stálo a po nastartování CHECK poslušně zhasnul, jak má, a už se neobjevil. Dnes ráno jsem zkusil nastartovat a opět to korektně hned zhaslo. Tak nevím, jestli počasí, málo paliva či erupce na Slunci to nějak ovlivnily? :? Jinak hladové oko u mě svítí různou intenzitou, tj. nejdřív začne svítit slabě a jak ručička dál klesá (tj. ubývá paliva), svítí víc i tahle kontrolka. Takže nevím, jak ostatní, ale já asi nemám kontrolky jenom 2-stavové (tj. ano/ne).
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od palikx »

no neco tam urcite bylo spatne ale ted se to jevi dobre
kontrolka rezervy samozrejme meni intenzitu.jelikoz funguje na pryncipu odparovani.tedy cim mene bezinu tim mensi odpor a vic sviti kontrolka.ze poblikava je jasne diky splouchajcimu benzinu
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od LordMMX »

Slam píše:Když jsem jel v pátek z práce, tak to zase poblikávalo, zajel jsem natankovat (nádrž byla už skoro prázdná, rozsvítilo se hladové oko - Nemohlo to být tím?), popojel jsem asi 2 km, tam auto cca 30 minut stálo a po nastartování CHECK poslušně zhasnul, jak má, a už se neobjevil. Dnes ráno jsem zkusil nastartovat a opět to korektně hned zhaslo. Tak nevím, jestli počasí, málo paliva či erupce na Slunci to nějak ovlivnily? :? Jinak hladové oko u mě svítí různou intenzitou, tj. nejdřív začne svítit slabě a jak ručička dál klesá (tj. ubývá paliva), svítí víc i tahle kontrolka. Takže nevím, jak ostatní, ale já asi nemám kontrolky jenom 2-stavové (tj. ano/ne).
:D Lega mala proste hlad, preto svietil Check :lol:
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“