Úprava svetiel

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

MilosB
Příspěvky: 31
Registrován: úte bře 29, 2005 21:13

Pridavné dalkove svetlomety...

Příspěvek od MilosB »

To lubinlob:

Srdecne zdravim,

myslim si, ze kupovat set za 3000 korun je dost velka palka. Ja jsem koupil 2 ks dalkovych svetlometu polske vyroby za 500 Sk - cena je za oba dva! Musim rici, ze sviti fantasticky, byl jsem velmi prekvapeny jejich ucinnosti a uzkym svetelnym kuzelem. Svetlomet je identifikovatelny ve foto priloze, jsou na nem vsechna potrebna data. Da se koupit bez problemu pres internet, ja je koupil v "Mototechne". Je namontovany "vzhuru nohama", ale je to tak OK. Neni zadny rozdil, jestli tak, nebo naopak. Vyzkouseno. Je to vyhodne zhlediska montaze. Oba dva svetlomety jsou zapojene pres relatko ze skodofky - 30 A - primo pres pruchozi pojistku 20 A na + pol akumulatoru. Umisteni relatka, pojistky a uzemnovaciho bodu je zrejme taky z fotografie. Napeti pro ovladani relatka je brano primo z dalkoveho hlavniho leveho svetlometu. Drat je "vtipne" vedeny pres vetraci trubicku svetlometu. Jinak se bez vrtani do svetlometu neda dostat. Napeti na zarovkach je 13,6 Voltu pri chodu motoru. Hlavni dalkove svetlomety uplne zaniknou v zari pridavnych svetlometu - nyni +50%. Pres vikend udelam to, co Ty jiz mas hotove, t.j. relatka na hlavni svetlomety + klakson - fanfary, protoze ten original bzucak nikdo nebere vazne.

Pekny vecer, MilosB

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Reklama
 

MilosB
Příspěvky: 31
Registrován: úte bře 29, 2005 21:13

Kompas...

Příspěvek od MilosB »

Asi to do teto rubriky nepatri, ale taky to nejak sviti. Tato vecicka mne dela dobre sluzby. Kupodivu ty zobrazene hodnoty jsou spravne, vcetne kompasu. Hlida to i namrazu. Koupil jsem to v roku 2004, ale slouzi to dobre do dnesniho dne. Koupeno pres internet.

MilosB Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

To MilosB:
zatial je to len v stadiu uvahy, relatka pomohli dost a tie pridavne dialkove za maskou sa mi pacia, asi to spravim tiez tak nejako ... :D

A nejaky ten teplomer s indikaciou namrazy pride tiez, nakolko ako taxik fungujem nonstop... :roll:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já měl stejná dálková světla u Feldy, taky za maskou a fakt dobrý :lol: :lol:
Asi je šoupnu teď o víkendu i do Nubiry. Jinak světla se dají i tzv. podvěsit a stačí jen otočit paraboly aby bylo TOP nahoře - tolik pro MilosB
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tak jsem konečně předělal ty světla, aby měly víc "vovsa" a tady je moje verze:
Chtěl jsem fotky dát sem přes ukažto, ale vůbec mi to nejde. tak budou v galerii Nubiry mrkněte na to tam.
Jinak pár poznámek:
dráty jsem stříhal asi 3-4 cm od konektoru světla a používal jsem konektor samec a samička. Pokud budu chtít vše odpojím a původní zapojení se jen v konektorech spojí. K ovládání relátek jsem využil původní napájení pro levý světlomet a pravý jsem nechal nezapojený původní přívod. Od relátek ke konektoru světel je to celé nové. Kostru jsem nechal původní, možná i tam by mohly být nějaké rezervy.
Zkusil jsem dát do světel žárovky 90/100W, které jsem přestal dříve používat, protože svítily míň než +60% Tungsramy. Po této úpravě napájení svítí lépe připbližně jako ty výše zmiňované Tungsramy - není ve světle vizuální rozdíl.
Jinak ještě ty dálkový světla - viděl jsem tohle: http://www.nakupka.cz/vyrobek/svetlo-da ... anate-2ks/
co vy na to?
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Mne pred tyzdnom v espere rupla tesla H1 +50% z lidlu za 100Sk a dnes stara phipipsa blue +50% za ehm podstatne vyssiu cenu, tak som dal rezervnu phipils premium +30% a oproti tym dvom je to podstatne slabsie.

Inak ja som namiesto ukostrenia natiahol 2.5mm kablik priamo z baterky :).
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

To Richard: to je dobra cena...

Videl som Feldu s novsou maskou a zvrchu za maskou mal namontovany modry neon a celkom dobre to vyzeralo, tak rozmyslam, ze uz ked budem davat tie svetla za masku tak kupim take i s malou ziarovkou na obrysovky a zapojim aj tie... :lol: :lol: :lol:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ta cena u těhle světel http://www.nakupka.cz/vyrobek/svetlo-da ... anate-2ks/ i když to vypadá jako za 2 ks je za jeden :roll: :roll: :roll: takže za dva je 458,- a dá se to vyzvednout i osobně v Praze 4
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Richard píše:Ta cena u těhle světel http://www.nakupka.cz/vyrobek/svetlo-da ... anate-2ks/ i když to vypadá jako za 2 ks je za jeden :roll: :roll: :roll: takže za dva je 458,- a dá se to vyzvednout i osobně v Praze 4
Ty samé mají v Tescu na Zličíně za 399 pár. To Rychard ty co mám já(jsou vidět i na fotce u jména) stáli 150 pár,protože byli ve výprodeji v Hypernově. Původně stáli 300,ale protože byli rozbalené a měli potrhanou krabici,tak byli za půlku. Svítí uplně super,ale nemají homologaci.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ještě jednou se vracím k úpravám světel u Nubiry tak aby bylo trochu v noci vidět. Espéráci nakousli téma s úplně novými žárovkami OSRAM Night Breaker. Já si vygoglil nějaké info z Peugot, Lancia, Škoda fora. Z příspěvků vyplývá, že kdo je koupil, neprohloupil. Prodávají se teprv od září, tak není diskutována životnost. Prý ale je znát rozdíl k lepšímu ve srovnání se Silverstarama. To je docela zajímavý. Popíchl jsem synátory, že příští měsíc mám narozky, tak že by se mohli nějak ukázat. Rád dobře vidím :D :D
Jestli je již někdo má, hoďte zkušenopsti. Já užívám H4 Tungsram +60%, ale silverstary +50% prý svítí líp než Tungsramy. Tyhle OSRAM Night Breaker musí být tedy pecka :!: :!: :!: :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

světla ani dráty jsem nijak neupravoval ,narval jsem tam NARVA 60/55 W +50% a svítí to o poznání líp než H4 z Tesly. Dokonce už si tady u nás v divočině nemusím přisvicovat mlhovkama,abych něco viděl... A stálo mě to 131,- Kč :lol: :lol: :lol:
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

to cobyll: máš síce pravdu, tiež som videl ten rozdiel, ale keď som pridal relátka tak so svieti ešte o polovicu lepšie... :lol: :lol: :lol:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

to lubinob: tak to ještě taky zkusím...ale počkám na jaro,až bude tepleji... :D
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

haló,človíčkové, všechny vás zdravím

zkoušel už někdo toto? : http://www.penocar.olomoucko.com/?ui=XH ... item=34871
pokud ano,tak jaké s tím máte zkušenosti? na AUKRO jdou koupit i za 3000,- Kč... :?: :?: :?:
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

cobyll píše:haló,človíčkové, všechny vás zdravím

zkoušel už někdo toto? : http://www.penocar.olomoucko.com/?ui=XH ... item=34871
pokud ano,tak jaké s tím máte zkušenosti? na AUKRO jdou koupit i za 3000,- Kč... :?: :?: :?:
Vypadá to zajimavě -- avšak aby to opravdu fungovalo jak píšou
:) :)
ŘEZNÍK
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“