Vyhrievané sedačky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od chrudoš »

Hej covece na gule to ani necitis, ale to teploucko na zada, to je labuzo! V tomhle je pravda, ze ma koncern vyhodu, tam si muzes nabouchat vybavu jakou chces (pravda, priplatis si), treba i vyhrivani do latkovych a kozene bez, proste ty kombinace u chevroletu nejsou buhvijake...ale samozrejme, ze to staci, jen tohle by mohlo byt jako volitelna vybava :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Kjub »

A kombinacia ofuknute gule z klimy, spalene chlpy na riti z vyhr.sedaciek a toxicky pot ktory vyzere volant neni zla! :mrgreen: :D :lol:
Ci zabudol som este nieco? Jaaj, benzinaci vdychujuci vypary z diesela, pretoze su pomali! :lol: :lol: :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od xsoftx »

Vyhřívané sedačky mi nějak neschází, ale co bych skutečně bral v -10 je vyhřívaný volant...
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od chrudoš »

Hele, ja to bral jako srandu, ale pokud jsi dalsi magor, co srovnava OTURBENOU naftu NEOTURBENY benzin, tak jsi proste trubka a nebo jen postuchujes! Pochopte, ze bez turba je nafta o nicem, neda se s benzinem srovnavat v nicem! A kdyz dame do benzinu turbo, dostanem se dost blizko k bezne nafte, tzn za par let na tom budou stejne. Jste, vy naftaci, blazni, nebo to vase turbo zamerne ignorujete?

Topic je sice zajimavy, ale hned v uvodu nejsou vicemene zadne fakta, zato v prvni reakci je na vse dost jasne odpovezeno.

Ja proti nafte nic nemam, je srovnavejte prosim srovnatelne
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od chrudoš »

Jo a vyhrivani volantu, to bych bral teda, to je mozna i lepsi jak ty sedacky
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Hmmm asi založím tému diesel vs benzín a tuto to prečitím mazaním :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Kjub »

Skusim navrat k teme, aspon nachvilu, kym sa zase vratime k strasnej vojne :D

Ako je to vyhrievanie v Cruzovi vlastne spravene, preco je take drahe? Neni to nahodou len par drotov? Existuju aj take pokrievky na sedadlo-zapojis do zapalovaca a mas vyhrievane sedadlo...Aky je rozdiel v kvalite vyhrevu medzi tymto a zabudovanym? :idea:

Tak snaha bola, uvidime, kolko to vydrzi... :lol: Takze mi to prosim vas niekto vysvetlite.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ok Chlopy Chrudoš nám v sekcii motory vytvoril tému tak sa budeme realizovať tam a tutok to idem premazať :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od chrudoš »

Ono ani tak nejde o cenu toho vyhrivani, ale jak uz tu bylo zmineno, Chevrolet ma unifikovanou vyrobu, tzn za mesic zrobi dejme tomu 1000 aut, udelaji, co je napadne, tzn vetsina LS+ treba, no a pak vezmou nejake objednavky, proto se na auta, kdyz chces presne urcityou barvu a vybavu tak dlouho ceka. My si pockame a pro ne je to samozrejme daleko jednodussi a tim padem levnejsi pri vyrobe. Tak samo ty sedacky, proste delaji latkove nebo kozene z vyhrivanim, jak nechces, urob si sam, hotove vyrizene. Zadne jak skodovka, ze kazde auto je jine, primo na miru, proste ber nebo si pockej nebo si dodelej sam. I to je jedno z tajemstvi levnych Chevyku a drahych Skodovek
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Teoreticky ano. Ale zober si i tak aký obrovský zisk majú na jednom aute škodovky. To keby neboli taký pažravý tiež by mohli s cenou ísť dole a hodne
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od jece »

Kjub píše:Ako je to vyhrievanie v Cruzovi vlastne spravene, preco je take drahe? Neni to nahodou len par drotov? Existuju aj take pokrievky na sedadlo-zapojis do zapalovaca a mas vyhrievane sedadlo...Aky je rozdiel v kvalite vyhrevu medzi tymto a zabudovanym? :idea:
Takze mi to prosim vas niekto vysvetlite.
Doplnkova vybava je v autach vzdy predrazena.
Ja pouzivam tu pokrievku s ohrevom uz niekolko rokov a bez poruchy. Stalo to 150 korun, strcis to do zapalovaca a hrejes. Nema to sice ziadne ovladanie na stupne ohrevu, ale uz to ma termostat a teplotu udrzuje vypinanim a zapinanim.
Dnes su k dostaniu rozne potahy s ohrevom, kombinovane s ovladacmi na stupne teploty, dokonca s masaznymi motorcekmi :D http://www.12volt.sk/interier/masazny-p ... revom.html
Ale aj tu technika pokrocila a ohrievacia poduska uz nie je z odporoveho drotu, ale uhlikova http://www.12volt.sk/interier/potahy/se ... adiel.html
http://www.autoomega.sk/?ukaz=vsetko&id ... aradenie=1
Ja uvazujem o zabudovani ohrevu sedacky svojpomocne, pretoze auto na ohrev sedacky uz ma predpripravu z vyroby, takze kabelaz uz je natahana, staci zohnat tlacitka a zabudovat ohrevne podusky do sedaku a operadla.
Taktiez je rozdiel v regulacii teploty, niektore auta maju ohrev sedaciek len s moznostou zapnutie a vypnutie ohrevu, vacsinou je to tak na zadnych sedadlach, niektore sedacky maju viacstupnovy ohrev, pripadne plynulo regulovatelny s rychlym nabehom na zaciatku s inteligentnou riadiacou elektronikou. Niekde je ohrev zapinany cez rele, niekde len napriamo cez tlacitka.
Opel Omega 2.2DTI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od chrudoš »

Tak ja nepopiram, ze moznosti je hodne, jen se mi do toho nechce :) A vzhledem ktomu, ze mam obe ruce leve, tak bych to mel kdyz uz, radeji z vyroby
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

I tak z výroby je to lepšie. Predstav si situáciu "lacný" Cruze (v porovnaní s kokurenciou super cena le predsa pol mega nie je málo) a domontuješ si vlastnoručne vyhrievanie. Čo čert nechcel niečo sa stane a horí ti auto. A čože ti to poisťovna povie ? že si to spôsobil ty neodbornou inštaláciou a problém je na svete. Takže jedine origo žiadne vyhrievané sedáky čo si kúpiš v LÍDLI na 20€ to si radšej kúpim tú komunistickú flašu na teplú vodu čo sa dávala pod paplón a budem si ju každé ráno napúšťať :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od chrudoš »

Jj, neco na tom je. Takze bud termofor, nebo dva male psiky - jednoho na gule a druheho prisednout :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Vyhrievané sedačky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

:D :D :D :D :D KKs ale toto som sa zasmial poriadne :D :D :D máš +200 bodov :D :D :D Ale lepšia alternatíva by boly dve nejaký blondínky fešné a stačilo by keby tú prednú časť resp. z pohľadu sedačky vrchnú zahrievali :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“