Úprava svetiel

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Tomac
Příspěvky: 48
Registrován: sob dub 07, 2007 15:45
Bydliště: Praha 3 - Zizkov

Příspěvek od Tomac »

Diky. Vidim to tam. Sedim v aute pred barakem, chytam WiFi a nechavam si radit :)
Podle polskych obrazku jde dobre najit sektor svorkovnice (mel by byt oznacen C102), jinak nevim, jak sektor urcit, treba D3 je tam nekolikrat.
NUBIRA Wagon 1.6 SX; r.v. 1999
Reklama
 

Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Příspěvek od Kanonýr »

Tomac píše:Diky. Vidim to tam. Sedim v aute pred barakem, chytam WiFi a nechavam si radit :)
Podle polskych obrazku jde dobre najit sektor svorkovnice (mel by byt oznacen C102), jinak nevim, jak sektor urcit, treba D3 je tam nekolikrat.
Je to jednoduchý - D3 je čtvrtý sloupec (nebo řada, nevím) a třetí řada (nebo sloupec, už nepamatuju :lol: ) na té fotce je přesně to, co jsem psal, vývody jsou v tom hnědém konektoru. Doporučuju nastavit dostatečně dlouhými dráty patřičného průřezu a relé dát ven mimo poj. skříňku, vevnitř je dost těsno.
Uživatelský avatar
Tomac
Příspěvky: 48
Registrován: sob dub 07, 2007 15:45
Bydliště: Praha 3 - Zizkov

Příspěvek od Tomac »

Super, mam to. Svitime! Dam vedet, jak se to osvedci v noci.

Diky za online asistenci!
NUBIRA Wagon 1.6 SX; r.v. 1999
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Schéma: Obrázek
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Příspěvek od Kanonýr »

Tomac píše:Super, mam to. Svitime! Dam vedet, jak se to osvedci v noci.

Diky za online asistenci!
Nemáš zač, rádo se stalo. Budeš příjemně překvapen.
Uživatelský avatar
Tomac
Příspěvky: 48
Registrován: sob dub 07, 2007 15:45
Bydliště: Praha 3 - Zizkov

Příspěvek od Tomac »

Jo, je to fakt lepsi! Bylo toho treba, protoze standardne Nubiry do tmy moc nejsou -P

Narval jsem to vsechno do skrinky - mel jsem nakoupeno malo konektoru a dratku na prodlouzeni :? Kdyby se s tim melo casteji hybat, atk by asi neco upadlo, pahyly prerusenych dratu jsou dost nasponovany. Pokud se ale do strev poj. skrinky leze tak 2x za zivot auta, myslim ze OK.

Nezda se mi, ze by bylo potreba sestelovat vysku svetel, zdaj se mi nstaveny uplne stejne.
NUBIRA Wagon 1.6 SX; r.v. 1999
Uživatelský avatar
MartinV
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 11, 2006 08:16
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinV »

Je pravda, ze svetla na Nubire svietia velmi slabo. Ja som to vyriesil trosku inac - namontoval som na auto pridavne dialkove svetla ;). Su tam ziarovky H3 55W.
Sice to trochu zmenilo vzhlad auta, ale svieti to ovela ovela lepsie.
Posudte sami... Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) MartinV dne pát čer 15, 2007 21:53, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nubira wagon, 1,6 16V, tmavozelená metalíza, r.v. 1998, 161 000 km
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

Ja sem ty světla dělal tak. , že jsem udělal nový obvod přímo napájen z baterie , ten obvod jsem uložil do krabice, kterou jsem přichytil k baterce.Do pojistkový skříně jsem nechtěl hrabat, jelikož tam vede spousta kabelu a najít spravné mezi nimy by bylo dost naprd. Učel světí prostředky :)
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já se už rozhodl, udělám kabeláž pro světla novou a natáhnu celej přívod nově s pojistkou 2x 30A (pro každé relé jednu) a relátka dám k levému světlu a pak obě světla paraelně, a pořádně přikostřím a to bude stačit i na 130W žárovky (akorát se rozteče světlo) :lol: :lol: :lol: :lol:

Zkoušel jsem se dostat do pojistkový sříně. ale nějakej kabel je krátkej a nemůžu ji pořádně odklopit, tak to radši udělám mimo. :evil: :evil:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
PCmaker
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 24, 2006 08:32
Bydliště: SVK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCmaker »

Jíra píše:Začínal jsem na škodovkách a u každé jsem co nejdřív namontoval další dálková světla (zpravidla na nárazník). U Nubiry jsem dlouho zkoumal, kam s nimi, abych nenarušil slušně vypadající předek. Nakonec to vyřešila dvojice přídavných dálkových světel HELLA. Je pro ně místo za maskou, na každé straně od středu. Přesně se tam vejdou, stačí využít otvory v plechu, který shora drží chladič. Nemusí se nic vrtat, jen udělat z plochého železa držáky světlometů a přišroubovat je k tomu plechu. Zapojení jsem pro spínání samostatného relé vytáhl od dálkových světel a napájení přídavných světel jsem použil přímo od akku přes pojistkovou skříňku na dvě pojistky a do toho relé. Pak se dá slušně koukat i v noci.
Mohol by si mi to ako mas spravene tie svetla poslat nafotene???ja som tiez nad tym rozmyslal kde ich dat a jedine do tej masky, nubiru mam kratko, takze kazda rada mi je nad zlato.. diky moc..
mail: pcmaker@zoznam.sk ICQ: 279021963
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

PCmaker: Vypadá to fakt super. Zhasnutý světla jsou dost nenápadný, ale po rozsvícení je to slušný ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
PCmaker
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 24, 2006 08:32
Bydliště: SVK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCmaker »

Ivoš píše:PCmaker: Vypadá to fakt super. Zhasnutý světla jsou dost nenápadný, ale po rozsvícení je to slušný ;)
prosim ta posli mi fotky aby som si vedel predstavit ako to je uchytene a ako to vobec vypada... diky moc...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No já to nemám....já to viděl jen u Jíry....mělo by to být někde ve fotogalerii srazu Baldovec 2007
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Jíra
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 10, 2006 20:12
Bydliště: Tábor

Příspěvek od Jíra »

Je to tak jak jsem to už popisoval a teď několik fotek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
NUBIRA Wagon SX 1.6, 1999
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Tak som vcera pridal relatka aj ja a je to fakt poznat, uz vidim v noci aj bez okuliarov do dialky.... :lol: :lol: :lol:
Ale aj tak rozmyslam, ze este pridam svetielka za masku, to sa mi celkom paci a kamarat mi ponukol prestavbovy kit na xenony za 3000 Sk, to sa mi zda celkom gut cena.... :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) lubinob dne pon říj 01, 2007 07:45, celkem upraveno 1 x.
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“