Měla se ČSR rozdělit?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Vojta

Příspěvek od Vojta »

My doma koukáme velice často na Markízu, JOJku i na Jednotku. Neděle a úterky Markíza - Můj přítel Monk (už třetí série). A žiadne problémy s tým, že Monk hovorí po slovensky (možno je Slovák?) :lol: :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

tak ja som vyrastal v socializme, dospieval ako federal a teraz som pravoplatnym obcanom a obcasnym volicom Slovenskej republiky...
Je pravdou, ze Slovaci su vacsi nacionalisti ako bratia Cesi(mozno to bolo vacsie maslo Slovakov ako Cechov, ze sme sa rozdelili), ale ja osobne by som bol za to aby sme zostali stale ako jednotny stat... na druhej strane, Slovak skor zabudne na svoju vlast ako Cech. Vidim to na svojich kamaratoch a nakoniec aj na svojej rodine, ktori ziju trvale v cechach, ze uz nehovoria ale mluvi, a poznam ludi z mojho okolia, ktori su z Ciech, ziju na Slovensku niekolko (a nie malo) rokov a porad mluvi...
PS:mam celu jednu vetvu z maminej strany v Cechach(Rakovnik a okolie) a strasne rad tam chodim... mozno sa tam aj prestahujem, celkom ma ta predstava laka...
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

eMKa: Ty máš člověče úplně stejné české stanice jako my :D A u nás doma má dokonce Markíza lepší signál než Prima...a ještě máme Jednotku...ale stejně nejlepší je Sedem s.r.o na Markíze...ta česká napodobenina nestála za nic...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

nio píše:na druhej strane, Slovak skor zabudne na svoju vlast ako Cech.
Blbost, to není Slovák - Čech, ale záleží to na člověku... Chodil jsem na ZDŠku s holkou, který zůstali v 68 venku rodiče s mladším bráchou. Vychovávala ji babička a když jí bylo 18 (tedy někdy v 1976), dovolili ji bolševici vycestovat za rodičema. V 1991 jsme měli sraz, ta dotyčná tam byla taky, a prznila češtinu takovým způsobem, že jsem měl nezřízenou chuť praštit ji půllitrem po palici...
Dědkové, kteří vycestovali po 1. světové válce do Ameriky ve věku 10 let, mluví česky líp než ona :cry: .
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Když jsme u toho dabingu - já si celkem zvykl na seriál Dempsey a Makepecová ve slovenštině a možná si vzpomenete na dobrodružný seriál pro děti Nebezpečný záliv (Danger bay). Ze seriálů ve slovenštině jsem si vzpomněl ještě na Válku volů (kupodivu to nebylo o politice, teda aspoň té naší, ale o válce v Německu v 16. století) a Tetu (na Slovensku tuším pod názvem Pehovatý Max a strášidlá).
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

Docente, jej sa moc necudujem ked po 15 rokoch przni rodny jazyk, ale mam kamaratov ktori chodia do ciech robit a uz po roku nevie poriadne slovensky hovorit... a to su tam cela partia slovakov....
ale mozno je to tym, ze slovaci su jazykovo nadanejsi a rychlejsie sa naucia cudzi jazyk.... :lol:
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Vojta píše:My doma koukáme velice často na Markízu, JOJku i na Jednotku. Neděle a úterky Markíza - Můj přítel Monk (už třetí série). A žiadne problémy s tým, že Monk hovorí po slovensky (možno je Slovák?) :lol: :lol:
Vojta je super chlapik uz sme srandovali aj na zraze :lol: :lol: :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Miso29
Příspěvky: 390
Registrován: úte dub 18, 2006 20:59
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miso29 »

Vojta píše:My doma koukáme velice často na Markízu, JOJku i na Jednotku. Neděle a úterky Markíza - Můj přítel Monk (už třetí série). A žiadne problémy s tým, že Monk hovorí po slovensky (možno je Slovák?) :lol: :lol:
Mozno ze je to čech :lol: hovoriaci po slovenski :lol:
Zlaty Matiz 0.8SE r.v.98 green filter,cierna kapota,vyfuk Ulter Sport
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Mama ma bratranca v USA, ktory tam odisiel ked mal 11r. ! teraz ma 68 rokov a uz je len sam co vie po slovensky ale ked telfobuje tak po 5minutach sa vie celkom pekne chytat. Sice pouziva stare slova narecove, co sa uz nepouzivaju ale je to sranda :D Vediet tak ang. tak ako on tu slovencinu po tolkych rokoch - klobuk dolu :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Mně sice mladá upozorňoala, že muj skorotvchán je slovák. Ale překvfapilo mně, jak to že po 40 letecvh u nás nežvatlne jediný slovo česky. Fuckt je to o tom že se někomu chce a někomu ne.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

jo presne je tota, ja kdyz tady ctu vsechny vase kometere tak se hezky i ucim vsechny vase slovka. ale mam mensi problem s tymi vasimi divnimi pismenkami :lol: :lol:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:shock: tota? Was ist das? :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

ked sa pozrieme do minulosti (pôvodní Kelti) a rozoberieme všetky nájazdy iných národov (Avari, Tatari, Turci, Huni, Nemci, Rusi.... ), tak je na mieste otázka: "Aký Slovák??????...Aký Čech???? " :)
Jednak sme tak pokrížení, že rozdielom je fakt asi len ten jazyk. A to sa mi zdá málo na to, aby sme sa nevedeli pochopiť.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Podla mna to rozdelenie bolo na nieco dobre. Az teraz sme si uvedomili ako blizko mame k sebe. To je ako v normalnej rodine. Moje deti ked su spolu tak medzi sebou stale blbnu. Ked ale jeden niekam odcestuje tak tym ostatnym chyba. Tak isto je to aj v manzelstve. Az ked jeden z manzelov odide ten druhy si az potom uvedomi ako mu chyba.
Moj syn ktory je uz druhy rok v Anglicku ma najlepsich kamaratov Cechov ktori tam tiez pracuju. Ja tiez osobne velmi rad chodim do Ciech a mam taky pocit ze po tom rozdeleni su nase vzajomne vztahy este lepsie ako predtym. Myslim ze si viac vazime jeden druheho a hlavne teraz v zjednotenej Europe musime Cesi a Slovaci drzat pohromade.
Je len skoda ze male decka v Cechach pomaly nerozumeju slovensky a Slovenske decka zase cesky.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Cudro píše:Je len skoda ze male decka v Cechach pomaly nerozumeju slovensky a Slovenske decka zase cesky.
Tak, tak... U nás v škole som si všimol ešte jeden paradox. Keď som sa pýtal zopár spolužiakov, či už boli niekedy v Prahe, resp. ČR, tak 97% odpovedalo nie. Ale v Tuniso, Austrálii či podobných krajinách boli hádam všetci. Príde mi to trochu divné.
Odpovědět

Zpět na „POKEC“