H4 LED

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: H4 LED

Příspěvek od smire666 »

Na tie LEDky? Potom bacha na šampiňónov v bielych brigadírkach :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: H4 LED

Příspěvek od nahox »

Posudte sami
16251516_10208018963127706_1382890904_o.jpg
Přílohy
16295215_10208018962887700_1795870836_n.jpg
16295215_10208018962887700_1795870836_n.jpg (10.91 KiB) Zobrazeno 4598 x
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: H4 LED

Příspěvek od Ondrapb »

Tak jsem se nechal zlákat a byť na Tacumu, ale vzal jsem tyto LED H4
https://www.aliexpress.com/item/Newest- ... 0.0.a9BStp

+ svítí opravdu velmi dobře
+ s přehříváním to není tak žhavé, cooling funguje dobře, že by se to upálilo nemám strach
+ nemělo by to být citlivé na výkyvy v napájení, balast je na 9-24 V

- přečnívají ze zadního krytu (chladič...)
- legislativní "nevýhody"

Po montáži jsem světlomety dal z 0 na 1 - tedy jsem je o chlup snížil, protože:
během zkoušek mě probliklo pár aut, se známým jsme si proti sobě několikrát projeli ulici. Není to tím, že by to špatně svítilo - je to vymačkaným podvozkem u Tacumy, kterej si při 240 000 km holt trochu sedl.
Lampa jako taková stále "zobrazuje" jak má - nevím jak to lépe popsat. Prostě do protisměru to svítí méně, ke krajnici více, je to však o chloupek "rozmazanější", hlavně při krajnici (což protijedoucím nevadí). Vzhledem ke svítivosti to však nevadí.

add. by mě zajímalo, jestli tu bral někdo ty čínský LEDky z firemní inzerce autoledek :-D
Přílohy
HTB1nns1QpXXXXaLaXXXq6xXFXXXI.jpg
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3602
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: H4 LED

Příspěvek od conpet »

Tak víčko za konektor se nevejde ? Světlo je otevřeny ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: H4 LED

Příspěvek od Ondrapb »

Ano, bohužel...
Nevím jestli se to nemůže nějak zasírat?
Přílohy
IMG_0042.jpg
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: H4 LED

Příspěvek od Richard »

Abych řekl pravdu, nejsem příznivcem podobných experimentů s předními světly. Nemám nic proti LED v parkovačkách, nemám nic proti LED v osvětlení SPZ , ale v potkávačkách by mělo být to co tam patří. Trochu
jsem u své IX55 koketoval s LED H7, ale do dálkových světel. Ty přeci z principu oslňují, tak jiný zdroj to nemůže změnit. Nakonec to dopadlo tak, že jsem balíček z Aliexpresu díky absolutní neschopnosti české pošty nedostal a ta ho poslala zpět, aniž by se snažila o jeho doručení, resp. ho prý doručovala, ale na stejné číslo do jiné ulice :!: :!: :!: :!:
No prodejce mi poslal peníze zpět, tak jsem nakonec o nic nepřišel a do dálkovek jsem objednal H7 Osram Nightbreaker unlimited +110% a uvidím co to udělá..... pořád mám ještě možnost vyzkoušet H7 Osram Nightbreaker laser který má +130% světla.
U mě se ale jedná jen o dálkové světla protože potkávačky mají standardně xenony ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: H4 LED

Příspěvek od Ondrapb »

Ahoj Richarde,
já ty Osramy Nightbreaker unlimited mám - ten reálný rozdíl je oproti normálním kolem 15%, není to nikterak výrazné. Podotýkám, že lampy mám přeleštěné, jak nové, pravidelně je čistím, vidět je základ...
Kdybych to mohl řešit zpětně tak objednám rovnou LED, to zlepšení u Nightbreaker opravdu není takové.

Každopádně třeba sám Phillips vyrábí LED H4, byť bez homologace, pak i H7... Ale ty ceny odpovídají značce, nějakých 160 USD za pár :(

Na youtube jsou videa z testů těch kvalitnějších čínských LEDek, už je to někde jinde, většina opravdu svítí jak má, pak je samozřejmě problém v lidech jak to sklopí dolů. Těch "tuzingářů" s HID sadami u nás jezdí mraky, stačí sledovat ale pokud nejsou kokoti tak je ani nepoznáš, to už jsou kolikrát horší Fabie 1gen., stačí hodit basu do kufru a svítí až na měsíc. :D
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3602
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: H4 LED

Příspěvek od conpet »

jo první fábky mají opravdu jedovatý světla, no a to že v motorovým prostoru máš otevřený světlo je špatný , hodně se špiní jízdou v dešti ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: H4 LED

Příspěvek od Ondrapb »

Tak to jsem si pěkně nasral, pač u nás celej večír sněží a je pěkná břečka :)
Po víkendu to nějak vyřeším, ty kabely se mi tam vlezou i s balastem, ten je jak větší flashdisk tak tam půjde nacpat a něčím to překryju, zas chci nechat dýchat ten ventilátor, přece jen...

Kdyby jen staré Fabky, nová generace škodovek se k tomu opět vrací a tak 75% co mě oslňuje je z koncernu...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H4 LED

Příspěvek od Petr S. »

Ondrapb píše:Tak to jsem si pěkně nasral, pač u nás celej večír sněží a je pěkná břečka :)
Po víkendu to nějak vyřeším, ty kabely se mi tam vlezou i s balastem, ten je jak větší flashdisk tak tam půjde nacpat a něčím to překryju, zas chci nechat dýchat ten ventilátor, přece jen...

Kdyby jen staré Fabky, nová generace škodovek se k tomu opět vrací a tak 75% co mě oslňuje je z koncernu...
Ondro,tohle jsem řešil u Leganzy,potkávačky xenon super,dálkové H 1 Nightbreaker unllimited rozdíl nepatrnej. Jenže než jsem začal něco řešit,tak jsem vzal měřák a změřil,že mi do žárovky jde 10.8V. Doplnil jsem 2 relátka,pustil tam + přímo od baterky a hle,rozdíl značnej. Zkus si změřit,kolik ti tam jde voltů.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: H4 LED

Příspěvek od Ondrapb »

Díky za radu, zkusím přeměřit, ony dálky mě svítí suprově(H4), ale může to být jinak tažený...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: H4 LED

Příspěvek od Richard »

Já to u Nubiry taky taky zrušil a světla zapojil přes pojistku na baterku a na původní zapojení dal 2 relátka na potkávačky a dálky kterými jsem to spínal ;-) jak jsem to udělal je někde v Nubiře popsaný.....mrkni tam

A ty "balasty" nevím jestli tam musí být. Viděl jsem LEDky rovnou s kabelem a konektorem bez balastu, takový jsem i objednával ..... na těch různých testech na youtube se to taky připojovalo rovnou na dráty. Ten "balast" tam asi bude kvůli nějakému rušení, či kvůli tomu aby se nehlásila závada..... jinak nevím
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: H4 LED

Příspěvek od Ondrapb »

Ano, je to tam právě kvůli rušení, Canbusu a stabilizaci napětí... To rušení by nemělo být problém, na to trpí hlavně HID xenony = nechtěl jsem riskovat že mě trefí 30 000 V, shoří mě to, bude rušit rádio nebo cokoliv jiného.
Já se právě díval i na ty s vestavěným balastem, ale tak jako tak by se mi to nevešlo do lampy a přeci jen mít ty součástky přímo u zdroje tepla..
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: H4 LED

Příspěvek od mzprx »

Kde si prisiel na tych 30kV ??? :D
Vybojky maju pracovne napätie okolo 70V a na spolahlive zapalenie je potrebnych tak 400V.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: H4 LED

Příspěvek od Ondrapb »

Tak píšou to všude kam se podívám :D 85V/100Hz na provoz, pro start od 20kV nahoru... Jestli jo nebo ne nevím, o HID xenon jsem se moc nezajímal.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“