Oprava paraboly světla

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

nieco je aj na allegre.pl v moto casti ist do uslug - sluzieb a hladat soczweki - sosovky, pripadne v autodieloch hladat soczewki a je tam par ludi co sa venuje pohlinikovaniu parabol.
Reklama
 

Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Bladzej »

FrantaP: tak ono na ty světla se to z výroby určo nestříká. Nanáší se to galvanicky. Jsou i firmy co to dělaj=renovujou, ale už je to celkem raketa.

Paraboly čistit teplou vodu s jarem a pak hned opatrně osušit, nic silou nedrhnout. Jeden maník je dal dokonce do myčky nádobí s hodně prášku.

Jinak renovaci plastu čelních světel zvládne každý doma:
1000->1500->2000 vodní šmirgl, potom leštící pastu na plasty, nouzovka i pasta Tempo, nanést na hadrovej kotouč do vrtačky a leštit.

Problém po pěknym vyleštění je, že stejně člověk zjistí v jak býdnym stavu je parabola případně čočka.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Neviete ake starsie auto ma vo svetlach sosovky? Idealne aj dialkove. Pripadne okrem sosoviek nema H1 ale H7 ziarovky?
Spekulujem nad tym prerobit esperacke svetla na sosovky. Nie je to nic nezvycajne, nebol by som prvy. Dovodom takeho to pocinania je ten, ze som nasiel na slovensku aj v polsku viacero ludi, ktori sa venuju oprave sosoviek, presnejsie parabol za sosovkami, a to aj ich vymenou za kovove paraboly ak boli povodne plastove. Ale plastove paraboly cirych svetiel nerenovuje nik. Takze ked by som si svetla prerobil na sosovky z dakych vrakacovych svetiel a tieto sosovkove svetla dal potom zrenovovat auto by konecene svietilo tak ako ma nie tak ako nesvieti.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od FoXo »

Ja som tiez chcel svetla so sosovkou
Osobne sa ale do toho pustat nechcem lebo neviem ako by to dopadlo hlavne ako sosovky spravit tak aby ich naklon fungoval tak ako doteraz naklon parabol cize s kokpitu monpostu nastavenim na pozadovany sklon.

Starsie auta Opel vectra, Opel astra
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Vektry a astry ak mali sosovky tak bud nejake akcne modely alebo az doooost neskoro po 2000 roku a tie na vrakoviskach s celymi svetlometmi nebudu. Navyse potrebujem nieco s malymi sosovkami aby sa vosli do esperackych svetiel. Samotna uprava svetiel je uz vcelku jednoducha, aj ked to mozno nebude vyzerat velmi pekne ale ked to pojde vsetko do ciernej alebo striebornej tak drziak sosoviek ani nebude vidno. A keby som nechal napriklad povodnu parabolu pre dialkove a menil len stretavacky tak by to bolo este jednoduchsie, len by mozno hrozilo roztavenie zvyskov plastovej paraboly. Inac na youtube je kopec navodov ako dostat sosovky do povodne parabolickych svetiel. Fantazii sa medze nekladu. Sosovky su zvacsa dost male az na vynimky. Aj tak si predstavujem ze povodne paraboly uplne vyhodim a spravim si len konstrukciu na zavesenie sosoviek na povodne uchyty/panty alebo co je vo svetlach tak aby slo pouzit aj povodne motorceky. S tym ze budem potrebovat este jeden par svetiel na nastavenie spravneho sklonu a smeru sosoviek aby svietili rovnako a na aute sa dali nastavit.

Len neviem ake auta na vrakacoch alebo inzeratoch hladat. Zistil som ze asi audi a4 alebo a6 z konca 90 rokov malo stretavacie H7 v sosovkach a opel omega tiez z kopnca 80tych rokov asi malo H1 v sosovkach. No a potom su tu tzv. tuningove svetla so sosovkami pre obe svetla ale tam sa vacsinou nedozviem ani ake ziarovky do nich idu nieto este z coho maju paraboly za sosovkami. A tuningove svetla sa obavam ze budu plastaky. A na lacnych ci uz tzv. originalnych (myslene vyhotovenie vzhladom ako original) alebo tuningovych svetlach z polska (ciny) uz vobec nepredpokladam kovove paraboly. Preto hladam, ktore auto malo ogirinal sosovky s kovovymi parabolami. Idealne by bolo poznat nejakeho majitela vrakoviska alebo autobazaru a obehnut im to :), ale nepoznam.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od FoXo »

Ano na youtube som videl dake tie videjka, ale nevidel som presne to uchytenie na povodne motorceky. Vacsina bola spravena do laminatu a tym padom som nevdel ci sa rucne daju nastavit alebo sa nastavi idealny sklon a tym to haslo a je to fixne :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Ved tie videa som nebral ani ako navod len ako popichnutie ze aj takto to ide. Takze skontaktujem cez mail par predajcov s tuning svetlami, ktore z ich ponuky maju kovove paraboly a H7 pripadne H1 ziarovky a ktore su najlacnejsie. Asi sa na mna vykaslu, pretoze ked take udaje nemaju na strankach asi tazko ich budu kvoli niekomu kto im neurobi velky biznis zistovat. ALe ktovie mozno budu ochotni. Horsie to bude s poliakmi, tam zistit ci co a zaco bude problem, kedze po polsky neviem a google translator ma taky drevorubacsky pristup predkladu zo slovenciny do polstiny ze vysledku nerozumiem ani trochu aj ked polstinu viem ako tak preluskat.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Franta P. »

já mám vyrezlý kus nad žárovkou tak to asi nevybrousim. docela je to vidět protože se ta vyrezlotina zrcadlově přenáší na bok paraboly a místo krásného bílého světla od Nightbrakerů je tam vidět hnědý flek.
Já mytí světel vyčetl na Vectra klubu nalít do světla destilovanou vodu a vypláchnout. Funguje to super, světlo jako nové. už sem to dělal na vectře i na starých světlech z červené nesí na Meganu a super, ale na zlatce se pravá paradola začala loupat protože tam bylo sklo diravé od kamínku takže tam teklo a šel bordel takže už asi byla narušená. . tak jsem tam dal světlo ze zelené nessí na ND a tam je pravá parabolka zase vyrezlá. tak přemýšlím že bych dal obě dvě někam renovovat.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Tak ty mas moznost renovacie tuto:
http://svetlomety.cz/index.html
Len ked je to vyhrdzavene, ktovie ako to dopadne. Jedine si tam zavolat ci to vedia zahladit. Nexia ma teda este kovove jednoduche paraboly, vsak? Takze ma tvarovane skla.
Espero ma uz predpokladam plastaky, kedze ma cire "plexi"skla, takze tam sice nic nezhrdzavie ale hlinikova vstva sa moze zaspinit pripecenim vsetkeho co sa do svetla dostane. Neviem mozno by stacila renovacia, urcite to skusim, ale viac ma lakaju sosovky. Nie kvoli hidom, nechcem oslnovat, ale kvoli pouzitiu ziaroviek H7 a lepsej dostupnosti novych parabol alebo ich renovacie tu na slovensku pripadne v polsku. Sice poliaci vedia renovvoat aj plastove paraboly ale kvoli ploche to bude asi drahsie a neviem ako ich chcu zbavit stareho povlaku, kedze svetlometu s cirym sklom maju paraboly tvarovane a nie jednoduche.
Zatial som nasiel toto:
http://svetlomety.cz/index.html
http://www.bixenony.com/repase-svetel/
http://www.xenonybn.sk/kontakt.html
a na polskom allegre uzivatelov:
Regeneracja-hc
PAAW-dawid
http://www.regeneracja-hc.pl

iwonaa_1976

MBMK-XENON
xenony.katowice@interia.pl
web: http://www.mbmk.pl/

gregor451

jacek
Nitcar@wp.pl (kozaczek25@op.pl)
tohoto jaceka mate tusim aj na ceskom aukre, kvoli tomu ze ma vela zakaznikov z ciech najma s toyotami :)

Po sviatkoch ich budem postupne kontaktovat, ako je to s renovaciou svetiel a povodnych parabol a potom sa uvidi. Alebo zaroven zozeniem aj sosovky, dam zrenovovat ak bude treba aj tie a potom porovnam svietivost povodnych po renovacii a sosoviek. Viem ze to bude dost stat ale menej nez auto rozbite od diviaka alebo srny ked ich neuvidim. Viem sa vzit do koze ludi z toyota fora:
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 9cf2c62406
ktori uz rozmyslali zalozit si klub slepcov za volantom.
A mimochodm na lestenie skiel reflektorov si asi zozoeniem taketo nieco :) :
http://allegro.pl/tlenek-ceru-100g-pole ... 37386.html
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Franta P. »

nexia má plastové paraboly. nicméňě je to zajímavé ale za 2 paraboly 2000 to je vela + 30% za plastovou parabolu takže nějakých 2600,- ufff.

jenom se zeptám, je to z jiného soudku mám zájem o toto je to na alegru.pl ale polsky neumim. jestli to zasílá do čr a jak se to platí? nemáte někdo zkušenost?
http://allegro.pl/show_item.php?item=13 ... s%C5%82any.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Ked nevies po polsky ani citat je to zle, ja neviem pisat, takze sa od predajcov tazko ziskam potrebne informacie. Trochu si pomaham google translatorom, lenze ten robi z vety pri preklade do polstiny mismas, ktoremu uz spatne nerozumiem :), takze je to taky mix googletranslatoroviny a vlastenj tvorby. Bohuzial na otazky technickejsieho druhu sa nie som schopny spytat.
V aukcii ktoru si uviedol suhlasi so zasielkou za hranice: zgadza się na wysyłkę za granicę, ale posielat si to na dobierku mozno nie je v pripade medzinarodnej zasielky dobra volba. To si treba zistit kolko by to stalo, volakedy boli medzinarodne dobierky nechutne drahe, mozno je to teraz vdaka eu uz lepsie. Medzinarodne prevody su uz vdaka eu regulovane a stoja len par centov. Alebo vyuzit platbu cez allegro ale to neviem nestudoval som ako si to aktivovat. Ja vyuzivam slovenskeho sprostredkovatela autofra. Sice je to o kusok drahsie ale v pripade ze nechcu posielat za hranice je to jedna z moznosti.

Co sa tyka cien renovacii, tak pri nasich svetlach to mozno nema vyznam, neviem ako vyzeraju s parabolami cinske svetlomety predavane na allegro, ktore stoja menej nez renovacia svetiel. Ale pri svetlach, ktore aj v nahradach stoja 2tk za kus sa to oplati, najma ak je vysledok lepsi nez original. Vid napriklad spomenuta diskusia v toyota klube.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Dark69 »

Z toho Alegra z Polska sprostredkuvava dovoz slovenska firma http://www.autofra.sk na stranke je aj navod ako na to.. Staci cez nu objednat co ti treba z alegra.. Mozno zasielaju aj do CR
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od kesko »

PPP píšu tam že nieje vhodné na plastové svetlomety.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

kesko -> niektori pisi ze plastovu su problem, ini ze nie su problem az na nejake smejdy, dalsi zase rovno menia plastove za kovove ale venuju sa len sosovkam. Pockam po sviatkoch a zistim co vlasne ti restauratori maju alebo vedia zohnat a podla toho si kupim svetla alebo ak sa podari len sosovky (cize komplet tlmene sosovkove). To pre pripad ze sa mi vypalia, tak aby som ich mal kde dat obnovit.
Nasiel som niekde na forach informaciu ze DEPO svetla su vraj pekny smejd, ze to nesvieti tak ako ma aj ked maju v sosovkach plechovu parabolu. DJauto su vraj lepsie, vraj maju luc taky ako ma byt a paraboly vraj maju liatinove (netusim co pod tym pisatel myslel, bohuzial informacie od ludi, ktori si mylia vychod so zachodom byvaju takejto kvality), valeo su vraj kvalitne ale drahe a na rozdiel od DJauto sa sosovky nedaju nahnut v gumenych uchytoch dotiahnutim alebo povolenim skrutiek, kedze valeo je bez cumenych uchytov, proste parabola rovno na hlinikovej objimke. Este dostat svetla TYC a o tych som ztial nenasie vobec nic. Len ze ich poliaci predavaju na allegre vo velkom. A este aj na aukre sk je nejaky predajca, od toho su reflektory asi najlacnejsie ale vyrobcu nenapisal, takze po sviatkoch sa ho opytam. A pozriem este ceske aukro.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Franta P. »

TYC světla si koupila mladá na megana a svítí dobře. maj dokonce i lomy jak maj být. DEPO jsou šmejdy. táta měl jedno na Vectře když trefil srnku a to nebylo možný seštelovat dálkový s tlumenou. a lom byl oblouk. a vůbec nepasovalo s kapotou, hrůza. tak sem sehnal origo Valeo a zase dobrý. Takže depo Nebrat.

tomu klukovi na ty mračítka jsem poslal anglickej mail ale ještě neodepsal.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“