Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od palikx »

jasne uz vim ze jsou stejne.
no a jeste tesneni pod hlavu a tesneni pod domecek termostatu a pod egr a jeste jeden sroub egru ktery tam chybel,remen a kladku rozvodu olej a filtr :D
preci jen kladka huci a nikdo nevi jestli to je puvodni nebo ne ma to 75 tis.jeste premyslim o pumpe a asi ji tam dam taky kdyz kazdemu radim dej ji tam :D
no a pak budu doufat ze auto zacne jezdit a prestane omezovat vykon v nizkych otackach .
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od V.Brousek »

Vyjádřím se krátce ke snímku hlavy. Jak Pavel píše, vůle ventilů nějaká byla, škoda že ji nezměřil, protože je to důležité vodítko pro určení závady. Můžeme tedy pouze konstatovat, že byla malá a proto se ventil podpálil. Druhá možnost tu je, že nebylo dlouhodobě používáno předepsané oktanové číslo benzinu. Třetí možností, která může vyloučit ty dvě předešlé, může být vada materiálu, případně zvýšená teplota ve spalovacím prostoru z důvodu nedostatečného chlazení.( jízda bez chladící kapaliny ).
Nejhorší na těchto závadách je to, že se neprojeví hned, ale postupem času se stav zhoršuje až vede ke zmíněnému snímku hlavy válců od Pavla.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) no tak to teda majitel tohoto poškozeného vozítka asi nemá žádnou radost ? Co vy na to ? Už jsem měl :o) možnost v minulosti vidět podpálené ventily a sedla k vybroušení - nakonec to dopadne taky dobře - že to má v rukách " fachman " jakým je Palikx -i :lol: držíme -i - ještě, že to není můj Matízek :o) to by mi tak ještě chybělo -P zdraví " Vazoun " :lol:
-------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
smajl5.gif
smajl5.gif (29.18 KiB) Zobrazeno 3420 x
Ale hlava mýho Matize to opravdu není :o) " Václave " :lol: když už hodnotíš tu jízdu bez chlazení , což se stalo několik kiláků z kopce domů i mně a dobře to dopadlo " naštěstí " :o)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Serpico »

...no Vazoune Tebe se to netýká ventily nejspíš seřizuješ a to pečlivě... ( pardon " mrňátka " jenom tuším, že nemáte hydroštely, taky všechny auta neznám...), no a " doctore palikxi " Tobě samozřejmě přeji příjemnou zákaznici ( aspoň trohu " sluníčka " pro upachtěný ruce od oleje...), jenom mi napadá co dělali u Staigra při předepsaných servisních prohlídkách, to se jako dloubali v nose nebo hráli karty, nevím ale jsou to prasata a těch dvacet litrů by měli zaplatit oni Petře, podle svých ceníků a potom k čemu jsou tzv. garanční prohlídky, jo ještě jen tak mimochodem děláš to v Meliccaro servizion, ...jo byl jsem u nich Milana chlubil se Tatrou na trac trial, ...no má tam rošták místo plynu " rychlopal " na velmi krátkým zdvihu žaržá já teď nevím kolik stovek koní najednou ale volant mu jde ztuha ...no tahá dvě nápravy a to prý má i servo ...no bylo to na místě...
...no nakonec Petra má po starostech, je jak víme všichni v dobrých rukou

Tedy ať ji jezdí bez Staigerů a už jenom s palikxem
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od palikx »

tak jen kousek pokrocim dnes jsem si hlavu dovezl z opravy nebylo nutne ji ani rovnat nic ji nebylo ale pri oprave sedel si chlapec asi uzil.rikal ze to vubec nesedelo ze to delal asi 2 hodiny nez si to konecne sedlo a musel to brousit brusnou pastou coz normalne po frezovani sedel nedela a neni potreba.takze sedlo se poradne zkroutilo.
ventily jsou na vyfuku vsecky nove sacim nic nebylo.
vymenene i simerinky ventilu ktere vubec netesnily a simerink vacky
koupene rozvody-zatim bez pumpy-a olej a filtr
mam uz i spocitanou cenu a to 5450 kc coz si myslim ze je velice pekna cena vzhledem k rozsahu opravy. a navic jsem se odchylil jen o malinko proti predpovedi.
takze odhad z autorizovaneho servisu 20 tis se zatim nekona.v sobotu by to na vecer melo drandit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od V.Brousek »

musel to brousit brusnou pastou coz normalne po frezovani sedel nedela
Pavle, já jsem vždy sedla ventilů po frézování brusnou pastou přejel ( hrubá- jemná ) , protože máš kontrolu jestli ventil sedí celou plochou. Zas tak velké zdržení to zabrušování nebylo, ale nikdy jsem nepracoval v normohodinách. Ale i za mě byli mechanici, kteří tvrdili, že se ventil zaklepe a není potřeba zabrušovat.
Vazoune, já jsem nikde nepsal, že je to tvá hlava , psal jsem o možných příčinách, proč k těmto závadám dochází.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše:
musel to brousit brusnou pastou coz normalne po frezovani sedel nedela
Pavle, já jsem vždy sedla ventilů po frézování brusnou pastou přejel ( hrubá- jemná ) , protože máš kontrolu jestli ventil sedí celou plochou. Zas tak velké zdržení to zabrušování nebylo, ale nikdy jsem nepracoval v normohodinách. Ale i za mě byli mechanici, kteří tvrdili, že se ventil zaklepe a není potřeba zabrušovat.
Vazoune, já jsem nikde nepsal, že je to tvá hlava , psal jsem o možných příčinách, proč k těmto závadám dochází.
---------------------------
Ale " Vašku " to bylo míněno v legraci :lol: takové poškádlení když už o tom byla řeč . Jsem si jistý, že právě takové podobné situace dokáží ventily a sedla poškodit -P - což se v mém případě nestalo / zaplatˇpán Bůh že ne / čau " Vazoun " :o)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od -peha- »

Pavlíku paráda jo a o cene mi hovor lebo autorizovaný servis robí rozvod na 16 za 500 - 600 euro no a my za 250 - 300 a preto majú teplú garáž a stále nové auta.Já stále vravím že vela roboty robíme aj za ..TO JE DOBRE..no čo už človek by potreboval managera na finance lebo pokud dorazí známí tak čo mu mám povedať,alespon na svačinku nech máme nie :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Serpico »

...to peha na druhou stranu neprodáváte nový a nepodílíte se na slevách, tak jako dealeři, ...ne, že bych je chtěl omlouvat, to co dělal palikx je o tom co dělali na " garančkách ", ...no Petra měla smůlu z ní " tahali " prachy za garančky a skutek utek...
...no napravil to palikx, to je hodně dobrá cena 5,5 tisíce oproti 20 tisícům servisu, inu je to holt pro nás " zlatej doctor palikx ",...no a proto si ho považujme a nezlobme ho..., jinak Pavle dnes bych si měl poslechnout tu corsu, uvidím uslyším a po neděli se rád s Tebou domluvím...

a jak říká Topol ať nám jezdí a nezlobí, jinak koukal jsem na nový ročník WRC a to bylo jenom o Cruze první tři místa, za ním seaty s TDI a brambory ( BMW ), zajímavý...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím všechny na foru a přeji hezký den :o) no tak chlapci :o) podle mých zkušeností se servisy :o) mezi něma trochu rozdíly jsou, - příklad : 3 normohodiny práce v autorizovaném servisu = 1.770.-Kč/590.-1hod. se zárukou 6 měsíců.
Autoservis - Auto Kelly - v místě bydliště : 3 normohodiny práce = 1.140.-Kč / 380.-za 1 hod. se zárukou 6 měsíců.
Toliko z mých poznatků . Nevím jakou zkušenost mají kolegové z fora,možná by to za to stálo se podělit o zkušenostech s touto problematikou. Zdraví " Vazoun " :o)
-----------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Střelec.png
Střelec.png (52.41 KiB) Zobrazeno 3388 x
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Serpico »

...jo jo Pepo " suchá řeč čísel " s rozdílem 630 Kč na 3 normohodiny ale jde o kvalitu práce a tedy následně o důvěru... pokud ji máš, tak Ti můžu jenom blahopřát přeji Ti ji, je to ale hlavně o lidech - mechanicích a ty mají být následně spokojení s odměnou od pantáty - majitele vlastně jde o to co " upadne " z koláče zisku od manažerského křesla, stolu dolů pod stůl, kde je zašmírovaný a prací unavený mechanik, ten v tomto případě ale vytváří hodnoty - zisk
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Vazoun »

Serpico píše:...jo jo Pepo " suchá řeč čísel " s rozdílem 630 Kč na 3 normohodiny ale jde o kvalitu práce a tedy následně o důvěru... pokud ji máš, tak Ti můžu jenom blahopřát přeji Ti ji, je to ale hlavně o lidech - mechanicích a ty mají být následně spokojení s odměnou od pantáty - majitele vlastně jde o to co " upadne " z koláče zisku od manažerského křesla, stolu dolů pod stůl, kde je zašmírovaný a prací unavený mechanik, ten v tomto případě ale vytváří hodnoty - zisk
---------------------
Dobře jsi to " Milane " zhodnotil :o) a ztotožnuji se s tebou v plném rozsahu - čau " Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od palikx »

jen pro doplneni pro jistotu jsem hlavu zalil a netece takze je opravdu ok.


Tak spark je v hromade vse funguje bezi uz krasne na vsecky 3 komprese uz jsou kolem 9 vsecky a uz se to netrese jak drahej pes.
tak doufam ze mu to vydrzi.
celkem 5600 i s vymenou chladici kapaliny.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Petra M
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 03, 2010 21:18
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Petra M »

Ahoj,
jen chci podat hlášení.....
Od víkendu ho mám zpátky. :D
Najela jsem asi 200km a musím říct, že jsem nadšená. Už to není to líný, necuká....prostě krásně zrychluje, kontrolka už nesvítí, i ty nízké otáčky se mi zdají úplně v pohodě a ten zvuk motoru.....paráda. Ani jsem nemyslela, že by to mohlo zas takhle jezdit.
Cena byla taky super, nelituju ani koruny.
Palikx má zlatý ruce, strašně moc děkuju.
Jsem ráda, že mi ty trable po roce konečně skončily.
Díky moc.
Vojta

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Vojta »

Když tak krásně jezdí, mohla bys nám ho přijet předvést na Olšovec. Byla by to premiéra Sparka na srazech :D
Odpovědět

Zpět na „SPARK“