Únik oleje!!!Zvýšená spotřeba oleje?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

.....po 20 vterinach litr oleje? te je asi blbost ne, za 20 vterin ti vytece litr tak vypoustecim otvorem ve vane. Napada me jestli ti to nestrika ven okolo regulacniho ventilu tlaku oleje ( napravo u vany je videt).
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No já nevím...napravo od vany máme umyvadlo a poličky a ne ventil :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Taky nevypouštím otvorem ve vaně olej , ale více či méně špinavou vodu , ale k věci :

asi není myšleno , že to uteklo za 20 sec , ale třeba to kontroloval po jízdě , během které jel 20 sec na ty otáčky , ale to se mi stejně nezdá , to by musela být mlha z výfuku , že by nebylo vidět ještě druhý den .
Pokud se tím , že to trošku protáhl , nestrhlo gufero na ventilu a teď to bude žrát jak kráva furt .....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

...to Pavel Beneš to jsou krásný tlaky, bere se rozdíl do 1 jednotky za normál... ( ty máš 0,3 ) vono to je hlavně o rozdílu a ten nemáš, dělat kroužky je zbytečné...
velkou pravdu má Richard měřit olej pouze na rovině a podtrženo stranové ve vztahu ke stojícímu autu - měrka je na kraji vany a rozdíly v měření jsou velké...
údajně se tvrdí že oply 16V berou při zatížení trochu víc oleje...
Třeba se nám vyjádří i palikx ( pokud už se někdě tady nevyjádřil...)
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Jujing
Příspěvky: 84
Registrován: pon pro 24, 2007 22:59
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jujing »

Jak tak koukám tak mně se po cca 6tis km stratilo cca 1 litr oleje tak si z toho asi nic moc dělat nemusím? Ptám se jen pro jistotu nubi je moje první pořádný auto tak ji chci dopřát jen to nejlepší...
:)
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Mne to popapá :lol: priemerne tak pol litra oleja na 1000km, ale motor má už 350tisíc a neviem či bolo s ním niečo robené okrem bežnej údržby (výmeny oleja, rozvodového remeňa, sviečok, káblov apod.)
Ale pozorujem to, že keď jazdím do 3500 ot. a na dlšej trase kde je motor v podstate stále zohriaty tak je úbytok menší ako keď jazdím len po meste s častejšími studenými štartami, vtedy ubudne aj liter...
Z tohto prepokladám, že to bude guferami ventilov, ale opravovať to budem až keď sa ešte zvýši spotreba oleja...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Tomáš píše:Taky nevypouštím otvorem ve vaně olej , ale více či méně špinavou vodu , ale k věci :

asi není myšleno , že to uteklo za 20 sec , ale třeba to kontroloval po jízdě , během které jel 20 sec na ty otáčky , ale to se mi stejně nezdá , to by musela být mlha z výfuku , že by nebylo vidět ještě druhý den .
Pokud se tím , že to trošku protáhl , nestrhlo gufero na ventilu a teď to bude žrát jak kráva furt .....
hahaha, tak me poucte chlapci jak se tedy jmenuje ta vec co je pridelana ze spodu na motoru aby z neho nevytekl olej? a take kudy a cim z toho motoru vypoustite olej?
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

to Tomas: ja take psal ze neni mozne aby za 20 vterin protekl 1 litr jakekoli tekutiny, pri spalovani ( aby nekdo nepsal ze tam tece chladici a vic) , v motoru u Nubiry, nota bene ze pri 6000 , kdyz ma omezovac asi na 5800
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Takže,na pár dní jsem se odmlčel,ale sledoval jsem poctivě spotřebu oleje,měřil ji na stejném rovném místě v garáži a závěr je tento.Spotřeba oleje na 1000km je 0,9l oleje a to při jízdách pokud možno do 3000ot/min a studených startů jen běžné minimum.Ven neukápne ani kapka.Jsem na dnešní odpoledne objednaný k jinému soukromému servisu a budeme to konzultovat.(v tom prvním servisu jsem se nic kloudného nedozvěděl).Jen jako poznámku,mám dva dny čerstvě po poctivé technické a absolutně bez závad a co se týké měrění emisí tak hodnoty vyšly úplně nornálně,ještě jsem se ho speciálně ptal jak to dopadlo(jestli to třeba nebylo jen tak tak).
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Tak že,konzultoval jsem to všude možně a dnes mi v jednom hodně solidním servisu potvrdily,že opravdu olej Castrol magnatec 5W/40 je možná řídký a tak jsme se dohodly,že ho postupným dolýváním vyměním za Texaco 10W/40 a pak uvidíme zda se to zlepší.Ujišťovaly mne že je to takto průběžným dolévání možné vyměnit a že se nic nestane.Tak uvidím.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

To je celkem nesmysl ja mam v tom samem motoru 5W 30 a olej od vymeny do vymeny to je 15000km takze tam budes mit nekde zradu a 10W 40 bych tam nelil konzultoval jsem to taky uz s nasim dvornim mechanikem Palixem 10W neprospiva hydrostelum.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Mě tvrdily že je předepsaný 10W a jako alternativa je 5W.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Je to 16V a jsou tam hydrostely a ty nemaj 10W moc rady ja to poznal nazorne pri studenem startu ten rozdil nebot jsem tam taky mel 10W a po naliti 5W je motor pri studenem startu podstatne tichsi...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

No zatím jsem tam nic nedolil a teď opravdu jsem na vážkách co teď dál.Pořád tam mám 5W,ale spotřeba asi 1l/1000km mě fakt děsí ! ! !
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Je to hodne budes tam mit nejakou zradu,but to pujde pres hlavu a chce to udelat hlavu nebo taky krouzky muzou byt pripecene je tam vic moznosti, je otazka but to hledat nebo dolivat ale 1l na 1000km to je sila a otazka kolik najezdis km a co se ti vyplati jestli dolivat nebo po tom patrat... :?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“