Ach ten check

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Krásne staré nostalgické spomienky. :( Rožky po 40 hal, mlieko 1,2 benzín po 8 korún. Ach jaj.
Škoda Roomster TSI
Reklama
 

Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Náhodou má JRD Mclaren pravdu. My ešte stále vlastníme aj škodovku. A tej nikdy nič nie je. Dolievame benzín, občas olej a jazdí to. Vŕzga tam všetko (nielen pedál), puká tiež všetko (nielen výfuk), ale nikomu to nevadí. Čo bohužiaľ Kalos nemá také šťastie :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
skladany11
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 16, 2006 20:20
Bydliště: prešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skladany11 »

Obrázek
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Takže na novej 1,2 svieti CHECK po 2-hý krát. Zajtra to ide do servisu uvidíme čo to bude teraz. :( :(
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Byl jsem teď taky nucen řešit "check". Motor za studena nedržel otáčky, ozývalo se slabé "střílení" z výfuku, měl jsem problém vyjet kopec i na jedničku, při dvojce se motor dusil. Kontrolka "check" nejdřív nesvítila, během jízdy začala blikat.
Druhý den jsem auto vezl do servisu - "check" se rozsvítil trvale. Podle diagnostiky byl problém s nedokonalým spalováním. Prý se zřejmě nedovírají ventily a je špatný tlak ve válcích. Takže zřejmě to, o čem nedávno psal Rastos - tj. usazený karbon na sedlech ventilů.
V servisu mi řekli, že bude potřeba změřit tlak ve válcích, když bude motor studený, protože po jízdě do servisu (cca 30 km) se závada už tak výrazně neprojevovala. Domluvil jsem se, že auto přistavím cca za dva dny (až se mi to bude hodit) a oni za studena změří ten tlak, aby měli jednoznačný podklad pro dovozce a uplatnění záruční opravy. Tak jsem odjel domů a Kalos se asi zalekl, protože od té doby se problém neprojevil. Momentálně jsme domluvení, že měření uděláme, pokud se problém zase objeví.
Hodil jsem v servisu řeč s jedním technikem, který mi doporučil přísadu do benzínu (160,- Kč za 350 ml - do 40 až 50 l benzínu), která by měla pročistit vstřiky a ventily - prý to běžně používají i do opelů. Před tankováním jsem nalil do nádrže a "čistím" - zjistil jsem, že na trojku táhne Kalos jako ďas rychlostí 30 až 140 km/h :)
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Jeník
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 18, 2006 15:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeník »

mohl by jsi blíže specifikovat o jakou přísadu jde? Zatím bez Checku, ale prevence by přišla vhod.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Jeník píše:mohl by jsi blíže specifikovat o jakou přísadu jde? Zatím bez Checku, ale prevence by přišla vhod.
Já jsem už obal vyhodil, ale koupil jsem to normálně v autorizovaném servisu Opel/Chevrolet. Bohužel si nepamatuji značku a na dokladu je napsáno jen "Injector Cleaner". V návodu bylo, že je vhodné "léčebnou" kúru opakovat cca 1x za 5.000 km. Předpokládám, že někdo tady v konferenci bude vědět, co to bylo. Nebo si na webu vyhledej "injector cleaner" - je tam spousta odkazů na podobná aditiva.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Jeník
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 18, 2006 15:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeník »

díky za tip, strýček google to najde :D
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

no aj mne uz na kalose 1.2 svieti,len zaujimave ze sa rozsvietil ked som isiel 130 kmh,len zas to moze byt aj nieco ine ako benzin a upchavanie
:( cert ber aj tieto starosti
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

mino píše:Krásne staré nostalgické spomienky. :( Rožky po 40 hal, mlieko 1,2 benzín po 8 korún. Ach jaj.
To já pamatuji benzin za 2,10 Kčs. Do Pionýra za 10 Kčs a byla plná nádrž.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

Příspěvek od pik »

Já už jsem taky starší a tak vím co to bylo za krásu přijet k pumpě s 10Kč a zařvat plnóóu :lol: :lol:
Aveo 5dveř.HB 1,2 r.v.2006.Závěs,zamykání zpátečky,podélníky.
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Me porad nic

Příspěvek od Koumeles »

15000km a poradnic :( sice se mu po ranu moc nechce jezdit :D ale jinak je to v poho, porad nic...uz me napadlo se podivat, jestli tam mam vsechny pojistky :D
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

kalos

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahoj vím že to sem nepatří,ale někde jsem to už četl...když za studena startuju tak asi deset vteřin nebo než se rozjedu trochu rachotí motor a nebo spojka,ložisko.Není to tak hrozný dělá my to už dlouho,ale mám před prohlídkou tak mě to zajímá jestli to mám říct.dělá to jen když startuju se spojkou a když ji hned po nastartování povolím,když nepoužiju spojku tak to nedělá je pokoj.Není to tak hrozný,ale zajímá mě to co to je. Ahoj Marek střibrný sed 1.4 Kalos
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kalos

Příspěvek od Muco »

Marek Petružela píše:Ahoj vím že to sem nepatří,ale někde jsem to už četl...když za studena startuju tak asi deset vteřin nebo než se rozjedu trochu rachotí motor a nebo spojka,ložisko Ahoj Marek střibrný sed 1.4 Kalos

A v zime ti to bude robiť viac(?).Skús preštudovať tieto pokecy:
https://www.chevroletclub.cz//viewtopic.ph ... sko+spojky
Myslím si,že sa presne tomuto problému venujeme na tejto stránke...je tam toho dosť ,takže ti prezradím záver----JE TO VRODENA VADA,no niekto má šťastie a nerobí mu to .Uvidíš-skús čítať :(
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Muco já děkuji, vše jsem přečetl a bylo my tě teda dost líto,tak teď nevím jestli mám udělat to samé co ty,nechat to reklamovat,když to bude pořád dělat.Je fakt že když pohnu v neutrálu pákou vpřed a zad dělá to také.Za týden jdu na prohlídku po druhé a tak jim to aspoň řeknu a uvidím co oni na to.Díky ahoj marek
Odpovědět

Zpět na „KALOS“