Klimatizace

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

dovolil som si obnoviť tuto temu a moja otazočka ako studený vzduch sa ma merať na prieduchu pri klíme??? odhadujem +9 ale to je len moj tip vie to niekto presne , leb o sa mi zdá že nefuka dosť chladný vzduch po zime
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No po naplnení som tam nevedel udržať ruku lebo bol strašne zimný luft ale dnes to skoro kúrý lebo bez zapnutej klímy mi ide chlad a keď tu potvoru zapnem tak ide skôr teplý luftík :D :D :D
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

kurňa chlapi to nikto tu nevie aký studený vzduch ma fukať vom do kabíny??? to sa mi nechce veriť . take že docela studene alwebo neviem tam udržať ruku take nezhanam ale konkretne 10, 11, 9 alebo kolko ma fukať nubira I????
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Teplotu nevím....ale studený je to pořádně... 8)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Ivoši a ostatný nevuieš to niečím zmerať??? mne sa zda že moje fuka skôr take vlažne ale kolko to ma fukať?? / aby som nešiel k servisakovi a potom tam stal ako blb že je to ok/
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No napadá mě leda šoupnout do výdechu teploměr (elektronický, nebo takový, který zvládne nízkou teplotu)....teda nám taky teď fouká vlažně....resp. mám obavy, že asi nefunguje ;) ...ale když fungovala, tak si myslím, že tak 9 stupňů +- to bylo....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Ivoš mne na nexii fukalo tiež 9 stupnov ale na nuibire ma biť kolko??? ale teraz určite nemam 9 :(
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No když to porovnám s Ford Mondeo, kde jsem jel se zapnutou klimou a s Mercedesem Sprinter, tak je to nastejno....nebo aspoň mi to tak přišlo, že ve všech autech fouká stejná teplota....takže v Nubiře si myslím, že taky by to mělo být tak těch 9... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

u tzv. manualnuch klim (teda takych ktore nie su samocinne ovladane inak nez natlakovane/nenatlakovane) sa vzduch schladcuje o X stupnov pod teplotu nasavaneho vzduchu. Vysledna teplota potom moze byt vselijaka ale rozhodne nizsia nez to co vam fuka na ruku vylozenu von oknom ;)
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

Ja mam iny problem :cry: ... Zapnem klimu, kompresor zopne, pusti sa vetrak (co asi znaci ze tlak v klime je ok, kompresor tiez ok) , ale nechladi :-( ... vobec sa nezmeni teplota vzduchu :-(((... nemate niekto tip ?
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Nejlépe změřit účinnost klimatizace asi takto:
*venkovní teplota cca 20 st C.
*nastartovat motor, zapnout klima, větrák asi na poloviční rychlost, vzduch směrovat pouze do jednoho či obou středních výdechů, boční uzavřít
*teploměr (nejlépe OUT čidlo digitálůního, ale jde to i obyčejným např k měření v chladničce, menším pokojovým apod přímo k / do středního výdechu
* provádět za zvýšených otáček motoru (cca 2000 rpm)
*vzduch by měl při správné funkci klima mít vždy maximálně 8 st
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Stanleyk -> Mozno sa neprepnu klapky, neviem ake mas auto a ako je to na nom, na espere ide vzduch tusim furt cez vyparnik klimy. Alebo si siahni na rurku ktora ide od vyparnika a zasobnik/odlucovac vlhkosti c sa namrazuju. Mne sa teraz v lete zasobnik do 5minut namrazi zo vzdusnej vlhkosti. Klima fuka studeny vzduch do 5 sekund.

Jura -> ked bude auticko vyhriate na XX stupnov na slniecku a teplota okolia bude cez 40 tak z ofukov asi tazko dostanes 8 stupnov. Mozno po dlhsom case ale aj to tazko. Ked horuci vzduch cez vyparnik rychlo preleti tak sa nemusi ochladit dostatocne.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Tak jsem dneska klimu vyzkoušel....okolní teplota asi 25 stupňů...na slunci tak 30 stupňů...v autě bylo okolo 30ti....zapnul jsem klimku a za 10 vteřin krásně chladivej vzduch...typuju okolo 10ti stupňů ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Aj já som dnes klímu vyskúšal a presne tak že Legina stála na slnku a vnútorná teplota bola asi 35 stupňou no tak som štartol a išiel sa previest no zapol som ju a nič ani náznak chladu tak som dal len náporové zvonka a hneď sa ochladzovalo takže klíma nefachčí :lol: :lol: :lol: no nič na leto ju doplním a už viem čo budem opravovať budúcí rok :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Peha tu u nas to plní jeden za 800Sk zajtra idem k nemu a uvidime
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“