Vstrekovac

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Ako sa najjednoduchšie dajú odpojiť vstreky pri behu motora?
Myslím po jednom.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Reklama
 

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

stefan píše:Ako sa najjednoduchšie dajú odpojiť vstreky pri behu motora?
Myslím po jednom.
Jednoducho. Ten konektor ma istenie proti vypadnutiu takou kovovou zapadkou (tenky ocelovy drot). Ten tenkymi kliestami vytiahnut a potom ten konektor sa da rozpojit (smerom hore). Motoru sa nemoze nic stat, ked to rozpojis, iba bude viac vybrovat. Horsie to je ked je odpojena sviecka.
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

hmm, mna to caka asi buduci tyzden. s mojim 16V to bude urcite zabava... ale dam to chlapcom do Carexu, nech mi potvrdia, ze je to vstrek, a kedze cistit sa im to velmi nebude chciet ako ich poznam, tak budem asi na vrakaci zhanat nahradny...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

/...vooobec sa mi doma neflaakajuuu vstrekovace....
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

vyborne, co za ne chces? resp., ak si niekde blizko BA a bol by si ochotny, tak by som mohol k tebe dobehnut aj s karou a rovno by si mi povedal, ci to je alebo nie je ono, a pripadne aj vymenil :)). co by som este nechcel, ze....? :) radsej dam love tebe ako servisu, ty obcas das aj pouzitelnu radu :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to JRD McLaren to určitě víš - existuje stolice na čištění vstřiků - součástí je i diagnostika ( dáli se to tak nazvat...je to otázka vyčistění a stavu gumových ventilů...), dle SM asi z loňska...von jeden vstřik je docela drahá záležitost od 2tis. do 10tis.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

Granko píše:vyborne, co za ne chces? resp., ak si niekde blizko BA a bol by si ochotny, tak by som mohol k tebe dobehnut aj s karou a rovno by si mi povedal, ci to je alebo nie je ono, a pripadne aj vymenil :)). co by som este nechcel, ze....? :) radsej dam love tebe ako servisu, ty obcas das aj pouzitelnu radu :)
trafish na trnavku ..??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

jasne, z tych fotiek, co mas v profile som si aj myslel, ze je to trnavka :)), poslem ti kontakt v SS. thx.
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

Serpico: volal som akurat do predajne tutok u nas a jeden vstrekovac na Nexiu 16V stoji 1640 Sk s dph, co je celkom do pohody...
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

Preco to neslo (alebo "Zatisie zo vstrekovacom"...) :)

http://www.granko.sk/vstrek.jpg

...este zistit, co je to za svinstvo a ako to ocistit, ked sa mi zaseru aj tie zvysne 3...
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

tak gyus, v carexe samozrejme okrem vymeny toho jedneho nic ine nespravili, aj ked som im vravel, nech vycistia aj ostatne, takze hned na druhy den sa ozval dalsi. tak som sa nasral a za telefonickej podpory JRD McLARENa (ma u mna pivo! :) ) som to rozobral a vsetky vycistil. bolo to cez 2 hodiny gynekologickej prace, ale kazdy z nich bol zasraty ako na tej fotke.... tak som to vysparchal hodinarskym srobovakom (na hento aditiva a cistitka na 99% nepomozu), nejako znova poskladal dohromady a naskocilo to na 1x. okrem toho, ze sa chvalim (som na seba hrdy :) ), tak odporucam vsetkym plynarom, co s tym maju problem, raz a poriadne to vycistit....
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

hodil by sa navod ako to rozobrat bez strachu ze nieco dodrbeme ;) mi nemame telefonicku podporu :lol: ...tak ak mas cas tak popis to kusok rad to vycistim ;)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

mno, mam 16V, na 8V neviem ako to vyzera...:
Treba najst vstreky - su to 4 veci, do ktorych vedu po 2 kable medzi "motorom" a potrubim sania. Su uchytene na zeleznej liste, ktora je o blok motora prisrobovana dvoma 13kami srobmi - odsrobovat, nestratit. Odmontovat velku hadicu nasavania nalavo, ma 2 velke otvory a jednu malu odbocku - vsetko odmontovat a dat hadicu prec.

Pod skrtiacou klapkou (ak je to ona :) ), nalavo od vstrekov su 2 benzinove rurky pripojene k liste, na ktorej su vstreky - privod paliva od cerpadla, je to spojene takym umelohmotnym konektorom. Podlozit handrou, prilis to toho nepozerat a odpojit, moze to vystreknut a vytecie trocha benzinu (cca. 1 deci). Na druhej strane listy zo vstrekmi je taka mala hadicka, ktora je pripojena na potrubie sania, odpojit. To bola ta jednoducha cast.

Netreba sa pokusat vybrat tu listu zo vstrekmi, lebo to nejde. Vstreky su jednym koncom zapichnute do hlavy valcov, druhym koncom do tej listy. Ked je lista povolena, tak sa tym celym da par cm hybat - vhodny cas, odpojit konektory. Konektory maju od motora taky drotik - zatlacit smerom k vstreku a vytiahnut vsetky 4, kabel s konektormi odtiahnut niekam napravo k rozdelovacu, aby nezavadzal.

Vstreky su prichytene k liste takym plieskom - treba ho opatrne zatlacit dozadu a vybrat - davat bacha, lebo okolo kazdeho vstreku su 2 diery do motora, kam moze padnut - mne nastastie padol az na zem, ale ak ho tam niekde vnutri stratite, mate smolu (aj ked sa to da zlozit aj bez neho - klasicky priklad kurvitka :D ).

Ok, ked su pliesky prec, tak vstreky su zastrcene medzi motorom a listou a da sa s nimi trocha hybat - tu je len jedna rada, postupne ich odtial vybrat - je to trocha na nervy, hlavne ten uplne nalavo.

Ja som mal na nich take cierne one, co je na obrazku - je to suche a tvrde, ta sa to vysparchat malym srobovakom - pozor na trysku, sparchat len jemne a po obvode, nie v strede - maju tam byt 2 male dierky, nie jedna velka. Vysparchal som, zapol na baterku, trocha tym pocvakal, strekol dnu cistic na brzdy a retaze (ine som po ruke nemal), zapojil na baterku, fukol dnu, a ked pekne vystrekli 2 prudy toho cistitka, tak bolo dobre. Takto treba vycistit vsetky styri.

Sklada sa to v opacnom poradi. Drziace pliesky nasunut na vstrek do spodnej drazky smerom zozadu dopredu, vstrek strcit do hlavy valcov, nastrcit na neho listu a zacvanut do nej ten pliesok. Postupovat z lava doprava (od nasavania k rozdelovacu). Keby to do ten listy neslo zasunut, treba to testenie niecim trocha namastit alebo naolejovat. Pozastrkovat a pozacvakavat vsetky 4 vstreky. Zasrobovat 13ky sroby, pripojit konektory, pripojit benzin a tu malu hadicku napravo, dat spat hadicu nasavania a vsetko skontrolovat. Ja som 2-3 krat otocit klucikom, aby to cerpadlo dotlacilo a naskocilo to za cca 2 sekundy.

Hlavne hinty - nestratit sroby a tie pliesky, neposkodit vstrek a ked ho davate naspat, skuste sa trafit co najskor, lebo chodite prave vycistenou castou po zasratom motore, tak aby ste si to nezasrali skor, ako to tam date. Zelam vela trpezlivosti :lol:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Uuu diki Granko paradne rozpisane..pustim sa do toho cez vikend ;)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Granko já jsem uvedl cenu SRBA - OPEL - CHEVROLET ( Daewoo ) a to jsou " loupežníci "...jinak jsem rád že si to uvedl na pravou míru a taky dodávám ta cena byla z roku 2004 a u výběhových typů klesá, na nessii stál rozdělovač 12tis. Kč taky u Srby v roce 2004 a teď stojí okolo 4tis. Kč...no obchod a ceny jsou proměnlivé veličiny, tedy v časovém horizontu...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“