Radenie spiatočky

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

vado píše:Mne to tiez zavyja. A dost. Ma to ale vyhodu. Ludia sa obzru, od strachu odskakuju a neskacu pod auto :twisted:
přesně tak! Je to prostě fakt, že chodci zásadně skáčou za couvající auto a pak se diví. :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Aj mne sa to radení spiatočky občas stane, aj ked slovo občas sa mi zdá byť dosť prehnané. Vždy som si myslela, že to ja som niekdy pochybila (aj ked radiť spiatočku v správnej chvíli sa učím odjakživa), ale ako vidím, je to asi bežná záležitosť a to ma teda čiastočne uspokojilo :)
Na prevodovku sa inak sťažovať nemôžem, nezdá sa mi byť za studena hlučnejšia ako za tepla.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Radenie spiatočky

Příspěvek od fireman »

mipo píše:Často sa mi stáva, že keď dávam spiatočku (stojím na mieste, voľnobeh, stlačená spojka) tak sa zprevodovky ozve zvuk, jak keby na seba prevodové kolieska narážali, ľudovo "zuby na zuby", proste, ako keby som to tam rval bez spojky. Hneď dám neutrál a potom už zaradím spiatočku bez problémov.
Stáva sa to aj vám?
P.S.: O hučaní prevodovky za studena ani nehovorím.
na mojej Nessi to iste :cry:
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

obcas se mi to stalo tky, ale myslel sem si ze asi neumim řadit. Pak jsem jednou auto pujčil dceři a ze čtyřky se jí tam pukusilo narvat R, nevim jestli se jí to povedlo uplně ale pořádně ve mě hrklo. Pak se mi to při tom řazení jěště párkrát stalo a myslel jsem si, že je to kvůli ní, ale jak se zdá tak asi ne! ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Spiatocka mava rovne zuby v prevodovke, takze knuci :). Jednak sa s nou tak castou nejazdi, takze to nevadi a ma to aj dalsi efekt a to spominane plasenie chodcov :). Zavodaky mavaju v prevodovke vsetky zuby rovne a tak zavyjaju ako besne, teda kym prevodovku neprehlusi motor :).
Inac ja radim spiatocku cez 3. Teda potiahnem zaistovaci kruzok (espero), supnem tam trojku a potom spiatocku a nic neskrkne, akurat ak sa zabudnem v nahlivosti tak to potom vyzera ako v autobuse krrrrrr...rrk :).
Odpovědět

Zpět na „KALOS“