Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu....

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:
smidra píše:
Mareman píše:Hlavně Blueovi neříkej, že máš sklopitelný zadní sedadla.......on to blbě nese :twisted: :mrgreen:
ok, tak ja to nerikam :D

jinak mam pocit, ze ta klima nesepne, resp. otacky neklesnou... ale jaksi sem se este nedostal ke kontrole ty pojistky, tak doufam, ze to bude tim...
No, pojistka může rupnout i tak.......ale neměla by. Většinou praskne z nějakýho důvodu :roll: V Lanosu jsou dvoje pojistky, jedny pod volantem a druhý v motorovým prostoru napravo. Řek bych, že pojistka klimy bude tam :roll:
dopoledne na to kouknu a dam vedet, mozna bude nekde blbej kontakt, jak to dlouho stalo... neni nekde zapojeni elektriky v aute?
Reklama
 

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:
Mareman píše:
smidra píše: ok, tak ja to nerikam :D

jinak mam pocit, ze ta klima nesepne, resp. otacky neklesnou... ale jaksi sem se este nedostal ke kontrole ty pojistky, tak doufam, ze to bude tim...
No, pojistka může rupnout i tak.......ale neměla by. Většinou praskne z nějakýho důvodu :roll: V Lanosu jsou dvoje pojistky, jedny pod volantem a druhý v motorovým prostoru napravo. Řek bych, že pojistka klimy bude tam :roll:
dopoledne na to kouknu a dam vedet, mozna bude nekde blbej kontakt, jak to dlouho stalo... neni nekde zapojeni elektriky v aute?
Mám akorát v PDFku elektriku Nexie, Lanose ne :(
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu...

Příspěvek od vado »

smidra píše: 2) klima nechladi, asi zkontrolovat pojistku, pripadne nechat doplnit, nebo na tom neco zkontroluju sam?

3) nemam vyskove stavitelny sedadlo ridice, nebo sem na to neprisel... mam tam jednu paku a pritom mam pocit, ze v SX by to melo bejt seriove...

4) kdy se rozsveci kontrolka benzinu? mela by probliknout uz pri startovani? dneska sem jel, ze byla rucicka benzinu v cervenym a kontrolka nic, tak jestli nemam prasklou zarovku...

5) jel sem 200km z brna a hodne sem to hnal a mel sem pocit, ze se mi hreje stredovej tunel, kolem rucni brzdy a tak, nic extremniho, ale bylo to proste teplejsi, nez treba palubka... je to normal?
Ad 2> Najskuor asi uslo medium. V Lanose je to kvuoli ochrane kompresora spravene tak, ze ked ma medium maly tlak, tak ti nezopne elektrospojka na kompresore (napriklad, ak je silny mraz, klimu na studenom motore nezapnes). Inak je to celkom dobre pocut (hlavne, ak mas spustene okno na spolujazdcovej strane), take kovove klapnutie, ked elektrospojka zopne.

Ad 3> r. 1998 nema vyskovo nastavitelne sedadlo vodica, ja mam tiez SX 1998 a mam iba vyskovo nastavitelny volant (bez eerbegu :lol: ). Mne sedadlo vyhovuje (mam 183 cm), ked chce za volant moja polovicka (vlastne tretina, ma 150 cm), tak si da pod zadok vankus a na nohy predlzovacky - hrube podrazky, aby dosiahla na pedaly :roll: . Ale ona zase az tak vela nenajzadi :lol:

Ad 4> Pri startovani mi kontrolka nepreblikava. Ak zacne svietit naplno, tak do nadrze (az "po hrdlo") nalejem 48l. Aj ked v prirucke pisu, ze nadrz ma objem 48l, v skutocnosti to bude viac (spolu s hrdlom). Ked zacne svietit, malo by tyam byt +- 5-6 l)

Ad 5> Prave pod stredovym tunelom prechadza vyfukove potrubie a v mieste pri vodicovi sa nachadza predny tlmic a katalyzator. Preto sa stredovy tunel pri dlhsej jazde zohrieva. Podla mna je to normalne.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu...

Příspěvek od smidra »

vado> diky moc :) hlavne si me potesil s tou klimou, snad to bude neco jednoduchyho a lacinyho... a to s vyfukem me vubec nenapadlo, ale urcite to bude tim, protoze pri kratsich jizdach se neohreje...
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

zdary. k tomu bodu 5), mě to taky hicuje a stačí, když jedu po městě, takže...
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Re: Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu...

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:vado> diky moc :) hlavne si me potesil s tou klimou, snad to bude neco jednoduchyho a lacinyho... a to s vyfukem me vubec nenapadlo, ale urcite to bude tim, protoze pri kratsich jizdach se neohreje...
To vymysleli soudruzi v Koreji.........to je proto, aby když to valíš 150 tě ani nenapadlo zatáhnout ručku :lol: Jinak jak říká vado, je to logický, v těch místech je kat a střední tlumič......a ty jsou tak horký, že ani moc nerezaví ;) Poslední díl výfuku to je zase jiná kapitola........o tom bych mohl vyprávět :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu...

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:
smidra píše:vado> diky moc :) hlavne si me potesil s tou klimou, snad to bude neco jednoduchyho a lacinyho... a to s vyfukem me vubec nenapadlo, ale urcite to bude tim, protoze pri kratsich jizdach se neohreje...
To vymysleli soudruzi v Koreji.........to je proto, aby když to valíš 150 tě ani nenapadlo zatáhnout ručku :lol: Jinak jak říká vado, je to logický, v těch místech je kat a střední tlumič......a ty jsou tak horký, že ani moc nerezaví ;) Poslední díl výfuku to je zase jiná kapitola........o tom bych mohl vyprávět :mrgreen:
no posledni dil me taky ceka letos vymenit, pocitam... :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Re: Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu...

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:
Mareman píše:
smidra píše:vado> diky moc :) hlavne si me potesil s tou klimou, snad to bude neco jednoduchyho a lacinyho... a to s vyfukem me vubec nenapadlo, ale urcite to bude tim, protoze pri kratsich jizdach se neohreje...
To vymysleli soudruzi v Koreji.........to je proto, aby když to valíš 150 tě ani nenapadlo zatáhnout ručku :lol: Jinak jak říká vado, je to logický, v těch místech je kat a střední tlumič......a ty jsou tak horký, že ani moc nerezaví ;) Poslední díl výfuku to je zase jiná kapitola........o tom bych mohl vyprávět :mrgreen:
no posledni dil me taky ceka letos vymenit, pocitam... :)
Jednou to hochu čeká každýho :lol:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

smidra píše:
mrk píše:4) ona bude v cervenom tak 50km potom zacne slabunko svietit a onedlho svieti uz silno (aspon u mna) a rucicka este klesa a klesa, ale ja radsej "capujem" benzin prv nez sa rozsvieti, lebo ked svieti sa mi horsie startuje. pri startovani to neproblikuje.
jinak receno sviceni kotrolky teda asi znamena "hele uz fakt natankuj, mas na to dveste metru..." :) dik :)

to all> jinak este bych byl moc rad, kdyby se tu vyskytla prirucka ke stazeni, protoze v ty svy italsky si fakt moc nepoctu :))) beru klidne i anglickou, neni nekde?

a este pokud nekdo doporucite dobrej, prijemne a levnej servis v praze, dik :)

Jestli chceš můžu ti poslat jednu česky psanou originál příručku co dostával každej majitel k novýmu autu za 305 Kč na dobírku a nebo psal si něco o jízdě po praze tak se můžeš stavit u mě a budeš to mít za 250 bez poštovnýho . Ta kontrolka je opravdu pro lidi se silnejma nervama a tunel se mi taky po jízdě hřeje je to opravdu od katíku ten je hodně ohřátej ;)
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

petrm píše:Jestli chceš můžu ti poslat jednu česky psanou originál příručku co dostával každej majitel k novýmu autu za 305 Kč na dobírku a nebo psal si něco o jízdě po praze tak se můžeš stavit u mě a budeš to mít za 250 bez poštovnýho . Ta kontrolka je opravdu pro lidi se silnejma nervama a tunel se mi taky po jízdě hřeje je to opravdu od katíku ten je hodně ohřátej ;)
diky moc, uz sem ti napsal PM :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:
petrm píše:Jestli chceš můžu ti poslat jednu česky psanou originál příručku co dostával každej majitel k novýmu autu za 305 Kč na dobírku a nebo psal si něco o jízdě po praze tak se můžeš stavit u mě a budeš to mít za 250 bez poštovnýho . Ta kontrolka je opravdu pro lidi se silnejma nervama a tunel se mi taky po jízdě hřeje je to opravdu od katíku ten je hodně ohřátej ;)
diky moc, uz sem ti napsal PM :)
Levnějc tě přijde otravovat eMKase. Ten už dlouho slibuje, že tu příručku nascanuje :mrgreen: Asi nás nemá rád :oops: :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

No hosi nakolko mame jednu prirucku uuuplne novu tak sme uznali, ze ju niekomu venujeme za nieco. Este vymyslime za co, ale bude to forma poslania prispevku (ov) na nasu adresu, ktore budu zverejnene na lanosclube.
Takze sa nebude jednat o ziadnu financnu ulohu :lol:
Tak navrhujte.... :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Já bych ti za ni mohl poslat Italskou :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

tu si nech alebo ju posli tomu kto ju chce :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Blue Lanos píše:tu si nech alebo ju posli tomu kto ju chce :lol:
Tak to nevyšlo......no nic, zkusím to jinak :twisted: :lol: :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Odpovědět

Zpět na „LANOS“