Tempomat

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Myjack
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 06, 2012 10:23
Bydliště: Praha

Re: Tempomat

Příspěvek od Myjack »

slaza píše: Boxy mají různé otvírání, různé profily, příčníky stojí 2 ale i 4 tisíce. Má to na něco vliv. Proto se ptám. Chci co největší box, protože budu mladejm vozit kočár pro dvojčata (ten zháníme co nejmenší). Jakou délku? Nebude vadit anténa, nebo přesah na přední skla.
Za tu chvíli, co jsem sem dal toto téma, zjišťuji, že příznivců Orlanda rychle přibývá. Proto děkuji všem, kteří mi mohou poradit, případně sdělit přínosnou zkušenost, abych zase nemusel říct něco podobného: Proč ses ty blbče neporadil a ten nosič na kulu sis nepořídil SKLOPNÝ !!!!! a mohl lépe chodit do kufru. PROTO SE PTÁM. Přeji všem hezký den
Mám box na střechu Thule největší (=900l), provoz na dálnici ok i při rychlostech kolem 160 km/h. Orlando je pevný i v zatáčkách a robustní, takže se váha na střeše moc nemusí řešit.

Příčníky jsem vzal originální ze servisu, ale přijde mi, že při plném naložení boxu se prohnuly o cca 1 cm, tak ale drží stále stejně.

A ještě rada, box nemůže být nikdy dost velký, tedy není-li problém v ceně (větší je držší), brát jeznoznačně co největší. Anténa se prohne, ale je to ok, dopředu přesah nad okno se reguluje tím, jak daleko box upnu, ale od řidiče stejně není vidět ani ten nejdelší.
Myjack

Orlando LTZ 2,0 Diesel, Automatická převodovka
Reklama
 

Myjack
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 06, 2012 10:23
Bydliště: Praha

Re: Tempomat

Příspěvek od Myjack »

slaza píše:
inza píše:Mimochodem - dotaz k nosiči na kouli. Co jsem zatím viděl, tak bych měl obavy o pevnost uchycení kol, neměl jste s tím žádný problém? Vždy vidím, jak se to celé třepe a skoro bych se bál s tím jet třeba po D1 (drnc drnc drnc)...
A právě to je o zkušenostech, vezl jsem na kuli i tři kola, je to otázka pevnosti materiálu koule a rozumného jištění na zadní dveře. Někdo jezdí i bez toho. Já na vlastní oči viděl jak na D1 na rovince mezi Slatinou a Brno jih asi před pěti lety, "odešel" střešní nosič s třemi koly a příčníky ve 130 km, naštěstí se auta vyhla. Celý náklad zůstal vcelku a řidič měl co dělat, aby ten kvicht (určitě přes 50kg) odtáhl bokem. Podle mě, měl ty nosníky do dveří a ne na hagysy. Jaká tam tedy musí být síla, když fouká vítr proti. Nebo to byl lempl. Od té doby ale mám raději kouli.
Doporučuji nosič Thule na 4 kola ... jj, k tomu největšímu na 3 se dělá ještě rozšíření na 4. kolo. Bál jsem se také, jak to bude s pevností a stabilitou, když to drží jen na závěsu (kouli), ale je to fakt ok. A to nejezdím pomalu (okrsky i zatáčky kolem až 100-120). Na to čtvrté kolo doporučují dát jen dětské, ale i lehčí dospělácké (12kg) tam drží pevně. Kam taky dát další, když na střeše je velký box ;-) a potřebujete jich vézt min. 5 ;-)
Velkou výhodou je úžasně pohodlné nasazování (zvládnou díky nízkosti i děti). A pokud chci do kufru, dá se nosič odklopit. Jde to i s kolama, ale to jej radši nechám odklopený někomu držet (váha na páce je neřád)
Myjack

Orlando LTZ 2,0 Diesel, Automatická převodovka
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Tempomat

Příspěvek od tomask »

Kluci nějak se to tu zvrhlo :D tohle je téma tempomat !!!
:PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Orlando Tour »

Ahoj Orlíci,
trochu oživím toto téma a mám dotaz nejen pro Orlanda , ale pro všechny,kteří mají klasický tempomat. Na tempomat se opravdu zvyká velmi rychle. Já to beru i jako zábavu,ale jak je psáno výše,používání ovlivní příznivě i spotřebu. Po 5tém natankování ,aktuální průměr LPG 8,31 . Ale mám otázku zda někdo neví jestli by byla možnost doplnit tempomat o adaptivitu. Tj. aby zpomaloval při přiblížení k pomaleji jedoucímu autu.
díky
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“