Spojka

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spojka

Příspěvek od ppp »

Otvaram staru temu, nech ich tu nie je kopec, tak snad sa moja otazka nestrati v starej teme.

Rozoberam a cistim postupne motor z vrakoviska a mam teraz par otazok ku zotrvacniku spojke a okolo.

V servisnom manuali som sa docital ze pri zlozeni zotrvacnika je potrebne pouzit pri jeho opetovnej montazi nove skrutky. Skrutky su to 10.9 pevnosti. Je to naozaj take dolezite, pouzit nove skrutky? Skusali ste uz niekto pouzit stare? Alebo je to somarina a bezne sa pouzivaju stare skrutky?
Chcem zlozit zotrvacnik pretoze som nasiel na bloku pod zotrvacnikom tam kde je filter olej a chcem vediet ci to len pretekalo niekde od rozdelovaca alebo treba menit gufero.

A este nameral som na lamele hrubku 8mm, cize asi 2mm po nity. Neviete aka hruba je nova lamela? Predpokladam ze 4mm uz bude asi na vymenu, kedze sa zacnu brusit nity.
Pritlacny tanier bol na kuse hrdzavy ale obrusil som ho. Neviem ci to bude vadit, snad nie.
Este uvidim, v akom stave je spojka na mojom nefunkcnom motore, pouzijem zachovalejsiu lamelu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Spojka

Příspěvek od Vypravca »

Uz ked mas rozobrate daj tam novu spojku aj s loziskom. Skrutky hadam vela nestoja, takze ak pisu, tak vedia preco.
A aj rozvody sa ti budu dobre robit.
A mas 60 000km pokoj.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spojka

Příspěvek od ppp »

Hmm niekto mi tu dokonca nedavno ponukal novu spojkovu sadu, ale uz som zabudol kto, ani ho neviem najst v sz ani v maili.

Novu som nechel kupovat, kedze mi terajsia dobre sluzila, ale mozno dam tomu autu este viac casu a predsa len kupim novu.

Len ked vezmem to, ze ho planujem mat asi tak 5 rokov (nez neminiem material na rozvody co uz mam, nezoderiem terajsie nove pneu a takmer zoderiem terajsie brzdy), tak je mi zbytocne kupovat novu spojku. Na terajsej mam viac nez 130tkm/7rokov a stale funguje perfektne, len este neviem aku hrubu ma lamelu. Moj povodny pokazeny motor je este na aute. A podla toho ako som minal lamelu na skodovke, kde mi chlap v servise povedal pri vymene pritlacaku kvoli tomu, ze ho upililo zadrete lozisko, ze by som na starej lamele este takych 50tkm km spravil a to uz mala 70tkm, takze ak to odhadoval podla spotreby inych tak za tych 5 rokov cca 100tkm staru spojku podla mna nedoderiem. Ved som si kupil pred par rokmi v akcii aj brzdove powerdisky od ate na espero a vyzera to ze ich nebudem mat ani prilezitost nahodit na auto, pretoze terajsie som nezodral a dosticky nie su ani v polovicke hrubky a to maju horeuvedene km a roky.

Ibazeby som mu dal viac nez 5 rokov. Ale o dva roky bude mat 18, to uz bude plnolete a bude si moct robit co len bude chciet :).
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spojka

Příspěvek od ppp »

Podla fotky z allegra je ta spojka snad nova alebo aspon velmi malo opotrebovana, pretoze aj na novej su nity utopene len trochu a pritlacak okrem kusku, kam odniekial stiekla voda nie je inak vobec hrdzavy. Pouzivane spojky z allegra su takmer vsetky hrdzave okrem jeden ktora ma vraj malo nabehane. Tak som velmi zvedavy co najdem za spojku v aute.
spojka.jpg
spojka.jpg (69.88 KiB) Zobrazeno 2643 x
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Spojka

Příspěvek od smire666 »

palikx píše:no u nexie jsou 2 moznosti.
u espera si tim nejsem jistej
kazdopadne vyndat prevodovku je ta hlavni moznost
a podle typu prevodovky je jeste 2 moznost a to vyndat spojku bez demontaze prevodovky.
je konstruovana tak ze jde vytahnout stredova hridel a lamela i s pritlacakem se pomoci pripravku vytahne spodem.
Jjo, počul som, že na espere sa to dá šafnúť bez demontáže prevodovky, s cigaretou, kávou a cestou do skladu a späť vraj do hodky ale ten čas si už presne napamätám. Vravel taxikár, čo na espe jazdil 7 rokov ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Spojka

Příspěvek od Vypravca »

Ale on ma novy motor.
Stary ide von a da tam druhy.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Spojka

Příspěvek od smire666 »

Tož potom už fakt nie je čo riešiť :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Spojka

Příspěvek od paul08 »

Ja som na Nexii dal sroby naspat povodne a odvtedy najazdene cca 55 000 km.Stacilo vymenit len lozisko,ale ja som uz pred tym ako zacala spojka haprovat (nadalo sa preradovat),kupil celu sadu.Tak som to vymenil,ale sposobom oddelenia prevodovky od motora.Vsetko som kompletne vyumyval technickym benzinom a poradim,ze gufera vymenit radsej,ked je to rozobrane!Nity naozaj na novej spojke neboli na moj vkus velmi hlboko,mal som pocit,ze este na starom oblozeni nabeham asi 50 000 km,ale to sa odhadnut neda.Sposob jazdy,ci behas mesto,alebo viacej mimo,tahas casto vozik,co je moj pripad.Ja som tam kupil GM spojku,vyslo ma to pred asi 2 rokmi na 200e v Chevrolete,nechcel som kupovat nejaku nahradu,vymenu som spravil sam.Ak dobre viem tak na Espere sa da na spojkovom pedali vnutri auta nastavit spojka,ale ked uz piska lozisko,tak vymena je ista.Mne nepiskalo,ale dosadacia plocha loziska bola mozno aj 4 mm oslahana+trosku pritlacak a uz sa nedalo preradovat.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spojka

Příspěvek od ppp »

Dik za podelenie sa informacie o skusenosti s tymi skrutkami na zotrvaku, ale nastastie skrutky na zotrvacnik dostat a stoja cca euro kus takze pojdu nove a spojku este uvidim potom co vyberiem moju a porovnam. Lebo nema vyznam kupovat novu ak mam takmer novu. Pri mojom style jazdy mi spojka prezije auto.
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Spojka

Příspěvek od paul08 »

Spravne -i Skoda penazi !
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: Spojka

Příspěvek od maco-lv »

cavte kupil som espero po papierovo v lepsom stave a dost tazko sa zaraduju stupne aj spojka je dost tvrda aby som zaradil jednotlive stupne musim ji dat az na doraz na podlahu viete nejako poradit?
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Spojka

Příspěvek od paul08 »

Skus odvzdusnit a popripade, ked uz treba aj vymenit kvapalinu .A ked nepomoze tak na spojkovom pedali vo vnutri auta tam na nom sa da nastavit.Skus a potom uvidis...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spojka

Příspěvek od ppp »

mozno ulomena paka
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: Spojka

Příspěvek od maco-lv »

vymena kvapaliny na 70% pomohlo este premazem kulisu kde je klb riadiacej paky a uvidim. Este by som potreboval potvrdit moj typ ked idem po takom miernom terene alebo do zakruty tak v naprave nieco puka ja si myslim ze to budu capi na ramenach co vy na to?
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Spojka

Příspěvek od paul08 »

Skor klb na poloosi alebo horne ulozenie tlmica...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“