Volant & iný stuff

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

okej, takže kyslík a turbo je blbosť... :D

čiže znova ma napadá otázka... Sadne C20XE ako lego stavebnica do nexie?? Alebo treba prerábať také veci ako úchyty motora??? Lebo ak by som mal dať 300 euro za original daewoo motor, a za 300 môžem mať aj C20XE tak by som bol somár keby som nekúpil C20XE...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od Habron »

Pocti si toto: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=1&t=6152

Mimo jine tam Ivan pise:
Převodovka z 1,5 16 V pasuje, odpovídá převodovce F16 z GSi 2,0 8V. ŘJ je samozřejmě úplně jiná, stejně jako elektrika. Muselo se jinak řešit servo, to původní použít nešlo, chladič bylo potřeba vyměnit, stejně jako svody a výfuk. Palivové čerpadlo dává tlaky stejné. Samozřejmě se muselo vyřešit jinak sání. Dále bez dobrých brzd (zadní kotoučová náprava je nutností!!!) a podvozku (sportovní tlumiče, snížené pružiny) se do toho nedá pouštět!! Vhodná investice je i do kol minimálně 15" s hodně kvalitníma gumama a šířkou minimálně 195. Dobou volbou jsou i jiné sedačky, ty v Nexii nemají dobré boční vedení. Motor c20xe bylo potřeba přetěsnit (vana, víko, gufera), vyměnit olej, vyčistit od karbonu, zkontolovat tlaky ve válcích, svíčky... dále náhon tachometru, drobné problémy s elektrikou... to jen tak v rychlosti, na co jsem si vzpomněl. Jestli máte ještě klímu, tak to nevím, jak se řeší, stejně jako ABS... Jo, ještě je potřeba rozpěra mezi tlumiče, aby se kastle nekroutila. Ideální by byla i vzadu.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

pfff... tak to radšej dvoulitr 8v dejvú... :D
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

Pánové, mám otázočku. kde presne sa nachádza klakson?

zohnal som z lode tak chcem vymeniť :D :D ... ale nie, kúpil som si iný, ten sériový sa mi nepáči a stejne mi už hapruje.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

Kolegovia môžete mi prosím poradiť, ako najlepšie zabránim úniku oleja spod štopla? lebo mi vkuse olej zababre celý motor a neviem ako tomu zabrániť. mám tam original štopel. tuším JRD alebo niekto spomínal že korkový by bol lepší, ale itak sa radšej informujem.
Obrázek
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od ppp »

dal som nan este jedno tesnenie a uz tesni
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

ďakujem za radu, pomohlo to :)

dnes ma napadla taká vec. z ktorého daewa môžem použiť volant s airbagom /mám volant s airbagom/ , teda okrem nexie a espera... lebo by sa mi páčilo mať tam volant z leganzy alebo nubiry... poprípade by som si objednal z ukrajiny volant z Nexie N150...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“