Volant & iný stuff

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

Páni, len ma zaujíma, toto je volant s airbagom či bez?
Obrázek
Naposledy upravil(a) LordMMX dne čtv čer 23, 2011 15:46, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Volant

Příspěvek od ppp »

bez,
ale zato mozes mackat klakson kdekolvek na ploche medzi vencom.
A aj tak to trubit nebude :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

človek by si myslel že také "hovädo" bude mať aj airbag. :D ...

dnes som zdvihol nexiu na zdvihák a skoro ma porazilo...
Obrázek
4 mesačné pneumatiky Matador 185/60/14... čapy riadenia a spodné čapy K.O.... tak ma zaujíma, je ťažké ich vymeniť a cca koľko (času) to zaberie. čapy som kúpil nemecké.


Ďalej čo ma zaujíma, ako je to v prípade montáže C20XE. pasuje do nexie ako lego stavebnica? alebo treba upravovať úchyty a podobne? Takisto kotúčaky a náprava z kadettu E GSI 16V? Pasujú či iba s úpravou?
Naposledy upravil(a) LordMMX dne čtv čer 23, 2011 19:02, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od Serpico »

...to práce to není na dlouho do hodiny jsi hotový, pokud máš stahovák anebo je umíš odrazit kladivem a je dobrý to dělat na stojanovým heveru - budeš vyndavat spodní ramena ( je dobrý skontrolovat silentbloky zadní v pohodě vyměníš přední se lisuje a tam je trochu problém viz. mnohokrát tady popsané ) a pak odvrtávat stávající kuláky spodních ramen, každopádně ale potřebuješ potom nastavit geometrii a to celou prostě v servisu na lejzru!

Inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od ppp »

Mna by tiez zaujimalo ako ide dostat spodne gulove capy ramena z tehlice. A to bez toho aby som nemusel davat prec poloos. Ved tam ani maticu nezlozim nieto este aby som nad zavit capu dal nejaky stahovak. Navyse ani stahovak nemam poriadny a neviem ci ten zo skodovky bude pasovat. Predsa len na espere (vlemi podobne nexii) su rozmery skrutiek a drziakov trochu vacsie.
A rezat vrch capu nechcem, podl amna je este vp oriadku len rameno ma silentblok v haji a tak pre istotu menim cele ramena a stare si chcem nechat ak by novym z nejakeho dovodu umrel rychlo cap, kedze stary cap vyzera byt este v poriadku.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od Serpico »

...jedině vylisovat na lisu a nalisování nových už vůbec není jednoduché i když to jde
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

išlo to ako po masle. síce to trvalo 3 hodinky, lebo sme popritom riešili jeden fiat (fiat nie je auto a ani prvočíslo :D)... každopádne, pôvodné čapy boli ako... hm... ako radiaca páka :D

video:
http://www.youtube.com/watch?v=9prsihHk6Lw
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od ppp »

neviem ci som na tom videu videl dobre, ale nemal roztrhnutu prachovku? to potom uz dlho nepotrva a umrie.
ako ste dali dolu tie capy? slo to aj bez zlozenia poloosi?
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

na videu bol starý čap, zničený... ten bol mrtvy už dávno predtým ako sme ho vybrali. a išlo to v pohode, stačilo zhodiť koleso. aj spodný a aj čap riadenia sa dal v pohodke vymeniť.

takže už ma čaká len prezúvanie na nové gumy a geometria... ďalších 190 euro v ťahu (4x40gumy a 30 geo)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od Serpico »

...jen tak mimochodem náš " doctor palikx " doporučuje originál kuláky jak na spojovačku tak i na ramena, stojí dvojnásobek okolo 550Kč á ks ale za to drží...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

no ja tam mám nemecké čapy, na krabici bolo síce napísané že Opel ale očividne to vôbec nevadí :) ... zase na tieto cesty mi je zbytočné kupovať čap za 25 euro keď sa zničí tak či tak... keby som žil v dánsku, kde sú cesty jedna báseň, tak by sa dalo rozmýšľať...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od ppp »

cize z tehlice isli normalka rukou, alebo len lahkym vypacenim? aj matica sla vykrutit bez problemov, bez pretacania sa v gulaku?

ja mam na espere snad este povodne gulaky aj ramena a gulaky su uplne v poriadku. Prachovka neposkodena a gulaky na skusku rukou (ramena prec) v poriadku, dokonca nejdu ani lahko. A to ma espero 230tkm (115tkm v mojich rukach), v poslednom case aj po dost mizernych cestach. Teda z poslednych 60tkm som aspon 3tkm najazdil po ceste, na ktorej nie je mozne zistit, ktory asfalt je povodny :) a vacsinu po "superkvalitnej" dialnici BA-TT pravy pruh. Preto si tie gulaky chcem nechat ak by tie na novych ramenach umreli prirychlo.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

poviem ti tak, že čap sa krútil... nedal sa odšrobovať normálne (po toľkých rokoch :roll: ....) takže šrob rozbrusovačkou išiel do hája... zvyšok nebol problém ani ručne. len pozor, nahodiť spodný čap je kus problém. najlepšie je brzdový kotúč podložiť zdvihákom a zdvihnúť ho do takej výšky aby tam pekne sadol...

btw, dnes som bol na GEO... chlap skoro skolaboval keď videl aká je zbiehavosť ... ale nastavil a všetko je all right :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od LordMMX »

ozaj chlapi, čo hovoríte na nízkotlaké turbo a originálny 16 ventil? :D ajtak by som rád už motor vymenil, takže by mi bolo jedno či mu to ublíži alebo nie. poprípade "100% kyslík" do sania :D
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Volant & iný stuff

Příspěvek od Habron »

100% kyslik do sani - nechtel bych byt v okoli kilometru, az ho tam pustis. Exploze je jista, v sani je spousta oleje z odvetravani motoru a jiste si dovedes predstavit, co udela cisty kyslik s mastnotou.

A to turbo je taky blbost, budes se s tim par mesicu mordovat, abys pak motor za 500 km oddelal. To za to nestoji.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“