Spotřeba Orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od milosh »

Vasku a ja myslel ze s pastikama a 3 bochnikama chleba uz moc lidi k mori nejezdi, ale tebe omlouva ze mas novy auto a musis ho z neceho zaplatit zejo :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od johnlord »

Chlapi, jak to děláte, včera Brno ze Šumperka, po D1, průměrně 120km/h v 7-mi lidech (5 dospělých, 2 děti) a spotřeba 8,6.
Neděle Ostrava - Šumperk taky po dálnici 2 dospělí, tři děti (celá naše rodinka) a kočár a spotřba 8,8l
Zatím se pod tuto hranici nemůžu dostat. Nyní mám najeto 2100km, motor se začíná chytat výkonově, je živější, ale spotřebu ne a ne snížit. :((
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od vasek »

Jestli to nebude benzinem! Nekupuj ten nejlevnější, nejepší aditiva má údajně Benzina.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od vasek »

milosh píše:Vasku a ja myslel ze s pastikama a 3 bochnikama chleba uz moc lidi k mori nejezdi, ale tebe omlouva ze mas novy auto a musis ho z neceho zaplatit zejo :lol:
Tož, když mám velké auto, tak proč si nedovést to, co mám rád :oops: . Stačí, že jsem jim tam nechal 1200,-- za dálnici, 3000,-- za benzin, 12000 za ubytování... a pivo za 50,-- nemaj nic moc :PP:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od johnlord »

vasek píše:Jestli to nebude benzinem! Nekupuj ten nejlevnější, nejepší aditiva má údajně Benzina.
No poslední tankování bylo u Glóbusu v Olomouci, před tím Vena Trade Bludov (ti měli problémy u ČOI s naftou), tak mě napadá jestli je v pořádku i ten benzín. No uvidíme :?
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
prt
Příspěvky: 61
Registrován: pon kvě 23, 2011 20:55
Bydliště: kósek od Brna

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od prt »

poslední nádrž 8 litrů, kombinace město, mimo i dálnice. 1,8 LTZ
orel LTZ 1,8 v bílé
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od johnlord »

No pánové, dnes 200 kiláků v kopcovitém terénu Morava - Vysočina a spotřeba 7,5l/100km. To jsem ho sem tam docela protočil a že bych ho nějak šetřil, to zase ne!
Průměrná rychlost 65km/h po okrskách, v autě 3 dospělí, tři děti a kočár. Je vidět, že se motor opravdu začíná probouzet. Celkem najeto 2700km.
Začíná se mi to líbit :-) -i
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od inza »

7,5 naloženej? To už začíná být z říše pohádek... :) že bych změnil naftu na benzín? Škoda že tam není AT převodovka...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od johnlord »

inza píše:7,5 naloženej? To už začíná být z říše pohádek... :) že bych změnil naftu na benzín? Škoda že tam není AT převodovka...

S naftou by se mělo dostat mnohem níž :-)
Je pravda, že jsem co nejvíce využíval tempomat. To dělá asi taky hodně.
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
miroslavmitro
Příspěvky: 16
Registrován: úte črc 26, 2011 07:35

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od miroslavmitro »

Mám Orlando s benzínovým motorom, najazdené presne 4899 km 85% mesto zvyšok mimo mesta priemerná celková spotreba 7,4L. Mimo mesto štvorčlenná rodina+kufor naložený spotreba 6,8L. Motor má 90% krútiacieho momentu do 2000 ot. takže po meste otáčky do 2200 a 4ka , 5ka.
Najazdím ročne asi 17tis. km tak bol benzín jasná voľba. Inak motor cca po 4tis.km citeľne ožil "skultivoval" sa a dostáva sa na tých 104kW. Celkovo s benzínom veľká spokojnosť.
Chevrolet Orlando 1.8 LTplus, biela
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od inza »

Asi mi musíš napsat jak velké město :) protože to je skoro k neuvěření. Lidi z Cruzem s 1.8 jezdí ve městě za 10 i víc (v Brně) a Orlando že by jezdilo za 7,5? Ano, věřím tomu ve městě s jednou světelnou křižovatkou...

Odpovídá tomu i spritmonitor -
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
Kde u benzínu je průměr 9,0 a to většinou já jezdím něco nad průměr (hodně po městě) takže reálně opravdu s 1.8 bych viděl moji spotřebu tak 10.

Mimochodem minimální průměrná z těch aut co tam nyní jsou je 8.6 - a když se člověk podívá na strukturu tak ve městě to leze přes 10 a na dálnici taky kolem 10.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
miroslavmitro
Příspěvky: 16
Registrován: úte črc 26, 2011 07:35

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od miroslavmitro »

/to Inza/
Denne najazdím cez mesto cca 18km (mesto je Košice, druhe hlavne), takže žiadna dedinka a ak neflekuješ gumy tak je táto spotreba bez problémov dosiahnutelná.Treba len využiť moment motora. A klímu si zapínam tiež :D . Len sa snažím prispieť do diskusie a pomôcť ešte nerozhodnutým.
Chevrolet Orlando 1.8 LTplus, biela
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od peterv »

Ahojte,

nepochybujem, že je možné dosiahnúť spotrebu ako udáva miroslavmitro. Pri tomto aute však je potrebná pevná vôľa a veľa trpezlivosti, jedno aj druhé mi chýba, čo mi však asi nechýba je ťažká noha na plyne :roll: .
Takže momentálne som po najazdených 5000 km na 9l/100km. Neočakávam, že zleziem pod 8,5l. S tým som však rátal, s fabiou combi II 1,6 som mal 7,4l/100km. Ten 1 l naviac si myslím zodpovedná nárastu výkonu a hmotnosti (v porovnaní Fabia 1,6-Orlando 1,8) :D .
Samozrejme, tak ako píše inza, nie je mesto ako mesto. Michalovce viem ráno (cca do 06:00) krížom prejsť pri troche štastia bez zastavenia ...
Pridávam sa k názoru miroslavamitra: s benzínom veľká spokojnosť ;)

Peter
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od johnlord »

miroslavmitro píše:/to Inza/
Denne najazdím cez mesto cca 18km (mesto je Košice, druhe hlavne), takže žiadna dedinka a ak neflekuješ gumy tak je táto spotreba bez problémov dosiahnutelná.Treba len využiť moment motora. A klímu si zapínam tiež :D . Len sa snažím prispieť do diskusie a pomôcť ešte nerozhodnutým.

Musím souhlasit, je to hlavně o citlivosti, učím se brzdit motorem, maximálně využívat tempomat, včechno má svůj podíl na spotřebě. Mě taky překvapila víkendová
spotřeba s plně naloženým autem v kopcích na vysočině. Oproti původní spotřebě 8,7 spadla na 7,5 !!! a to jsem to občas vyhnal až na 4500ot. :PP:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
žampach
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 15, 2011 13:27
Bydliště: Havířov

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od žampach »

Ahojte,

mám Orla na LPG, za měsíc najeto 2800 km - s lehkou nohou palubní počítač ukazuje 7,1 - 7,5, ale zatím jsem to neověřoval, protože jezdím na plyn;). Na plyn mi to zatím žere - cca 10 l- 12l (to bylo částečně s vozíkem), se zapnutou klímou. Zatím naprostá spokojenost
Pavel

__________________________________________
Škoda 105
Škoda Favorit
Lada Kombi
Orlando 1,8 LT+
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“