Autobaterie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

daj ho na dva tyzdne von z garaze a uz asi nenastartujes 8)
ja som bol v pondelok na dlhsej jazde a cakal som ze sa bateria dobije, ale ked je vnoci zima, strasne sa jej kapacita zmensi a rano to uz ledva toci. garaz je garaz. mozno si nejaku obstaram. asi 5 sekund som startoval kym to natocilo.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

je to mozne :oops: a preto som pisal, ze uz to nie je to co bejvavalo, lebo ked som od tej povedzme 7,00 v robote a poobede o 16,30 startujem tak citim, ze uz to neni mladica :oops: :cry: Ale urcite na Delkoricu nadavat nikdy nebudem 8) :o Inak bezne nastartujem tak max. do 2 sekund.... zatial :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

petrm píše:Jo baterie opravdu vydrží někdy i 10-12 let ale jsou mezi nima i vyjímky co potvrzují pravidlo . tTo že baterka nehlásí konec není tak uplně pravda často se stává že se po startu zakóduje rádio a nebo rozsvítí airbag a to je první signál že došlo při startu k takovému poklesu napětí že by se mohlo jednat o brzký konec 8)
mne sa v poslrednej dobe stava ze ked nastartujem tak sa mi rozsvieti kontrolka hmloviek

myslis ze je cas nachystat sa na vymenu?? zatial sa mi nestalo ze by auto nechytilo a toci pekne rychlo motor ked startuje.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

tak pokym toci rychlo tak je hadam este dobra. moja toci uz ovela pomalsie, najmae teraz rano.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Treba sa opytat pana Fedaka alebo chlapov v Hermese,ci vedia objednat aj originalne baterie zn. Delkor. Ak nie,odporucam teda Exide. Mam ju a keby som nebol spokojny,nechvalil by som ju. Uvidime po 3 rokoch...
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

to aj skusim 8) ked nie aj Exide je good :)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

eMKa Slovensko píše:
petrm píše:Jo baterie opravdu vydrží někdy i 10-12 let ale jsou mezi nima i vyjímky co potvrzují pravidlo . tTo že baterka nehlásí konec není tak uplně pravda často se stává že se po startu zakóduje rádio a nebo rozsvítí airbag a to je první signál že došlo při startu k takovému poklesu napětí že by se mohlo jednat o brzký konec 8)
mne sa v poslrednej dobe stava ze ked nastartujem tak sa mi rozsvieti kontrolka hmloviek

myslis ze je cas nachystat sa na vymenu?? zatial sa mi nestalo ze by auto nechytilo a toci pekne rychlo motor ked startuje.
Ak sa ti rozsvecuje kontrolka hmloviek a zvlast ak su to predne tak sa jedna urcite o velku zavadu a system ti chce povedat, ze poruchu na hmlovkach vyriesis len tak, ze si ich namontujes :lol: :lol: :lol: :lol:
Heh ale vzdy je to lepsie ked sa tebe rozsvecuju hmlovky (tie sa daju domontovat) ako keby sa mne rozsvecovalo take abs alebo luft sacek :lol: :lol: :lol: ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

eMKa Slovensko píše:
petrm píše:Jo baterie opravdu vydrží někdy i 10-12 let ale jsou mezi nima i vyjímky co potvrzují pravidlo . tTo že baterka nehlásí konec není tak uplně pravda často se stává že se po startu zakóduje rádio a nebo rozsvítí airbag a to je první signál že došlo při startu k takovému poklesu napětí že by se mohlo jednat o brzký konec 8)
mne sa v poslrednej dobe stava ze ked nastartujem tak sa mi rozsvieti kontrolka hmloviek

myslis ze je cas nachystat sa na vymenu?? zatial sa mi nestalo ze by auto nechytilo a toci pekne rychlo motor ked startuje.
No tak to je asi něco špatně mlhovky se nemají rozsvicet právě naopak jak píše Blu tak asi myslíš zadní a ta by právě po vypnutí světel měla sama zhasnout a nerozsvítit se možná je tam nějaká vlhkost 8)
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Ja mam baterku este original, ktoru tam dali este v Korei v roku 1998. Auto parkuje pod holym nebom odkedy ho mam, a zatial ani za najvyssich mrazov nebol problem nastartovat do 2-3 sekund. 8) Akurat vzdy pockam, pokial nebude natlakovane palivo (prestane sycat palivove cerpadlo) a az potom startujem. :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Blue storm
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 04, 2004 23:01
Bydliště: Piestany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blue storm »

Moja barerka sa minuly tyzden odporucala. Bol tem nejaky polskz skit.
teraz som dal VARTA Blue Dynamic a motor toci ako das. Inak odisla mi bez upozornenia. Auto pouzivam denne aj ked teraz v zime vacsinou len kratke trate. vecer som auto zhasol a rano ledva pretocilo motorom.
Takze odporucam vsetkym co maju starsiu baterejku, pred zimou aspon dat otestovat a dobit :)
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

mozes prezradit kolko stala ? mne moja originalna uz tiez konci a chcem nejaku ani najlacnejsiu ani najdrahsiu.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

EXIDE forever! EXIDE ARMADA,magicke oko,100% bezudrzbova,jedina schvalena do BMW na pouzitie v interieri (minimalne odplanovanie) = 2350,- Sk. Ked to porovnam s tymi shitmi z Tesca za 1.500,- Sk,je mi do smiechu.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no ja som v tescu pozeral ale boli skoro po 3000 (Banner a este nejaka).
2350 bez DPH mas asi na mysli, ze ?
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

mrk píše:no ja som v tescu pozeral ale boli skoro po 3000 (Banner a este nejaka).
2350 bez DPH mas asi na mysli, ze ?
Kolega,co myslis ze ja som danovak? Samozrejme ze to bolo uz s DPH! Trosku som si v predajni otvoril usta,ukazal im svoje znalosti v problematike a porovnal s konkurenciu a hned vyrukovali s touto cenou. Este som ich trosku ponatahoval,ze porozmyslam a potom som ju vzal.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no hovorim to preto, ze tu:
https://www.chevroletclub.cz////viewtopic. ... 57&start=0
si pisal, ze stala 2715,-Sk a za tych 2300 by som nad nou ani ja nespekuloval.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Odpovědět

Zpět na „LANOS“