Neprepína mi z LPG na benzin...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

Aj som na to myslel,ze napisem o lpg.Ale trafil si uplne presne.Viem ze su asi dva tie sistemy ze?ja mam ten do toho sania zmiesany cez ten mix so vzduchom.Takze je to hlupost zateplovat.o tom som do teraz nemal ani sajnu co ste popisaly.takze asi mam vacsiu zmes ako mam mat?ale mam namontovany taky regulator ktory sa nachadza medzi tym mixom a prepinacom alebo spinacom plynu ci ako to nazvat(motoricky ovladany skrtak).Stym regulatorom si viem urcit pretok plynu zatiahnutim alebo odtocenim.Skusim to trosku zatiahnut aby sa mi zmensil ten prietok.a co sa tyka tej elektriky tak som tam minule bo a ze to netreba davat na PC.a tym ma odbil a bol som vybaveny.Ja som zo Surian pri Novych Zamkou a nemam to tu komu dat na pocitac.asi by som koly tomu bol ochotny ist aj dalej ako len do Nitry kde my to lpg montovali.Chcem si to len dat preverit popripade nastavit nech to uz mam poriadku.To trhanie a zdochynanie pocas jazdy ma uz dost jeduje lebo sa my to stava dost casto hlavne na krizovatkach.Ja neviem ty ppp si z BA?a robis lpg?cpo by ma to stalo?Myslim ta diagnostyka pripadne nastavenie?

P.S.Zas by som zabudol-ja mam lovato namontovane.
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od ppp »

-peha- píše:Jo jo už sme pár čerpadiel menili a boli fakt nenormálne zalepené tým hnedým sajrajtom :D Preto nedoporučujem dávať ani relé na odpojenie čerpadla lebo sme zistili že pri prevádzke na LPG vôlastne sú vstreky stále tlakované benzinom ale pokud čerpadlo nemá obeh vstreky stoja uplne a to je potom ten problém s ich zanesením :idea: A další problém je presne ten starý benzín a tak Ján tankujem len 10€ na dva mesiace a v zime na mesiac a to vyjazdím takže radši prevencia ako oprava :D
Mne praveze cerpadlo odislo este kym bezalo neustale. Potom co som ho musel vycistit som konecne dorobil rele an odpajanie a zatial je dobre. ALe dlhodobe testovanie to za sebou este nema. Podla mna je najhorsi fakt ten stary benzin a rele nerele, starty nestarty na benzin na to uz maju pramaly vplyv.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od ppp »

Matulo -> cize mat lovato, nevies presnejsie? skus sfotit krabicku od lpg pri motore tak aby bolo vidno co je na pisane na nalepke a to co mas na hadici medzi splynovacom a motorom.

Nie som z BA, tam len robim, vid moj ucet, mam tam napisane SC - BA, byvam pri senci. Mam kabel a software aj k lovatu (a nielen lovatu) aj k aldl v espere. Ale nemam funkcnu bateriu na notebooku, takze neviem zdiagnostikovat ani otcovu nubiru. A ked som skusal UPSku k PC napojit na akumulator cez zasuvku zapalovaca tak mi zahlasila overload a to mam 210W upsku, takze netusim ako napajat notebook v aute. Mozno je problem v tom, ze na zdorji k notebooku je napisane 220V, 1.5A ale neviem co na notebooku chce zrat cez 300W. Mozno bol problem v napajani, ze to cez zapalovac nezvladalo a kleslo na nom napatie, neviem. A bateriu v notebooku opravovat nebudem, lebo je sluzobny a v praci mi ho akurat tak mozu odobrat ako nefunkcny ak budem nieco chciet, lebo podla mojho pracovneho zaradenia mam narok len na jeden pocitac, teda stolny alebo notebook. Ale to im nebrani ma otravovat cez vikend ze nieco chcu. No nic, to sem nepatri. Takze kym neporiesim krmenie ntbk v aute tak som bez diagnostiky.
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

Dobre skusim to odfotit.Odfotim obidve krabicky od plynu.A v robote by sa to dalo spravit?kolko by ma to vyslo?
Přílohy
DSC1.jpg
DSC1.jpg (135.8 KiB) Zobrazeno 3137 x
DS.jpg
DS.jpg (125.26 KiB) Zobrazeno 3137 x
DSC00757.JPG
DSC00757.JPG (129.01 KiB) Zobrazeno 3137 x
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od ppp »

Cize je to jasne, mas lovato loveco 4 eu. Kabel mam, software sa da stiahnut z webu, inac zapojenie kablu tiez, ale tazsie takze ho prikladam, software je na elpege.cz, len este treba notebook a konektor. Konektor sa da pripade doletovat iny. A notebook mam ako som pisal bez bateriek, takze som momentalne bez moznosti diagnostiky za jazdy. Akurat tak na dvore na predlzovacke.
Přílohy
lpgkabel.jpg
lpgkabel.jpg (54.35 KiB) Zobrazeno 3136 x
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

Takze by sme sa vedeli dohodnut?Ta schema ma dostala.Vôbec neviem co je co.Akurat tam viem rozoznat napajanie 12V a to je tak vsetko.Vedel by si my to ponastavovat?Skusal som to s tym regulatorom ubrat a stale my to skapina.Uvidim zajtra ci my to bude aj trhat.Nechcem ta otravovat.Ked mas vela robory alebo nieco tak povedz ze my to nemozes spravit a ja ta nebudem viac otravovat.Dakujem.
Naposledy upravil(a) Matulo dne ned lis 28, 2010 22:31, celkem upraveno 1 x.
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od -peha- »

Kámo pozerám že tam máš ručný škrťák (neviem načo no ale ...) a máš ho docela utažený takže ho uplne normálne otvor nadoraz lebo pokud Ti ide atuátor je tam zbytočný :idea: :idea: :idea:
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

Co je ten atuator?Preto ho mam utiahnuty lebo my pisali,ze to trhanie moze sposobovat aj vela smesi tak som radsej utiahol.Ja vobec neviem ani koly comu mi ho tam namontovali.Lebo prvy rok som chodil do toho servisu ako na klavir kde mi to montovali ,lebo to nevedeli nastavit.Potom bolo dobre a teraz to zas zacina.A uz su tam iny a jebu oni nato.Vobec mi to necheli dat ani na PC.Ze to netreba...Tak teraz zhanam tko by mi to vedel pozret a nastavit.
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

Takto to vipada cele...
Přílohy
Takto to vipada cele...
Takto to vipada cele...
DSC2.jpg (141.02 KiB) Zobrazeno 3133 x
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od -peha- »

Atuátor je ten stepmotorček na tej hadici a škrtidlo to je to čo uťahuješ ale takto pokud je lambda OK tak riadí ten atuátor ktorý laicky povedaná sa chová ako vstreky benzinové ,proste riadí dodávku paliva(plynu) no a tým pádom pokud funguje a ty uškrtíš tu hadicu tak je problém lebo nastaviť sa to dá buď ručne alebo elektronicky ale oba systémy nefungujú lebo sa bijú medzi sebou -takto pokud tto uškrtíš tak lambda vyhodnotí chudú zmes a otvorí atuátor no a tebe sa do tej hadice naberie enormné množstvo plynu a (to je aj dôvod prečo Ti to po odstavení smrdí) to spôsobuje nepravidelnú dodávku paliva lenže najprv musíš presne vedieť či Ti funguje lambda.Chod atuátora zistíš lahko len ho odpoj z tej hadice a daj tam na jeho miesto (normálne sa tam v tedy dává škrtidlo) dákú rúrku no a potom naštartuj a pozri do neho či sa pohybuje a pokud áno tak škrtidlo uplne povol a musí sa to nastaviť cez diagnostiku no a pokud nefunguje tak miesto neho tam nechaj tu rôrku a nastav to ručne a to tak že na reduktore je malá sivá umelihmotná skrutka ktoroub sa nastavuje volnobeh no a výkon sa nastavuje tak že si podrž otáčky na 3000 (ale v žiadnom prípade ať nekolíšú musia byť ustálené aj keď motor bude stúpať a klesať) a potom toč tým skrtidlom ako by si ho povoloval a oni budú otáčky stúpať a až už budú zasa upadať tak s ním pohni troška nazad a malo by to byť OK .Ťažko sa to popisuje Já to nastavujem tak za 5 minut le to snadné :idea:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od ppp »

Prist mozes, ale asi len cez vikend, pretoze inak odchadzam z domu ked sa rozvidnieva a prichadzam ked sa uz zoserilo, takze na dvorku by som toho vela neuvidel. A ak nemas nejaky menic z 12V na 220V tak mozem len nastavit nejake zakladne veci na dvorku, ale ak to nepomoze tak nezistim co s tym je lebo ako som pisal notebook nema schopne baterky a teda fungujem len na sietovom kabli, ibazeby sme nejaky odvijali za jazdy :). Este skusim prist na to preco upska nezvladala uzivit notebok ked PC ano.
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

Takze ten Atuátor je toto,ze?(prikladam obrazok)Takze ci som to spravne pochopil ten Atuátor mam celi vybrat stej hadice a tu hadicu napojit cez tu spominanu rurku?ten skrtak tam mam nechat,ze?ale ked vyberiem ten Atuátor tak co mi bude davat plyn.nebude to len hucat lebo to nebude mac co davkovat tu zmes(nebude tam nekontrolovatelny prichod palyva,teda plynu).a ten srobik je natom Atuátorovi.Takze pojde naprazno?az pojde(malo by to otvarat a zazvarat ze?:.musim ist este kuknut ten umelohmotny srobik,kde sa vlastne nachadza.
P.S:ppp-zalezi len na tebe kedy mas cas.ja sa prisposobim.takze by si my vedel aspon nastavit ten volnobeh a to skapinanie?
Zatial dakujem za vsetko pani... -i :lol: :D
Přílohy
DSC00761.JPG
DSC00761.JPG (41.14 KiB) Zobrazeno 3126 x
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

No super!Idem si do obchodu a moje auticko mi vobec nenastartovalo.zas som vymlatil baterku a mozem ist zas od zaciatku.Jebne ma zas musim ist od sviecok ci hadzu iskru adt.Inac uz aj tak zle startovalo.naskocilo to az po asi 5-10sekund.a to neni dobre.ach jaj boze.
P.S.ten umelohmotny srobik som tam nenasiel.
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od ppp »

Ano to na fotke DSC00761.JPG je autator. Je to vlastne motoricky (asi krokovym motorkom, alebo servom neviem) hnany skrtak, taky valcek, ktory sa vysuva do otvoru kade prudi plyn a tym skrti jeho prieok a teda mnozstvo, ktore sa nasaje do motora. To co mas na hadici za nim smerom k motoru je vlasten to iste len nemotoricke a pouzivalo sa to volakedy na autach, ktore nemali lambdu (kyslikovy senzor). Este si spominam ze cesky lovtec to pouzival vo svojom navode ale pri funkcnom atuatorku a vhodnom mixeri je to zbytocna suciastka.
Posli mi SZ ak nebudem mat nic v sobotu dolezite na praci tak sa budes moct zastavit. Skusim dovtedy nejako rozchodit aj tu UPSku. Zatial nemam nic dolezite a nic ma ani nenapada :).
Inac nic nerozoberaj, len sa snaz dat si to do stavu aby si na benzin bol schopny niekam ist. Umelohmotny srobik ak dojdes ukazem. :)

Benzin mas aky stary? Kolko mas v nadrzi a kedy a kolko litrov si naposledy tankoval?
Sviecky, kable, hlava rozdelovaca, palec rozdelovaca, ake su stare? Menil si ich niekedy? Ako dlho mas to auto?
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: Neprepína mi z LPG na benzin...

Příspěvek od Matulo »

ten umelohmotny srobik je na tom slimaku kde sa to chladi?dole pri motore,ze?nesluzi na to aby to neako odkalil?
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“