Nezname pukanie pri kolese!!!!!

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ale tých 50 závad čo mu tu napíšeme si odskúša sám poprípade pozrie sám a servis ? servis mu s tým prd pomôže... tam robia to isté...oni nevedia čo je zlé a čo to robí....mne povedali tak...my Vám môžeme len postupne meniť veci od najlacnejších po najdrakšie inak nevieme závadu odhaliť....takže servis dovi dopo to radšej 50 pokus na internete a zadara !!!!
Ešte niečo... píšem stabilizátor nápravy treba mrknúť či nie je odtrhnutý... to je dobrá rada zadarmo... mne v servise pomenili veci za 400 €a buchot nezmizol... a povedali že to je normálne ved to je staré auto.... prišiel kamarátovi na zdvihák...tiež servisák... a ten mi už vymenil ložisko na kolese nič... prišiel som druhý krát že no nechám si to tu 4 dni povozím sa a skúsim to nájsť....inak šikovný chlapec... a ja som sa spýtal... a hentá pi...ovina čo tam len tak visí to čo je... ? to je vyvažovač nápravy.... a je odtrhnutý... a na čo to je ? asi aj na nič...tak to urež...urezal a závada bola odstránená.....
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Reklama
 

Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od dizl »

Jednoznačně jediný výsledek ze všech debat které tu jsou. Servisy stojí za prd :( A zvláště autorizované, ty jsou nejhorší. Je problém sehnat servis , je kolikrát problém i závadu dohledat reálně na voze.
Proto mně fascinuje dohledat klepání tady ve foru . Já jsem byl zvyklej sednout do vozu a jet a hledat , dát na zvedák prohlédnout i kastli, i to se talo kolikrát že byl prasklý plech v blízkosti upevnění stabilizátoru a pak to dělalo lup lup o sebe, Je to hrozně moc věcí . Máš pravdu že stačí kolikrát napovědět a náhodou se sáhne na to pravé, ale pak přijede k tomu kdo to bude dělat a stejně to dopadne jak jsi psal že i tvuj kamarad měnil měnil a nic.
Hold je potřeba aby to vzal skutečně zkušený borec do ruky a odskoušel vše možné a našel to.
Jen je škoda že ani jeden z tvých kamarádů co tomu rozumí tu pi-ovinu neviděli . jo je to někdy o nerva :shock:
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

JJ presne ako hovoríš 100% súhlas. Ale on to dokonca videl ale že ani vo sne ho nenapadlo že to by mohlo robiť práve toto. Lebo on sa bol aj somnou na tom odviezť a začul ten zvuk a povedal že presne hentaký zvuk má vadné ložisko.... tak neviem...inak som bol s ním vždy 100% spokojný pretože to čo by v servise autorizovanom vypýtali 300€ a nič z toho on dokázal za 50€ odstrániť a na stále.... Je to jednoducho o tom pozerať počúvať a hladať.... hlavne ked to začne pukať aby sa človek sústredil odkiaľ asi ten zvuk vychádza...je to naťažko tieto závady ale myslím že autorizovaný servis by mal meniť za svoje a až keby našiel vadný diel ten vymeniť a dať zaplatiť...jednoducho mať skúšobné kusy a vždy vymeniť vyskúšať nepomohlo ? namontovať naspäť starý a ísť ďalej.... presne ako sa to robí u PC... aj tam sa závada ťažko hladá ale menia komponenty jedene po druhom s tým že sú to ich skúšobné komponenty a až keď nájdu ten vadný tak ho vymenia a dajú zákazníkovy zaplatiť... je to na plač za také peniaze autorizovaný servis :(
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

dizl píše:Janík dám ti jednu radu kterou by v tomto případě bylo dobré použít.
Za roky které jsem strávil zabořený v autech ( jsem už důchodce) jsem nikdy neměl náladu řešit takovouto věc na dálku. To znamená doktor také na dálku nevyoperuje nikomu žlučník.
Doufám že my rozumíš, protože popisovat tady na foru jestli to dělá buch , měkce nebo tvrdě, nebo je tam takové buch buch buch nebo vrrrrrrrr a nebo tik prásk cvak , tak toto popisovat uznej sám . :roll:
Nejlepší rada je.
Za 1 kdo ti to spravoval, byl to kamarád?? Pokud ano potom si to s ním rozříkej aby ti tu závadu pořádně prohlídl.
Za 2 pokud ti to spravoval servis kam chodiváš pravidelně tak jim to řekni a že chceš aby to našli. Za výměnu toho co nebylo potřeba , když se závada projevuje dál by měli mít nějakou odpovědnost , byli povinni nejdříve závadu lokalizovat a potom ti sdělit co je potřeba měnit.
Za 3 pokud ti to dělal servis kam nechodíš příliš mnoho a nejsi s nimi v nějakém užším kontaktu požaduj aby tu věc dali do pořádku, je dost možné že oprava nebyla řádně provedená, třeba mechanik něco nedotáhl .
Za 4 pokud nebude se servisem a nebo s kamarádem řeč zajdi prostě jinam aby to prohlídli. Protože takto na internetu se to ťuk ťuk a nebo cvrk nebo cvak buch , těžko hledá.

Rad tady na foru bude milion, nebo jen 50 a ty sejně nebudeš vědět na 100% co to je a stejně skončíš v servise a začneš jim vykládat všechny varianty z fora co ti kdo poradil a oni to beztak budou muset projet prohlédnout a může to být úplně něco jiné , něco banální.
Nakonec závadu opraví a ty budeš štastný a spokojený jako blecha.
A následovat bude to že přispěcháš tady na forum a začneš s radostí všem vysvětlovat co to vlastně bylo, a příště až někdo napíše že mu něco dělá na nápravě cvak a takové buch tak budeš mít nutkání mu napsat své zkušenosti že to je přece ta závada co jsi měl ty. A tak mu doporučíš opravu která u něj vůbec nepřipadne v úvahu protože to bude úplně jiná závada, ale to ty nemúžeš vědět protože sedíš u počítače třeba 100 km daleko a auto ani nevidiš a ani neslyšíš. Ale zkušenost máš.
Už víš o čem píšu??
Vždyť to co popisuješ může být skutečně 50 druhů závady o které by se mohlo jednat včetně dotažení předního závěsu, ložisek lebra, může být i někde prasklá kastle, to je skutečně tolik variant že tak jak to řešíš to není odborné řešení. A řešit to budeš muset odborně tak to nech přímo odborníkům.
Ale u toho bývá jeden problém ty pravé odborníky najít.
Proto se spíše optej jestli někdo neví o dobrém odborníkovi v tvém blízkém okolí. To by bylo dost dobře takto dát otázku na forum.
Přeji ti dobrej výběr. :PP:
akurat dneska som bol stym ze sa mi na to niekedy pozru teraz nemaju cas ,ale tvrdia ze najpravdepodobnejsie to bude lozisko uvidime DakujeM
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

Dimco Nubira 97 píše:JJ presne ako hovoríš 100% súhlas. Ale on to dokonca videl ale že ani vo sne ho nenapadlo že to by mohlo robiť práve toto. Lebo on sa bol aj somnou na tom odviezť a začul ten zvuk a povedal že presne hentaký zvuk má vadné ložisko.... tak neviem...inak som bol s ním vždy 100% spokojný pretože to čo by v servise autorizovanom vypýtali 300€ a nič z toho on dokázal za 50€ odstrániť a na stále.... Je to jednoducho o tom pozerať počúvať a hladať.... hlavne ked to začne pukať aby sa človek sústredil odkiaľ asi ten zvuk vychádza...je to naťažko tieto závady ale myslím že autorizovaný servis by mal meniť za svoje a až keby našiel vadný diel ten vymeniť a dať zaplatiť...jednoducho mať skúšobné kusy a vždy vymeniť vyskúšať nepomohlo ? namontovať naspäť starý a ísť ďalej.... presne ako sa to robí u PC... aj tam sa závada ťažko hladá ale menia komponenty jedene po druhom s tým že sú to ich skúšobné komponenty a až keď nájdu ten vadný tak ho vymenia a dajú zákazníkovy zaplatiť... je to na plač za také peniaze autorizovaný servis :(
som rad ze ma chapes ,ale najviac mi vadi ze si dam nieco spravit a musis presne povedat co maju spravit inac je to zle ,1priklad roztrhlo mi hadicku od zad.bubna brzdovu,jasne pedal meky auto spravili hadicvku vymenil.a zavola prid si pon cca 100eur....na 20 mertoch som skoro nabural co bol taky meekky pedal ,som ho tam nechal ,na druhy den vola uz je ok pedal kko skala pridem tam nateseny a auto zasa to iste ja ze mamvystre ,tak nakoniec som im musel ja poradit ako spravit a co to moze byt nakoniec mi zle nahodil samostv a to bolo vse a zo vsetkym to je podobne co uz ...vravel som mu ze sa na to pozre lebo ze menil dozraz tlmica ale bez loziska ,to mal hned vymenit ja som mu asi mal povedat presne cely navod a keby som zena tak uz fakt nmeviem a stalo sa mi to autorizaku,aj v 3 dalsich teraz mam celkom taky no z toho asi naj...tot vse uvidime kjed to znova rozobere pa drzte sa
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od ppp »

Ono mne neiktore otazky tu na fore pripominaju pracu, kde "riesime" problemy uzivatelov typu: aplikacia nefunguje. Prosim preverit a opravit. :lol: . Vtedy clovek nevie ci sa ma smiat, plakat, alebo utrhnut od hnevu dosku stola (hnev na to ze aj takito ludia maju volebne pravo). Preto ked radim tak neradim co by to asi tak mohlo byt ale skor ako na to prist. Ale tazko radit cloveku, ktory nemoze alebo nechce si auto opravit sam a musi alebo chce to nechat na servis. Vtedy je skutocne jedina rada, nechaj to na servis. Mozno sa trafia :). A ked nie tak za isty obnos penazi clovek aspon vie kam nema chodit s autom :). Ja si preto auto opravujem cisto sam a do servisu idem s konkretnou vecou, pretoze viem ze hladat nejaku chybu aj ked je auto nazivo a nie len cez internet :) nie je jednoduche a aj ked to mozno niektoreho servisaka tu urazi, tak servisaci su blbci, ktori casto nevychodili ani ucnovku s maturitou. Cest vynimkam, ale tych je ako safranu a ked ich najdete tak si ich musite chranit a opratrovat ;).
Raz som byval na "intraku" s jednym servisakom v BB v pezote ale tomu by som nedal ani doliat vodu do ostrekovacov :roll: . A to ze si na skodovke nevedel vymenit sviecky, palec, kontakty a hlavu rozdelovaca spolu za cca 250Sk take kazde rano ked sa ochladilo trapil pol hodinu (skutocne pol hodinu, nebolo to 5minut ktore sa tak zdali, raz som si ho dokonca stopol a prestal po vyse 30minutach) starter a baterku na parkovisku pod oknami to svedci o jeho inteligencii a aj skusenostiach. Ako ho vobec dokazali prijat to netusim. Mozno sa preukazal praxou v odbore ale ak im toto stacilo tak to musi byt uroven servisu.
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Mort »

Přesně ten samý problém z úvodního postu mě potkal také, u levého předního kola. Začalo to sem tam klepnutím a nyní je z toho pořádný buchanec, jako když tyčí bouchnete do sudu, jak zde bylo zmíněno. Někdy při prudším rozjezdu, nebo prudkém brzdění, ale jen při nižšších rychlostech, tak do 50km/h, občas také při couvání. Ne vždy, ale je to čím dál častější. Měl jsem auto na heveru, čepy, uložení tlumičů vypadají ok. Nedávno jsem měnil tyčky stabilizátoru a silentbloky ramen.
Zkoušel jsem couvat, pak rozjezd dopředu a zadupnout brzdy. Zní to skoro, jako by se něco vždycky posunulo na jednu stranu ve směru pohybu, a při opačném zase zpět - když to zadupnu při rozjezdu a pomalu zastavím, podruhé se to už neozve, ale když couvnu, zase to bouchne. Obvykle se to ozve tak 1-2 za jízdu, ale je to čím dál hlasitější.
Jak tu někdo trefně psal, v dílně se na to přijde spíš, než na fóru, ale na servis mi zatím nesačí děngy a auto nutně potřebuji plně pojízdné, nemůžu si dovolit nechávat to někde na 10x, aby mě ještě vyměnili půl auta, než na to přijdou. Jsem vděčný za každý tip;)
Naposledy upravil(a) Mort dne čtv srp 25, 2011 22:19, celkem upraveno 1 x.
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Mort »

Jo, teď mě tak hlodá v makovici, že kdyby byla pružina prasklá nebo ulomená někde v horní části u uložení, aby to hezky nebylo vidět, mohlo by to takhle bouchat, co myslíte?
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od tatřík »

Zdarec, když spodek uložení je v pořádku, jak vypadá vršek? Nevím jak u Nubiry, ale u jiných aut jsou občas v kytkách uložení tlumiče nahoře. Díval ses na to?
Uživatelský avatar
soptík
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 13, 2009 20:49
Bydliště: Praha

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od soptík »

Skus se podívat na šrouby a vůle na podélném rameni. Je tam šroub ve předu v díře, je s ním připevněno rameno k nosníku v kastli. Mě to taky nejdřív občas kleplo a pak mi začalo auto táhnout do stran, jako když jsou pryč silentbloky na ramenech. Ten šroub se zdál být utažený na krev, ale když jsem to dal na hever a druhý hever pod nápravu, tak jsem zjistil, že mezi ramenem a nosníkem je skoro třímilimetrová mezera. V servisu s tím hrál mechanik skoro půlden, než to povolil (nechtěl ten šroub utrhnout, aby nebylo ještě více škody). Ale povedlo se. Plavání i bouchání je pryč. Nemám tušení jak tam ta vůle vznikla, když byl ten šroub utažený. Přišel jsem na to náhodou, a proto to chce si dojet k dobrému mechanikovi v okolí a nemusí to být zrovna zaručeně značkový servis. Protože jak už tu bylo řečeno na přední nápravě může být 50 možných příčin bouchání. Přeju mnoho zdaru při hledání.
Dříve: Š 1000 MB, W 353 kombi, Š 120, Opel kadett E 1,3S, Škoda Felicia 1,3 LPG
Nyní: Nubira II wagon 1,6 16v, rv 2001
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Mort »

Uložení jsem prohlédl zevrubně, co mohu posoudit, vypadá dobře.
soptík píše:Zkus se podívat na šrouby a vůle na podélném rameni. Je tam šroub ve předu v díře, je s ním připevněno rameno k nosníku v kastli.
To jsem také zkoušel, bezvýsledně, ale nejsem mechanik, když stačí pár mm, a já nevím, jak to má vypadat správně, můžu to lehce přehlédnout.

Ještě si zkusím někoho přizvat, aby mi pomohl určit, odkud ten zvuk přesně jde.
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Mort »

Tak jsem zase nic nevypátral.. .

V servise jsem s tím byl 2x :-D

Vyměnili čep ramene a přelisovali jeden silentblok a přes dušování mechanika, že už to neklepe, jsem to po cestě do práce slyšel znovu. Už mě to vážně nebaví..
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od ppp »

Jedina moznost, lahnut si pod/vedla auta a druhy bude hupat autom. Treba hupat riadne, ziadne take ze sa hupajuci bude hanbit co povedia susedia alebo sa bude bat ze spadnu z palubovky zabudnute okiliare. Riadne hupat, takze sa vole prejavia a mozno to aj zacne pukat tak ako za jazdy. Najlahsie je hupat okolo strednej zvislej osi, vtedy sa auto najviac rozhojda, ale ak na nic nepridete, tak kolesa najlepsie vyvysit na tehly a zase hupat aj s preperovanim a pod.
Druha moznost, je spome nut si co sa robilo s autom nez to zacalo robit. Z popisu nie je jasne, ci boli silentbloky menene pred buchanim alebo po a aj tak to nepomohlo. A ako boli tie silentbloky prelisovavane? Nezabudli do nich vlozit rozperne rurky? A vlozili ich spravne? Dotiahli vsetky skrutky? Ak sa s autom pred zmenou nieco robilo tak na 99.99% je to sposobene tym.
V servise sa s tym velmi parat nebudu, im ide o zarobok, takze hladat kde je co za problem to im tazko niekto zaplati, ale ked vymenia pol auta to si mozu zauctovat.
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Mort »

ppp píše:Jedina moznost, lahnut si pod/vedla auta a druhy bude hupat autom. Treba hupat riadne, ziadne take ze sa hupajuci bude hanbit co povedia susedia alebo sa bude bat ze spadnu z palubovky zabudnute okiliare. Riadne hupat, takze sa vole prejavia a mozno to aj zacne pukat tak ako za jazdy. Najlahsie je hupat okolo strednej zvislej osi, vtedy sa auto najviac rozhojda, ale ak na nic nepridete, tak kolesa najlepsie vyvysit na tehly a zase hupat aj s preperovanim a pod.
Druha moznost, je spome nut si co sa robilo s autom nez to zacalo robit. Z popisu nie je jasne, ci boli silentbloky menene pred buchanim alebo po a aj tak to nepomohlo. A ako boli tie silentbloky prelisovavane? Nezabudli do nich vlozit rozperne rurky? A vlozili ich spravne? Dotiahli vsetky skrutky? Ak sa s autom pred zmenou nieco robilo tak na 99.99% je to sposobene tym.
V servise sa s tym velmi parat nebudu, im ide o zarobok, takze hladat kde je co za problem to im tazko niekto zaplati, ale ked vymenia pol auta to si mozu zauctovat.
Díky za tipy:) Já jen že všude správně mudrují, že na foru se nic nevyřeší a hybaj s tím do servisu :-D Když si účtují práci hodinově, tak jim přeci samosebou zaplatím i to hledání, ne? -třeba to že něco rozdělají 2x okolo, než přijdou na to, že je to třetí věc. Mě to spíš přijde jako lenost a neochota řešit něco jiného než výměny kus za kus.

Silentbloky jsem nechal měnit až delší dobu po tom, co jsem občas zaslechl ten zvuk. Zmíněné kývání jsem zkoušel - bez výsledku - ticho po pěšině. Za jízdy je to slyšet jako by od předního levého kola.
Ani na tankodromu při jízdě se to klepnutí neobjeví, a že máme přístupovku hezky zvlněnou, je to tak 0-3x za cestu (25km), nepravidelně, jedno bouchnutí a dost, žádné klepání masa, třeba při popojíždění v koloně, pravidelně při rozjezdu couváním, si to buchne, pak někdy hned po rozjezdu dopředu, ale ne vždy. Začínalo to jako lehké ťuknutí při parkování, myslel jsem, že to bude homo kloub, to jsem zjistil že otáčení na to nemá vliv, stejně jako jakákoli nerovnost či díra. Občas to bouchne při prudkém brzdění, ale také ne vždy.
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od ppp »

Bud rozhupat az tak ze to zacne klepat alebo vysledovat kedy to klepne zarucene a potom zjednodusit podmienky az po to ze auto bude na tehlach a nie na kolesach. Pod rozhupanim myslim take rozhupanie ze pripadnemu pasazierovi by prislo zle.
Na espere mi klepkal rozpadnuty tlmic, ked mal volu valca oproti tyci, nasiel som ju tocenim kolesa na mieste.
Na nubire klepkala tycka stabilizatora uthrnuta aj s polovickou oka z tlmica.
Ale obe veci bolo vidno aj bez hupania.
Vola v spodnom gulovom cape v mojom pripade klepkanie nesposobovala. Ani rozthrnuty silentblok, len nepekne zjazdievanie pneu a auto nedrzalo stopu.

A uz vidim ako kazdy ochotne zaplati 4 hodiny hladania chyby po 20eur za hodinu. A 4 hodiny je este malo, to su chyby, ktore vidno vlastne hned.
Jedina moznost, je rozobrat celu napravu do dielcov, ktore dostat nove a poskladat a pri rozoberani alebo skladani je sanca ze sa problem prejavi.
Ale napriklad ten tlmic, co sa mi rozpadol na espere mam este v pivnici na rozborku, co v nom umrelo a ked je takto vymontovany tak na nom v rukach neviem vyzistit absolutne ziaden problem.

Ozaj este si spominam, ze ked som mal na nubire prednu napravnicu vonku, tak na nej hrdza utrhla jeden z plechov cez ktory sa pcha rozperka do vacsieho silentbloku. Musel som ho privarit. A rozky mala samozrejme vyzrate, kedze sa v nich drzala voda.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“