Nezname pukanie pri kolese!!!!!

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

Ahojte mam nubiru 1.6 1998 combi 100.000km uz som to tu spominal a neviem si dat stale rady !!! teraz po servise cca 1 tyzden dozadu bolo auto v servise dal som vymenit gumy strabilizatora manzety pooloosi a dorazi tlmyca a brzdy...a tu je problem predtym nez som tam bol sem tam mi nieco puklo pri pravotocivej zakrte v lavom kolese !!!! mysele som ze to budu tiedorazi tlmica ,tak som to dal vymenit lenze lozisko zevraj bolo dobre a ze ho len premazal a teraz puka az miestami chrupne aj ked idem rovno alebo do lava prava je to uplne jedno a je to este hlucnejsie ozve sa kedy chce dokonca ani ten isty teren ked ho prejdem este raz tak nepukne a niekedy ano mietami mam pocit ze to ide zo stredu ale zvuk je svina siri sa ale skor to davam na tu lavu stranu kolesa!!.....tak neviem ci to moze sposobovat ,nevimenene lozisko alebo nieco ine..!!???.poradte prosim kto mal podobmy problem .....Inac vsetko je tam nove doraz tlmica ale bez loziska ,gumy na ramene ,aj cap ramena,stabilizator tlmica,gumy tycky stabilizatora tak ja uz neviem co to ...poradte neikedy to pukne aj pri prudsom zabrzdeni taky tupy zvuk ako keby nieco do niecoho narazilo DAKUEJM!!!!! este ma napadlo ze predtym nepukalo ked bolo teplejsie cca nad +15 stupnov vobec auto slo ako ma len teraz bohuzial sa to odskusat neda..DIK ZA RADU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od PeterF »

Ahoj profik sice niesom ale podla mna je to homokineticky klb pri kolese este skus zistit ze ci ti to robi iba pri zabere a nie na volnobehu.
CHEVY SPARK 1,2LT biely
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od ppp »

Zvuk sa ozyva pravidelne v kratkych intervaloch v zavislosti od rychlosti vozidla alebo nepravidelne v zavislosti od nerovnosti? Ak je pravidelny podla rychlosti tak potom na 90% poloos, mozno vymenu manzety zbabrali. Ak je nepravidelny a zavisi od vselicoho, najma nerovnosti, akceleracii a brzdeni tak tazko povedat. Vtedy to treba nasimulovat na stojacom aute a potom pocuvat odkial to ide s tym ze jeden bude ten zvuk vyvolavat, napriklad tocenim volantu a druhy behat okolo auta a asi sa bude musiat aj zaspinit pod autom.
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

ppp píše:Zvuk sa ozyva pravidelne v kratkych intervaloch v zavislosti od rychlosti vozidla alebo nepravidelne v zavislosti od nerovnosti? Ak je pravidelny podla rychlosti tak potom na 90% poloos, mozno vymenu manzety zbabrali. Ak je nepravidelny a zavisi od vselicoho, najma nerovnosti, akceleracii a brzdeni tak tazko povedat. Vtedy to treba nasimulovat na stojacom aute a potom pocuvat odkial to ide s tym ze jeden bude ten zvuk vyvolavat, napriklad tocenim volantu a druhy behat okolo auta a asi sa bude musiat aj zaspinit pod autom.

homokinetak to niejje 100 % lebo to by robilo pri zabere alebo plnom rajde by pukalo a toto sa hlada tazko lebo to robi sem tam niekedy nie tak nevim a robilo to aj pred vynemou manzety!!!ako to mam odskusat na mieste to nerobi a na kapote mi sediet nemoze za jazdy ..podlamna to robi to lozisko ale neviem isto poloos je blbost lebo ta by pri plom rajde a zabere buchala stale toto pukne niekedy raz a dost este ma napada silenblky motora neviem...niekedy to pukne aj po rovine ked autom jemne zahojda predtym to puklo len do lava teraz hockedy ako menil doraz bez loziska tak uz neviem co ako ...DAkujem a ked je teplo tak to vobec nepukalo!!!!!!!!!!!!!a tazko zistim ako to puka lebo zvuk sa siri a pri akceleraci to nieje pocut iba sem tam neopredvidatelne takze to tazko sa zistuje!!!!!!!!!!!!!!
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od ppp »

Skus zastavit na trave aby sa lahko tocili kolesa a niekto nech toci volantom a ty budes sledovat a pocuvat pri naprave co sa deje. Ja som takto napriklad zistil ze sa mi rozpadol novy tlmic a tyc co sa zasuva/vysuva v tlmici je v nom uplne volna. Pri jazde to celkom slusne buchotalo alebo skor klepkalo takme rna kazdje nerovnosti a akceleracii alebo brzdeni.
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

ppp píše:Skus zastavit na trave aby sa lahko tocili kolesa a niekto nech toci volantom a ty budes sledovat a pocuvat pri naprave co sa deje. Ja som takto napriklad zistil ze sa mi rozpadol novy tlmic a tyc co sa zasuva/vysuva v tlmici je v nom uplne volna. Pri jazde to celkom slusne buchotalo alebo skor klepkalo takme rna kazdje nerovnosti a akceleracii alebo brzdeni.


ale preco to potom nerobi ked je nad 15 stupnov tepla ,a ako mi vymenil doraz tlmica tak to buchne ,pukne hlasnejsie ja som chcel vymenit v doraze aj lozisko ale nevimenil ho mozno to ono puka......oco ma nubiru 2 a ked mu odysli tieto dorazi tlmicov to bol riaden zuvk som myslel ze mu kolesa odpadnu a ked to vimenil tak ticho a menili mu vtedy aj ten predny drziak motora ...na trave to nepukne to musim ist za jazdy na mieste to nepukne ! a ono to buchne sem tam vcera iba raz na 5km trati pri zakrute do lava ...utorok som spravil 120km a puklo to asi 2-az 3 krat .keby som vychitil niekde kde to stale pukne tak by som aj popocuval lenze zvuk sa siri skor rukov nejak sa chytit tlmica alebo dorazu ci tam neucitim nejake trhnutie a podomne uz neviem ...mam stale podozrenie na to lozisko v doraze tlmica neviem....a zaujimave je ze tam to ani moc nerobilo bolo celkom tak teplejsie ale odtial to robi viac ako predtym ...myslim servis mozno ze nevimenil aj to lozisko neviem.......... albo to nejako nahrat ana mobil ako to pukne len to je tazko ci by to bolo pocut a ci to vobec pukne a kde to pukne ... DIK
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od ppp »

Neviem co myslis pod dorazom tlmica, kedze doraz je v tlmici, ak myslis ulozenie tlmica, tak to obsahuje lozisko ale to je sucastou ulozenia, takze ked menis ulozenie znamena to ze stare lozisko ide prec so starym ulozenim, je tam predpokladam zalisovane vo vnutornom kovovom vylisku a vyrobca auta ani ulozenia neplanoval zeby niekto menil len lozisko, takze ulozenie na to ani nie je stavane. Okrem toho lozisko co som videl na svojom bolo sice zospodku ohrdzavene ale zhora na nom este bol tuk. A ked to chrupoce nemyslim, zeby islo o chrupanie z loziska ale ze sa skor trie vnutorny plechovy vylisok a vonkajsi, pretoze guma medzi nimi je uz rozpadnuta.
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

ppp píše:Neviem co myslis pod dorazom tlmica, kedze doraz je v tlmici, ak myslis ulozenie tlmica, tak to obsahuje lozisko ale to je sucastou ulozenia, takze ked menis ulozenie znamena to ze stare lozisko ide prec so starym ulozenim, je tam predpokladam zalisovane vo vnutornom kovovom vylisku a vyrobca auta ani ulozenia neplanoval zeby niekto menil len lozisko, takze ulozenie na to ani nie je stavane. Okrem toho lozisko co som videl na svojom bolo sice zospodku ohrdzavene ale zhora na nom este bol tuk. A ked to chrupoce nemyslim, zeby islo o chrupanie z loziska ale ze sa skor trie vnutorny plechovy vylisok a vonkajsi, pretoze guma medzi nimi je uz rozpadnuta.
presne ulozenie tlmica a neobsahuje lozisko da sa to zvlast kupit.on vymenil len tu gumu lozisko ostalo nemenene a neverim ze volnim okom spozna co je zle a dobre lozisko moze rajbat a j v nom..a pisal som ti hore co to robilo na ocovom aute nieco strasne a ked ich nemil aj s loziskami tak bol pokoj ..a zaujimeve je ze to prislo zo dna na den u ocovho auta....ze by to bola struna tlmica ?uz fakt neviem aaaaaaa ma napadlo ze lozisko moze mat v ulozeni tlmica volu a to moze sposobovat to puknutie....ono to je taky tupe puknutie ako keby sa nieco umelo kovove buchne o plech alebo tam niekde kde je tlmic ..neviem ono to skor pukne a nie ze chrupe
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od ppp »

Aha, fakt, nubira to ma nejako oddelene, pardon, ospravedlnujem sa za nezmysly co pisem. Pozeram ze espero to ma podstatne jednoduchsie. A teraz ked som si to preveroval tak som si pripomenul ze nase auticka maju aj doraz tlmica a to tu blbu penovu gumu navlecenu na tyci tlmica. V takomto pripade moze byt ze sa lozisko v gumenom ulozeni hybe a chrupe to. Al eneviem rozobrate som to na nubire este nemal. A snad ani nebudem musiet.
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Peterek »

Janik0024,
měl jsem dva takové případy. První na MB W123, to se ozývaly vpředu rány jak by někdo praštil do prázdného sudu - prasklé péro u posledního závitu. To nebylo vůbec vidět, až při demontáži ta zůstal poslední závit dole v uložení.
Druhý na Leganze. To se ozývalo puknutí hlavně při točení na místě. Prasklé ložisko Předního tlumiče. Po vymontování jsem na něm nic neviděl, až mechanik je očistil a prasklé místo mi ukázal.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

Peterek píše:Janik0024,
měl jsem dva takové případy. První na MB W123, to se ozývaly vpředu rány jak by někdo praštil do prázdného sudu - prasklé péro u posledního závitu. To nebylo vůbec vidět, až při demontáži ta zůstal poslední závit dole v uložení.
Druhý na Leganze. To se ozývalo puknutí hlavně při točení na místě. Prasklé ložisko Předního tlumiče. Po vymontování jsem na něm nic neviděl, až mechanik je očistil a prasklé místo mi ukázal.
mne nie na mieste ale za jazdy tak pukne a niekedy mam pocit ako kedbydolu v ramene uz neviem zvuk je svina siri sa vsade tisez ma napadla struna a aj lozisko neviam fakt a dneska sa mi to zazdalo zozadu tak neviem ale dakujem
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Richard »

Mě se zas ozývalo docela silné praskání když jsem třeba vyjížděl z garáže a i na místě při propérování - lokalizoval jsem závadu v tyčce stabilizátoru má v háji prachovku a asi se vymyla vazelína a tak ta tyčka praská a je to dost slyšet jako by někdo ťukal kladívkem do nápravy ...... dje na tu tyčku ruku a ať ti někdo jemně zahýbe s autem úplně cítíš jak to v tom kloubu přeskakuje......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Janik0024 »

Richard píše:Mě se zas ozývalo docela silné praskání když jsem třeba vyjížděl z garáže a i na místě při propérování - lokalizoval jsem závadu v tyčce stabilizátoru má v háji prachovku a asi se vymyla vazelína a tak ta tyčka praská a je to dost slyšet jako by někdo ťukal kladívkem do nápravy ...... dje na tu tyčku ruku a ať ti někdo jemně zahýbe s autem úplně cítíš jak to v tom kloubu přeskakuje......

tycky mam nove!!!!!!!!!! capy vsetko aj ramen apo repase a ulozenie tlmica tiez ale lozisko zevraj nevimenil nechal to iste moznoze to neviem ..dneska ked som schadzal z nadbehu az som to na podlahe auta zacitil to puknutr ...je to take tupy zvuk..podla man nieco bude z tlmicom neviem fak si rady dat /...dakujem
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

A pukne to len raz ? alebo je tu silnejší buch a potm také potichšie buchotanie ? a je to hlavne v zákrute a menej na rovine pri nerovnostiach ? Mrkni stabilizátor nápravy....keď je odtrhnutý teoreticky to môže robiť
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: Nezname pukanie pri kolese!!!!!

Příspěvek od dizl »

Janík dám ti jednu radu kterou by v tomto případě bylo dobré použít.
Za roky které jsem strávil zabořený v autech ( jsem už důchodce) jsem nikdy neměl náladu řešit takovouto věc na dálku. To znamená doktor také na dálku nevyoperuje nikomu žlučník.
Doufám že my rozumíš, protože popisovat tady na foru jestli to dělá buch , měkce nebo tvrdě, nebo je tam takové buch buch buch nebo vrrrrrrrr a nebo tik prásk cvak , tak toto popisovat uznej sám . :roll:
Nejlepší rada je.
Za 1 kdo ti to spravoval, byl to kamarád?? Pokud ano potom si to s ním rozříkej aby ti tu závadu pořádně prohlídl.
Za 2 pokud ti to spravoval servis kam chodiváš pravidelně tak jim to řekni a že chceš aby to našli. Za výměnu toho co nebylo potřeba , když se závada projevuje dál by měli mít nějakou odpovědnost , byli povinni nejdříve závadu lokalizovat a potom ti sdělit co je potřeba měnit.
Za 3 pokud ti to dělal servis kam nechodíš příliš mnoho a nejsi s nimi v nějakém užším kontaktu požaduj aby tu věc dali do pořádku, je dost možné že oprava nebyla řádně provedená, třeba mechanik něco nedotáhl .
Za 4 pokud nebude se servisem a nebo s kamarádem řeč zajdi prostě jinam aby to prohlídli. Protože takto na internetu se to ťuk ťuk a nebo cvrk nebo cvak buch , těžko hledá.

Rad tady na foru bude milion, nebo jen 50 a ty sejně nebudeš vědět na 100% co to je a stejně skončíš v servise a začneš jim vykládat všechny varianty z fora co ti kdo poradil a oni to beztak budou muset projet prohlédnout a může to být úplně něco jiné , něco banální.
Nakonec závadu opraví a ty budeš štastný a spokojený jako blecha.
A následovat bude to že přispěcháš tady na forum a začneš s radostí všem vysvětlovat co to vlastně bylo, a příště až někdo napíše že mu něco dělá na nápravě cvak a takové buch tak budeš mít nutkání mu napsat své zkušenosti že to je přece ta závada co jsi měl ty. A tak mu doporučíš opravu která u něj vůbec nepřipadne v úvahu protože to bude úplně jiná závada, ale to ty nemúžeš vědět protože sedíš u počítače třeba 100 km daleko a auto ani nevidiš a ani neslyšíš. Ale zkušenost máš.
Už víš o čem píšu??
Vždyť to co popisuješ může být skutečně 50 druhů závady o které by se mohlo jednat včetně dotažení předního závěsu, ložisek lebra, může být i někde prasklá kastle, to je skutečně tolik variant že tak jak to řešíš to není odborné řešení. A řešit to budeš muset odborně tak to nech přímo odborníkům.
Ale u toho bývá jeden problém ty pravé odborníky najít.
Proto se spíše optej jestli někdo neví o dobrém odborníkovi v tvém blízkém okolí. To by bylo dost dobře takto dát otázku na forum.
Přeji ti dobrej výběr. :PP:
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“