EGR ventil - záslepka

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od HusarJan »

palikx píše:pak nechapu proc na tom co jsem resil svitila sice jina chyba ale svitila dal.
Ahoj no a nebude niekde chyba v elektrickej časti napájania agr ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od palikx »

egr normalne funguje ale po zaslepeni to zacalo psat jinou chybu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Zbynek
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 23, 2005 08:11

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Zbynek »

Ahoj vespolek, mám Kalose 1,4 osmiventil. Našel jsem EGR ventil, odšrouboval a pokusil se trošku očistit. Zespodu EGR ventilu je nějaký šroubek, potřeboval bych vědět, zda je možné ho povolit a co se stane. Mám strach, aby se na mě nevysypalo spoustu pružinek. Pokud máte někdo zkušenosti, rád byh jich využil. Zatím díky Zbyněk
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od palikx »

sroubek nepovoluj a myslim ze to ani nejde ale nepovoluj.nic tim nedocilis.vycistit too chce hlavne ze vnitr tu osicku.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Zbynek
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 23, 2005 08:11

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Zbynek »

Díky za informaci, dnes jdu na to. Vyčistím a zaslepím EGR venti. Snad to bude v pohodě. Zbyněk
Zbynek
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 23, 2005 08:11

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Zbynek »

Tak jsem vyřadil EGR ventil, ale bohužel asi po 30 km se opět rozsvítil CHECK. Jsem v koncích a nevím, co by tam mohlo být špatně. Pokud budete mít někdo dobrou radu, budu za ní rád. Předem díky Zbyněk.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Tompetr »

Zbynek píše:Tak jsem vyřadil EGR ventil, ale bohužel asi po 30 km se opět rozsvítil CHECK. Jsem v koncích a nevím, co by tam mohlo být špatně. Pokud budete mít někdo dobrou radu, budu za ní rád. Předem díky Zbyněk.
to je vyloženě na prd :(
tady je dobrá rada nad zlato...
Uživatelský avatar
R.mysak
Příspěvky: 69
Registrován: ned lis 29, 2009 21:02
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od R.mysak »

Taky o tom uvažuju, ale pořád čekám na větší množství rad a informací :?
Zbynek
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 23, 2005 08:11

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Zbynek »

Tak mi to nedalo a pustil jsem se znova do opravy. Odpojil jsem baterii, vymontoval EGR ventil, znova pročistil a se záslepkou zpět namontoval. Také jsem sundal gumovou hadici od vzduchového filtru před škrtící klapkou, otevřel ji a vytřel namočeným hadrem ve WD spreji. Bylo to strašně špinavé. Zapojil jsem baterku nastartoval a vše v pohodě. Také jsem koupil nějaký roztok na pročištění vstřiků, který se aplikuje do nádrže benzínu. Nic nepomohlo asi po 30 km se opět rozsvítil CHECK. Zkusím ještě vyjet nádrž s tím roztokem a když CHECK nepřestane svítit, budu muset na kontrolu motoru. Mějte se Zbyněk
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Jako když se ti rozsvítí kontrolka tak to nemusí být vždy EGR. Mě teda začal svítit někdy ze začátku snad ani ne na deseti tisících.Tenkrát jsem zavolal do servisu a technik mi jen řekl abych si hlídal provozní kapaliny a dobíjení a až budu mít cestu abych se zastavil.Tenkrát mě ho v záruce vyměnili a od té dob zatím pohoda.To,že jsem ho zaslepil je spíš averze,že něco co je spálený má jít zpět do motoru.S prominutím já říkám,že to je jako když bych si prdnul na talíř a měl bych to sníst /I když jak jsem čet tak i takový uchylové jsou!!/.
Jinak mám po zaslepení najeto asi 550 a řek bych,že je jak už jsem psal i trochu živější hlavně ve středových otáčkách.Jako co se mi zdá,že se pomaleji ohříval ale hodil jsem teď na zimu na spodní masku zakrytí.Nechci se boxovat ale je to možná dojem ale jak jsem i četl tak by to mělo být někde do 5% větší výkon.
No a emise? Klidně před technickou ho tam hodím zpět je to práce i s přípravou tak do půl hodiny a ještě si dám kafe.
Jinak to čištění tak to perfektně popsal ještě dedo.miki Čest jeho památce !

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=12&t=9139
Tak ať nám jezdí a nezlobí -i
Zbynek
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 23, 2005 08:11

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Zbynek »

Ahoj vespolek, mám radostnou novinu. Nalil jsem do nádrže nějakou kapalinu čistící vstřiky a asi po dvoustech kilometrech konečně CHECK zhasl. Doufám, že je to napořád. Mám samozřejmě zaslepený EGR a už to nechám. Autíčko jezdí jako fík. Ještě uvidíme co spotřeba. Dám vědět. Mějte se Zbyněk.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od palikx »

o egru je tu uz hodne popsano a nevim co jeste radit je to porad dokola.
egr se musi vycistit poradne ale jelikoz uz je pridreny chce to trpelivost.cistit i 5 krat nez zacne zase chodit.
bohuzel nektere jednotky proste poznaji ze je ucpany jelikoz si lambda sonda dokaze zmerit co z motoru vychazi a jelikoz RJ ma nastaveno co by mela zmerit jasne zjisti ze ma kysliku moc a pokud se nic nezmeni ani po zasasahu je jasny problem egru(ktery sice chodi ale ma spatny prutok)
nevim jak tohle presne identifikovat jelikoz nekterym z vas to nezlobi a ja mam uz 2 zkusenosti ze to chybu napise.
nemam moznost kazde auto mesic testovat a proto informace nejsou vzdy perfektni.
klidne zaslepit muzete nic zasadniho se nestane jen to ze se pravdepodobne prestane rozsvicet chyba.
a no a pokud nekdo zjisti ze se najednou zvysi spotreba(coz se mi nezda)muze zaslepku zas vyndat a koupit si novy egr za 3500.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Topol »

Zbynek píše:Ahoj vespolek, mám radostnou novinu. Nalil jsem do nádrže nějakou kapalinu čistící vstřiky a asi po dvoustech kilometrech konečně CHECK zhasl. Doufám, že je to napořád. Mám samozřejmě zaslepený EGR a už to nechám. Autíčko jezdí jako fík. Ještě uvidíme co spotřeba. Dám vědět. Mějte se Zbyněk.
Pěkný den :D
Ještě mi ten technik radil abych aspoň občas natankoval benzin s aditivem a pořádně to protočil v maximálních otáčkách !!Ono i dřív,když byly staré Škodovky a nebo vlastně kterékoliv motory tak se doporučovalo občas to protáčet na maximálku !!! Ten kdo to šmudlá porád někde na spodních otáčkách tak motoru vysloveně škodí !!!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
R.mysak
Příspěvky: 69
Registrován: ned lis 29, 2009 21:02
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od R.mysak »

tak sem se dnes do toho konecne pustil a zaslepil to, jeste sem do nadrze nalil smes na cisteni a zajel sem to podle postupu jak bylo na tomto odkazu http://kadett.cz/technika/egr.htm
Zbynek
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 23, 2005 08:11

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Zbynek »

Ahoj vespolek, tak se mi opět rozsvítil CHECK. Asi ho začnu ignorovat. Mějte se Zbyněk
Odpovědět

Zpět na „KALOS“