Radenie v benzinovej verzii

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
jindrasourek
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 11, 2010 21:27

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od jindrasourek »

Tak v tom případě gratuluju, že jsi spokojenej. Jen ať to vydrží.. :-)
bývalý majitel Lacetti 1,6 LPGi r.v.2005
Reklama
 

Helmut
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 01, 2010 15:35

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od Helmut »

Zdravim zlate kríže... Tiež som sa stal majitelom Lacetti SW 1,6 benzin od 10.2.2010. :PP: Na Slovensku su na tieto vozy vyrazne zlavy, takze je mozne, ze nas bude viac. Po ukradnutej Octavii I (Tour) som sa nechal "presvedcit" nekradnutym vacsim autom so slusnou vybavou za rozumnu cenu. Aj ked ako kombi ma oproti konkurencii zuzeny a plytsi zadok, takze v zaklade menej litrov ako v oktavke, ale na zadnych sedadlach sme si polepsili :lol: .
K radeniu len tolko, ze aj mne sa zda, ze je vcelku vporiadku. A tiez mam dojem, ze pri radeni trojky musim okrem dopredu jemne potlacit doprava - ale uz to mam "v ruke".
Akurat sa po precitani fora bojim, co bude s tymi avizovanymi poruchami, co sa tu spominaju (hlavne s tym spalovanim) :?
mustafa
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 25, 2010 12:45

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od mustafa »

mam dve otazky

1. vsimol som si, ze niekedy ked vystupim z auta citit taky zapach podobny ako keby sa palil kov. najvyraznejsie to bolo ked som sa snazil do kopca cuvat a na spojke som to trochu dlhsie drzal a tocil.

moze byt ze sa spojkovy kotuc potrebuje obrusit? alebo ze sa plasty ci nejake natery nejako adaptuju na to teplo od motora? alebo chladic sa musi nejako zapracovat? auto je v zabehu a nema este ani 500 km

spadnute brzdy ani zatiahnuta rucna to nie su, to som skusal (auto lahko potlacim ked nie je zabrzdene), inac to nema na jazdu ziadny dopad - aspon viditelny, teplota motora v norme,
a nenapada ma nic ine co by to mohlo byt

2. neblika mi dioda od imobilizera ked je auto zamknute a kluc vonku. je to v poriadku? v navode som necital ci ma alebo nema blikat, je tam napisane akurat ze bude blikat alebo svietit ked sa to pokusim nastartovat zo zlym klucom.
silmarill
Příspěvky: 29
Registrován: ned říj 18, 2009 21:08

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od silmarill »

čo sa týka bodu 1 mám momentálne podobný problém... ten kovový zápach.
následne na to mi odišli svetlá (písal som o tom v inej téme).

...vyzerá to že je to nákazlivé :(
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od Krtek »

Pokud je to funglovka tak různý "tepelný smrady" bych považoval za normální.

Kontrolka ve dveřích na centrál má blikat pokud v tom máš alarm.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
jindrasourek
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 11, 2010 21:27

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od jindrasourek »

Ad 1: to je spojka, to se mi taky stává při parkování v kopci. U Lacettiho je zřejmě dost citlivá na odírání - hned začne smrdět.

Ad 2: kontrolka mi nikdy neblikala ani nesvítila. Mam centrál na dálkový bez alarmu.
bývalý majitel Lacetti 1,6 LPGi r.v.2005
Uživatelský avatar
mariomikulik
Příspěvky: 23
Registrován: úte zář 15, 2009 15:17

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od mariomikulik »

1: mam cca 67tis km a tá spojka smrdí stále, pozerali v servise a nič s ňou nieje, v poriadku, možno len vyššie už spomínaná vyššia citlivosť alebo čo...

2: mne tá kontrolka blikne ehm, len keď OTVORíM KUFOR nikdy inokedy nie...ak myslíte teda tú pri sťahovacom kolíku zámku na šoférových dverách
chevy lacetti sedan, rv. 2008
mustafa
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 25, 2010 12:45

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od mustafa »

dakujem za odpovede

1. to sme klidni 8) , samotny smrad mi nevadi bal som sa ci to nie je nieco ine ale vase skusenosti nahravaju tomu ze to je najvyssou pravdepodobnostou spojka.

2. dava zmysel to ze ta dioda blika len ked je aktivovany alarm. ten nemam
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od pekrtek »

Krtek píše:Pokud je to funglovka tak různý "tepelný smrady" bych považoval za normální.

Kontrolka ve dveřích na centrál má blikat pokud v tom máš alarm.

Mám dojem, že kontrolka ve dveřích má blikat pouze v případě, že se někdo pokoušel do auta dostat. "V klidu" kontrolka nesvítí. Je to někde v návodu na údržbu.
elmoni
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 30, 2010 19:15
Bydliště: Záhorska Ves, okres Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od elmoni »

Zdravim Vas, ja mam od decembra Lacetti SW 1,6 benzin, ta prevodovka, 2ka,3ka, som na tom rovnako....a s tou spojkou tiez smrdi,zvlast ked vychadzam z nejakej podzemnej garaze,alebo cuvam do kopca. Prvy krat som sa zlakol,ze co sa deje, ale uz to neriesim,asi to tak ma byt :) skor mam problem so stredovym panelom - zapinanie klimy,vnutorneho okruhu a vyhrievanie zadneho skla/zrkadiel - obcas to vypadava a nejde. Pytal som sa v Chevrolet servise, ci nemoze byt zly kontakt alebo nieco a povedali mi,ze za cca 150 € mi vymenia cely stredovy panel...ma s tymto niekto skusenosti? Dakujem. Inak som mal predtym Citroen Xantia Break a to "houpani" mi strasne chyba a Lacetti je cca o 40 cm mensie :( ale co uz....
Helmut
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 01, 2010 15:35

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od Helmut »

... jak vypadava? Cely panel? Alebo tym myslis, ze nefunguju tlacítka? Vyhrievanie zadneho skla sa cca po 10 min. automaticky vypina. Nemoze to byt ono?
mustafa
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 25, 2010 12:45

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od mustafa »

ja som ho kupil na jar tak som vyhrievanie este neskusal. ale zapinanie klimy a vnutorneho okruhu funguje dobre.
Uživatelský avatar
krasonko
Příspěvky: 32
Registrován: čtv dub 29, 2010 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od krasonko »

Dakujem chalani.. Aj mne zaspmrdelo auto ako keby slo horiet .. a cuval som na obrubnik do kopca :) a som sa tak zlakol ::) ze dovidenia 30 000 km a zhori mi auto :)

ta kontrolka neviem na co je :)

A dalej radenie do trojky je takze zvlastne ale da sa zvyknut... citit tam rezonanciu ak idem z dvojky do trojky sportovo :) ale ja jazdim 2000 - 3000 otacok :) LPG a uzivam si jazdu ;)

Kamarat sadol zo seatu :) rozbehol a na dvojke som si popocital zubky :) je tam rozdiel :) ale je to sila zvyku :)

A dalej milujem ak mi znamu sadne a pretoci starter :) uz po nastartovani ;) neviem ci v tom nemaju cit .. alebo taliani startuju dlhsie :)
CHEVY LACETTI 1.6 16v. LPG/B..
....krasonko...
Uživatelský avatar
Audi
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 18, 2010 05:13

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od Audi »

Keď ste tu rozoberali to radenie, nedá mi, aby som sa nevyjadril... možno je to naozaj kus od kusu iné, alebo to záleží aj na motorizácii, ale tiež som mal s tým pár krát problém - hlavne pri preraďovaní do 3ky a 4ky pri predbiehaní (čiže športovejšej jazde), raz za čas sa stane že tam tá rýchlosť jednoducho nechce skočiť a nie je to tým, že by som netrafil, proste kladie odpor a musím ju tam vtlačiť celou silou, prípadne vytlačiť rýchlo znovu spojku a znovu sa pokúsiť zaradiť...

prečítal som si celú tému a vidím, že niekomu to robí a niekomu nie, no ja musím konštatovať, že mne to raz za čas robí - nie je to žiadna tragédia, ale stane sa to tak 1-2x za 5000km

A k tomu smradu, čo tu bolo spomínané - to s tou spojkou sa mi zatiaľ nestalo, ale to čo hore vyššie myslím mustafa spomenul, to by som povedal, že je jednoznačne pach nového auta, u mňa to bolo to isté, kým sa všetky materiály zabehli a farby vypálili, tak to smrdelo, ale dlho to netrvalo... nič vážneho
Lacetti WTCC hatchback - 1,4i - červená farba - r.2008
miso221
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 24, 2014 20:18
Bydliště: Bratislava

Re: Radenie v benzinovej verzii

Příspěvek od miso221 »

Takze mal som benzin 1,4 16V, teraz mam diesel 2,0 a mozem ti na rovinu povedat, ze prevodovka v naftaku je ina a 100x lepsia - rychlosti tam padaju skoro same. U benzinovej verzii - mozem len suhlasit s tu uz popisanymi nazormi - struny, ktore maju paku vracat do neutralnej polohy su tam dost slabe a nevratia ju tak ako by maly, tazsie sa tam radila ta 3ka a len obcas sa nedala zaradit spiatocka (bolo sa treba o kusok pohnut do predu a az potom isla).
Lacetti 2.0 TCDi, ex- Kalos 1.4, ex- Lacetti 1.4 16V
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“