"Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od maledivy1967 »

Ak budeš mať čas tak to skús pozreť a napísať sem zrozumiteľne aj pre začiatočníkov. Potom urobím to praktickejšie riešenie.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Vypravca »

maledivy1967 píše:
Kto to zrealizuje nech napíše ako to funguje.
Co na tom nechapes ako to funguje? Zopne sa LPG cievka a zaroven sa ti zopne aj rozpajacie
relatko, ktore rozpoji napajane cerpadla. Robota na polhodinku. Ja som to mal v Espere namontovane.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Richard »

Tady tohle si prostuduj, nebylo to v Nubiře, ale v Leganze..... Peha má Legu :D tak si to projdi a udělej to , mám to přesně taky tak, ale nevím jestli 1,6 má stejnou pojistkovou skříňku jako 2,0
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 1&start=15
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od maledivy1967 »

Ja som dal relátko na benzínové čerpadlo a stále mi mizne benzín
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Serpico »

...já se sem teď pletu, nemám LPG ale někde sem četl ( SM, Auto aj....), že některé novější systémy řeší suchou směs na LPG právě přimazáváním ventilů a sedel přistříkáváním benzínu, nevím

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Richard »

jj je to tak, pokud se montuje LPG do současných aut většinou je nastaven přívstřik benzínu právě kvůli ventilovým sedlům, mám ale pocit že se ten přívstřik dá nastavit např. pouze při vyšších otáčkách třeba nad 4000 a pokud na to člověk šlápne.... Bohužel se šetří všude a i ventilová sedla to nevynechává :-( takže jsou tam taková aby to tak nějak vydržela ale rezeva tam není žádná..... a to je dnes skoro u všech součástek ze kterých se auto skládá...... zlatý auta z let kolem 2000 ...... tam se říkalo: dejte tam ložisko aby vydrželo aspoň 120000km dnes se dává požadavek aby ložisko vydrželo max. 80000km...... auto je levný a následně to firmy dostanou z5 díky servisu a dílům.... :-( blbý řešení aspoň dle mě....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Vypravca »

Serpico píše:...že některé novější systémy řeší suchou směs na LPG právě přimazáváním ventilů a sedel přistříkáváním benzínu
No pristriekava to benzin preto, aby chladilo vstrekovacie trysky, ktore su umiestnene priamo v hlave, pri motoroch FSI. A tam je to nastavene podla konkretneho typu motora. Napr. 7x vstrekne LPG a 1x benzin.

Inak mame 4 druhy systemov LPG.
1. Klasicky podtlakovy co pozname zo Skodoviek a aj v nasich Daewoo.
Tu sa moze startovat aj na LPG. A prepina to pri dosiahnuti nejakych vyssich otacok.
2. Sekvencne vstrekovanie plynnej fazy LPG.
Tento system uz mame na novsich autach. Nevyhoda (?) ze sa neda nastartovat na LPG. Co je podla mna dobre. Prepina to same po dosiahnuti nastavenej teploty. Spravidla cca 40'C.
3. Sekvencne vstrekovanie pre motory FSI.
Uz vyssie spomenute.
4. Sekvencne vstrekovanie kvapalnej fazy LPG. (LPI)
Cerpadlo je umiestnene priamo v nadrzi LPG, tak ako v benzinovej a tlaci kvapalnu fazu LPG priamo do vstrekovacov.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Richard »

je to sice ot ale řekněte mi, proč když jedu, otevřu okno a je teplo cítím v autě benzín ..... když zastavím otevřu kapotu nechám běžet motor nic necítím, jedu na LPG čerpadlo je vypnuté. Rozjedu se a zas je cítit benzín ale z motoru to fakt není v nádrži mám tak 1/4 a podle mě neteče, když vyndám sedačky a očuchám ji zhora benzín necítím ..... prostě záhada možná mi ještě napadlo taková ta nádobka s aktivním uhlím co je do ní odvětrání z nádrže ???? ale fakt si nevím rady ...... ale musí být teplo a musím mít otevřené okno nejlépe u spolujezdce.... pokud ne nic necítím benzín mi nemizí (moc) pod autem není mapa po benzínu parkuju v garáži a cítit není nic a na podlaze taky nic......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Serpico »

...Richarde, Výpravca řeší motory s přímým vstřikem na hlavě motoru FSI aj., sedla a ventily a nejenom ty ( ...jo viděl jsem u palikxe rozdělaný motor jezdící na LPG ), trpí to je fakt, proto se přimazávají ať už v minulých dobách zvláštní směsí s podtllakovým přisáváním, nějak se to ale neprosadilo, další náklady anebo právě přístřikem benzínu u nepřímých vstřiků. KIA právě oficiální montáž LPG u přímého vstřiku 1,6 GDI dosud nezavedla, pouze u 1,4 s nepřímým vstřikem a přístříkem benzínu. Nicméně jsou různé zn. LPG a ty to řeší individuálně s ohledem na různé typy. Každopádně směs z LPG je suchá a navíc ani nechladí, tak jako benzín s následným odpařováním po vstříknutí. Je to prostě alternativní náhradní palivo. Jinak Výpravčí já se nechci přít, je to nakonec přece jenom o výměně názorů, zkušeností, navíc ani na LPG z těchto důvodů nejezdím.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“