neštartuje

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: neštartuje

Příspěvek od milosh »

feejay: nevim jake jsi uz mel auta ale ja od nexie po astru H nemam problem na prvni natoceni at je 30 plus nebo 15minus, parkuju taky pred barakem venku celorocne ale denne jezdim, to bude mozna ono ze kdyz ti auto tyden stoji v mrazech tak pak se baterka vybije.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od -peha- »

Tak tak aj mne sa to už stalo minulý rok , Legyna stála týžden síce v garáži ale nevykurovanej a štart po tom bol problém,mám už 6 ročnú baterku a tak keby kixla tak okamžitá výmena. :D Jo mimochodom Oktávka chytá na prvý šup ale pred včerom som ju štartoval cez káble a bol som v servise na záťažovej skúške akumulátora a ten vykázal bezchybný stav,lenže už nám to robí asi mesiac ako náhle ju o 20:00 odstavím tak ráno sú problémy.Čiže kontrola baterky a občasné dobíjanie(hlavne pokud sa často štartuje a málo jazdí)je velmi prospešné :D
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No tak ja to len vidim podla toho, ze sused, co ma thaliu rok 2004 a parkuje 4 dni pred domom v mraze, tak nastartuje na "brnk".. ma dvojrocnu baterku.. a ja s novou nie a nie.. ale ide o to, ze mne to toci normalne a ani tak nechyti.. ak je mraz.. no co uz, dufam ze nebude dlha zima :) Ale naozaj uz uvazujem o tom, ze si baterku zoberiem hore a dam trocha nabit, hoci je nova.. lebo po 3 dnoch uz citim, ze je dost oslabena. Lebo presne ako Peto pise, malo jazdim a vela startujem :) No tak zatial vdaka za postrehy. -i
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
PAT
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 05, 2007 12:35

Re: neštartuje

Příspěvek od PAT »

Ja som mal predtym nexiu a ta startovala aj pri -20 na prve pretocenie. Ale tam som normalne pocul ako cerpadlo tlakuje benzin uz pred startovanim ked bol klucik v prvej polohe. Na Leganze cerpadlo vobec nepocut, to sa spusta sa az pri startovani a potom auto chyti tak na tretie otocenie, baterku mam novu 70Ah.
Neda sa nejako jednoducho spravit aby sa cerpadlo spinalo uz pred startovanim ?
Daewoo Leganza 2.0 LPG
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No s tym cerpadlom je to divne, lebo ak startujem potom, ako auto chvilu stalo, tak cerpadlo nepocujem.. ak ale vypnem motor a o 10 sekund dam kluc do prvej polohy, tak cerpadlo pocujem tahat..
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
PAT
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 05, 2007 12:35

Re: neštartuje

Příspěvek od PAT »

To je v poriadku tak by to malo byť, ja nepočujem vobec, len sa mi nechce verit ze boli dvojake elektro instalacie v leganzach.
Ja mam r.v 1999
Daewoo Leganza 2.0 LPG
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: neštartuje

Příspěvek od HusarJan »

Ahojte ja čerpadlo nepočujem vôbec ani keby som ho tam nemal a auto chytá na prvý krát aj cez této mrazy čo boli -17 a autom parkujem vonká a chodím na nom každý den ;) hodne záleží od stavu motora,kompres.tlaky neaké te aditíva,sviečky,baterka a palivo nejazdím na plyn ale na 100 ok.benzín a je to zatial ok ;) aj ked sú na to vyšie náklady ale oplatí sa :D
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

Sakra, uz aj ja mozem pisat do tejto temy.. dnes som nenastartoval.. cca 7 dni mi auto stalo pred domom nehybne, dnes som nabil baterku, pekne toci toci, akurat ze nenabehne :( Netusim preco zatial. Cerpadlo pocujem o dost silnejsie ako inokedy, to tiez neviem preco.. normalne huci jak keby islo na plne obratky.. zeby mi za tyzden vyprchal benzin? Alebo padol tak hlboko, ze ho cerpadlo ani nevytaaahne :((
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

Tvari sa to uplne jak keby tam nebol benzin, s tym mam bohate skusenosti :roll: Idem tam teraz doliat, mooozno to pomoze.. hoci realne by ho tam malo byt dost.. ale casto mam problem so startovanim, ked je benzinu menej..
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: neštartuje

Příspěvek od Patrick »

No buď jsem výjimka nebo nevím :) :) :D moje Leganza ta mi chytne vždy, měli jsme u nás v Jeseníku i -23° a krásně mi chytla :) -i baterku mám minimálně 4 roky starou ještě od předchozího majitele :) a do ted jsem ji ještě nedobíjel :) a starty jsou bezproblémové :) tak doufám, že i u vás všech to je/bude stejné :)
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No... na kazdom aute sa prejavi nieco ine.. poznam ludi, co maju problem s kurenim.. mne kuri tak, ako keby som mal kotol na uhlie priamo v kufri. :)
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od -peha- »

hele to robí aj moja , keď je málo benzinu tak chytá až tak na 5tý raz ale keď mám štvrťku tak nemá žiaden problém :lol:
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No, teraz som tam dolial.. a nic :x To vyzera ze je to zamrznute do poslednej hadicky.. kua.. zajtra odtahovkou do servisu, inak to nevidim.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

Este by ma zaujimalo, ako sa prejavuju skocene rozvody.. ci aj tak, ze motor iba toci a nenaskoci.. a ci vtedy vobec toci.. a moze sa stat, ze vecer zaparkujem a po tyzdni uz nenastartujem, a budu to rozvody? Kamosovi sa to stalo na seate, z nicoho nic rano nenastartoval a mal prdnute rozvody -P
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od -peha- »

Doprčic to ma ani nenapadlo no radši sundaj ten plast stačí ten čo zakrývá sviečky a sáhni na remeň a dúfam že tam bude a napnutý :roll:
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“