Kontrolka ABS a TC.

Moderátor: Blue Lanos

PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Ted jsem přijel z Prahy a začalo mi hučet levé přední ložisko, tak jsem si ho hned na netu objednal a po svátcích mi ho vymění. Tak doufám, že to je poslední problém s ABS.
Cudro je zajímavé že nám oběma odešlo napřed pravé a pak levé ložisko. Vypadá to že to byla stejná série. Ze kdy máš auto? Já mám 05/2004.
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Reklama
 

Uživatelský avatar
arniy
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 13, 2007 22:50
Bydliště: Čiližská Radvaň, Slovensko

Příspěvek od arniy »

Zdravím všetkých.
Ja mám asi stejnú diagnózu pre moju Evandu. Tiež kontrolky ABS a TCS, po ubehnutí 5-10 km. Začalo to asi pred 3 týždnami.
Semtam počujem aj nábeh elektročerpadla v riadiacej jednotke ABS (samozrejme bezdôvodne pri jazde bez brzdenia) a potom sa rozsvietia tie kontrolky. Aspoň viem čo ma čaká pri ďalšej servisnej prehliadke.
Prajem pekné sviatky.
Skype kontakt: gaal.arnold

Daewoo Espero, Daewoo Leganza 2.0CDX, Daewoo Evanda 2.0CDX (2003)
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

kontrolka ABS a TC

Příspěvek od hladolef »

Zdravim noveho majitele Evandy.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

arniy píše:Zdravím všetkých.
Ja mám asi stejnú diagnózu pre moju Evandu. Tiež kontrolky ABS a TCS, po ubehnutí 5-10 km. Začalo to asi pred 3 týždnami.
Semtam počujem aj nábeh elektročerpadla v riadiacej jednotke ABS (samozrejme bezdôvodne pri jazde bez brzdenia) a potom sa rozsvietia tie kontrolky. Aspoň viem čo ma čaká pri ďalšej servisnej prehliadke.
Prajem pekné sviatky.
Taky tě tu vítám :lol: , kolik máš najeto?
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Uživatelský avatar
arniy
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 13, 2007 22:50
Bydliště: Čiližská Radvaň, Slovensko

Příspěvek od arniy »

Tak trošku sa rozpíšem.
Evanda kúpená v máji 2007, s 130000 km (tachometrových), momentálne som na 140000 km.
Predtým som mal Leganzu 4 roky (od 110000 km do 185000 km) a predtým Espero tuším 2 roky (od 90000 km do 125000 km).
Zatiaľ mám zmiešané pocity z tejto Evandy, auto je krásne (vydarený osobitý design), dobre ide, pohodlné, ale teraz táto porucha ABS, plus v lete mi odišieľ diodový mostík na alternátore ráno o 3.00 hod. v Budapešti (riešil som to dojazdom na akumulator vlastný plus jeden kúpeny na čerpačke, ku mne domov cca. 150 km). Pripadá mi to priveľa porúch na 1/2 roka.
Asi ta Leganza bola lepšia voľba, uvidím, snáď do budúcnosti sa to zlepší.
Skype kontakt: gaal.arnold

Daewoo Espero, Daewoo Leganza 2.0CDX, Daewoo Evanda 2.0CDX (2003)
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

arniy píše:Tak trošku sa rozpíšem.
Evanda kúpená v máji 2007, s 130000 km (tachometrových), momentálne som na 140000 km.
Predtým som mal Leganzu 4 roky (od 110000 km do 185000 km) a predtým Espero tuším 2 roky (od 90000 km do 125000 km).
Zatiaľ mám zmiešané pocity z tejto Evandy, auto je krásne (vydarený osobitý design), dobre ide, pohodlné, ale teraz táto porucha ABS, plus v lete mi odišieľ diodový mostík na alternátore ráno o 3.00 hod. v Budapešti (riešil som to dojazdom na akumulator vlastný plus jeden kúpeny na čerpačke, ku mne domov cca. 150 km). Pripadá mi to priveľa porúch na 1/2 roka.
Asi ta Leganza bola lepšia voľba, uvidím, snáď do budúcnosti sa to zlepší.
no na ty kilometry to není až tolik poruch a nic zásadního ;) .Tak at tě víc nezlobí. :lol: :lol:
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

PEZ píše:Ted jsem přijel z Prahy a začalo mi hučet levé přední ložisko, tak jsem si ho hned na netu objednal a po svátcích mi ho vymění. Tak doufám, že to je poslední problém s ABS.
Cudro je zajímavé že nám oběma odešlo napřed pravé a pak levé ložisko. Vypadá to že to byla stejná série. Ze kdy máš auto? Já mám 05/2004.
Moja Evanda ma v rodnom liste 10/2004
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
JO
Příspěvky: 37
Registrován: pát říj 27, 2006 10:41
Bydliště: Bratislava

Ahojte

Příspěvek od JO »

som rád, že pribúda viac skúseností s Evandou , aj ked ma mrzí, že sú to poruchy, ktoré by ešte nemali byť , vzhľadom na malý počet odjazdených km,resp.ročník. Napriek tomu ma utešuje vedomie, že zatiaľtie cenové relácie opráv nie sú tak drastické...???(oproti iným značkám)Aspoň viem na čo si mám dať pozor. ( moju mám od 04/2003 - 130000km)- zatiaľ som menil iba káblovanie na ovládanie radia do volantu-svietil airbag, pletenec na výfuku- prepálený, stredový kryt na konzolu(imitácia dreva)- prasknutý po návšteve servisu(samo na účet servisu s ospravedlnením)
Ahojte a veľa dobrých km do nového roka 2008
Jozef :D
Prajem všetkým štastné km.......Jozef !
Š1202,Š1000,Š100,Š110R,Š105,Š120,Seat133,F -Granada,Citroen BX,D-NUBIRA, t.č.D-EVANDA,T-Avensis,Š-Fabia
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Re: Ahojte

Příspěvek od PEZ »

JO píše:som rád, že pribúda viac skúseností s Evandou , aj ked ma mrzí, že sú to poruchy, ktoré by ešte nemali byť , vzhľadom na malý počet odjazdených km,resp.ročník. Napriek tomu ...........
To máš pravdu poruch je trochu moc, teda aspoň u mě, i když to jsou jen lapálie, naštve to že jsem bez auta na kterém jsem závislý. Na druhou stranu musím říct že jsem s Evandou celkově spokojený (jizdní vlastnosti, pohodlí atd.)
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Aj moja Evanda ma relativne viac poruch ako predchadzajuca Nubira. Hned na zaciatku mi opravovali prehnity kabel ku klaksonu. V zime ho prezrala sol z ciest. Potom to bol vadny snimac polohy vackoveho hriadela a teraz vymena obidvoch prednych nabojov - odisli snimace ABS. To nehovorim o tom ze po dvoch rokoch som kupoval novu baterku lebo povodna odisla. Na Nubire som okrem vymeny tesnenia pod hlavou nemal ziadne vacsie problemy.
Dufam ze nova Epica bude spolahlivejsie auto.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

kontrolka ABS a TC

Příspěvek od hladolef »

Ja klepu na drevo,za 3 mes.ji budou 2 roky a kromne geometrie,nic.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tak to si stastny clovek. Asi mas auto z inej serie. Ja tiez dufam ze nebudu problemy.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Tak už mám náboj, v sobotu mi ho jeden šikula vymění. Pak ho vykuchám a hodím sem fotky.
Obrázek Obrázek

takhle krásně vypadá když je novej :lol:
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tento novy naboj uz vyzera konstrukcne lepsie ako ten moj vadny co mi vratili v servise. To zakrytovanie loziska je lepsie urobene. Nech Ti dlho vydrzi.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Tak právě jsem si dovezl autíčko, to je paráda když na palubce svítí jen to co má a žádný ABS TCS :lol: :lol: :lol:
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“