Horne ulozenie prednych tlmicov

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Ako vymienate tlmice, pruziny alebo ulozenie:

Menim si ich sam
5
28%
Necham to na servis
13
72%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ja vam to poviem asi takto:
ja by som sa na to dal aj sam ale preco by som robil ja nieco dva dni a to este z neistym vysledkom ked vymena tlmicov stoji okolo 1500Sk a mas to hoto istotne do 3hodin. Ono to nieje zasa az taka lahka robota ako si mozno myslite, a radsek si zverit auto takemu cloveku co to pozna vaie ako to ma urobit ako ked to budem robit ja sam doma nejakymi samo-doma pripravkami ktore ked podlahnu trak som v riti.

a za dalsie niekedy je to dokonca lacnejsie si dat spravit ako ked si to budete robit sami doma.

v servise: 3 hodiny po 400 Sk/h + material =>>> +-1500Sk
doma: aj cely den s neistym vysledkom.

Radsej potiahnem nadcas a tie peniaze co zarobim v robote zaplatim v servise a hotovo.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Reklama
 

kipo
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 05, 2006 07:35
Bydliště: Zlaté Moravce

Příspěvek od kipo »

toto by som dal menit servisu usetril by som cas a nervy

kipo lanos 1.5 73L
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:roll: no emkas ma pravdu mozno JRD nebude suhlasit, ale nie kazdy je sikovny ako on :D a nema dostatocne pracovne pomocky. My sme to dali menit v servise a co som videl a pocul pekne pri tej vymene šajzovali :lol: :lol: tak fakticky by som sa do toho nepustal :oops:

No a ja som raz za cas to horne ulozenie striekal olejom pocas 8 rokov takze by toto malo vlyv, ze sa to nerozpadlo???? :shock: :shock: :shock:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no ja chapem ze nie kazdy ma moznost "rozpitvavat" auto..
.. TO eMKaS: ja som ti moju napravu "cackal" skoro dva tyzdne ..:mrgreen:

To Viktor: no KYB Excel-G ti mozem splasit za cca 6200,- za 4ks
a Delphi Performance tusim 5600,- za 4ks ( to su tiez plynove, orgi ich bral )
..ked tak sa snim dohodni ..na "skusobnej jazde"..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

no ja sa pokladam za cloveka manualne zrucneho, odjakziva si vsetko opravujem sam ... tie stahovaky sa daju urobit z velkych skrutiek a nejakych hrubsich plechov ...

za normalnych okolnosti by som to dal do servisu, ale davat to do servisu aby mi vymenili, ulozenie: 1500 za pracu a s prirazkou 2500 za ulozenie
potom ked budem chciet zachvilu vymenit tlmice, zaplatim tuto ciastku za tu istu pracu znovu :( co sa mi zda financne velmi nevyhodne ...

takze su dve moznosti:
1. vymenim to ulozenie sam
2. dam to do servisu a vymenim ulozenie + tlmice naraz

ta druha moznost sa mi zda pekne mastna, jedine, ze by som kupil tlmice od JRDho (inac celkom dobra cena, su jazdene? :lol: :lol: ) a hodil ich manikom v autorizovanom servise nech ich tam nahodia, ale neviem ako sa k tomu postavia, ci tam nebudu chciet davat iba vylucne svoje diely a pod., budu sa vyhrazat, ze mi nedaju zaruku na pracu to je 100% iste ...
a to bude zase cena cez 10tis a kedze ja tie prachy fakt netlacim, tak sa obavam, ze toto si fakt nemozem teraz dovolit ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Blue Lanos píše:A teraz mi povedzte cim to je? Ja tam za 8 rokov nemam ani len naznak trhania a kolega to ma presne take iste ako Viktor :roll: vek rovnaky 8r.
Blue a kolega si z toho nic nerobi? :o
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

Viktor píše: za normalnych okolnosti by som to dal do servisu, ale davat to do servisu aby mi vymenili, ulozenie: 1500 za pracu a s prirazkou 2500 za ulozenie
potom ked budem chciet zachvilu vymenit tlmice, zaplatim tuto ciastku za tu istu pracu znovu :( co sa mi zda financne velmi nevyhodne ...
ale mne aj menili tlmice nielen ulozenie, a fakt by som sa na to doma nedal, bracho je vyuceny automechanik a ked uvidel ako je to tam tak povedal ze sa mi toho nevhyti, ze keby to bola skodovka ano ale ze na Lanose nie.

a v servise mi to robili 3 hodiny, s potrebnym naradim. kolko to ais beudes robit co myslis??

fakt ti stoja tie usetrene peniaze za to???
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..tlmice su novee...
..len musish vymaaknut momet...
kedy pojdeme pre tovar..(alebo si pockat)..

..ked mash doma haasaaak...
..tak tu maticu na naprave co drzi tlmic povolish..
..
ale pre istotu ju zacni uz teraz "ovlazovat WDckom"..
...alebo brzdovkou...
(teda ten zavit na matici..)

EDITED:

To eMKaS: .. clovece ]REBRO[vi nauctovali tusim 8 hodiiinn...
..to by asi nebylo za 15-set..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Viktor píše:no ja sa pokladam za cloveka manualne zrucneho, odjakziva si vsetko opravujem sam ... tie stahovaky sa daju urobit z velkych skrutiek a nejakych hrubsich plechov ...

za normalnych okolnosti by som to dal do servisu, ale davat to do servisu aby mi vymenili, ulozenie: 1500 za pracu a s prirazkou 2500 za ulozenie
potom ked budem chciet zachvilu vymenit tlmice, zaplatim tuto ciastku za tu istu pracu znovu :( co sa mi zda financne velmi nevyhodne ...

takze su dve moznosti:
1. vymenim to ulozenie sam
2. dam to do servisu a vymenim ulozenie + tlmice naraz

ta druha moznost sa mi zda pekne mastna, jedine, ze by som kupil tlmice od JRDho (inac celkom dobra cena, su jazdene? :lol: :lol: ) a hodil ich manikom v autorizovanom servise nech ich tam nahodia, ale neviem ako sa k tomu postavia, ci tam nebudu chciet davat iba vylucne svoje diely a pod., budu sa vyhrazat, ze mi nedaju zaruku na pracu to je 100% iste ...
a to bude zase cena cez 10tis a kedze ja tie prachy fakt netlacim, tak sa obavam, ze toto si fakt nemozem teraz dovolit ...
Preboha co to je za fucking servis ze sa budu trepat nad dilami co im donesies :x Viac by ma tam nevideli !!! Aj to ulozenie si kup od JRDeho a srtko to niekam dones a plat LEN za pracu!! Ak sa ti da chod k p. Fedakovi je to teraz v BA. Boli dlhe roky v PN ale prestahovali sa do BA adresu neviem ale JRD asi vie... Ja co som do servisu doniesol to nahodili!!
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

3 hodky je tusim za jednu napravu neviem teraz za ktoru :lol: Inak chcel by som vidiet toho mechanika ako by kmital za 3hodky na vsetkych kolesach :D :lol: nehovorim, ze by to nestihol ale je plateny od casu ze ano :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ale mne to nerobil jeden mechanik, robili to tusim dvaja :lol:

a kua ale zabol som ze to bolo bez dane ;)

takze tusim 1800, ale zasa my tam mame nejake privilegia takze aj preto mozno taka cena ako som ja mal ;)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:roll: majistre chceli ste povedat MALI sme :idea: :cry: :cry: Uz je koniec :cry:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

ja si taky budu tedka menit a radci to budu delat doma, u autorizovanyho servisu necham balik a u jinych servisu uz mam docela hodne nedocela dobrych zazitku, takze az mi pridou dily pustim se do toho, akorat me stve ze to nezacalo bouchat pred pul rokem kdyz sem menil tlumice vymenil bych to naraz :(
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

To Slavek: A ako to u teba vyzera, co si myslel tym, ze ich "mas v cudu"(v druhej diskusii) :lol: ?

Ja som vcera napisal jeden velky zhrnujuci komentar, ale kedze sa mi zd.bal prehliadac, nemal som chut to pisat znovu :roll: tak len v kratkosti:

1. rozhodol som sa, ze to budem robit sam, viem, ze budem strasne hresit, presne tak ako ked som postavil L-kovu stenu okolo sachty v kuchyni, aj ked mi vsetci nadavali, ci mi sibe, ze si to mam dat spravit, bola to makacka, ale nakoniec som to zvladol a teraz by som to uz zmakol lavou zadnou ...
2. To Blue: Ja som nepovedal, ze by to ten servis nespravil, ani som sa na to nepytal, len vravim, ze by urcite neboli poteseni, pretoze autorizovane servisy zarabaju na dieloch a ked si ho ty tam prinesies, nemam tusenia ako by sa spravali ... a s ich pracou som velmi spokojny, zatial (carex)
3. To eMKa: mne nadcasy nikto nepreplati, takze ziadne prachy navyse nebudu, ked na tom stravim dva dni, tak budiz, aj tak by som bol len pri telke resp. vypisoval prispevky na daewooclube :D takto usetrim cca 3tis a to sa mi rata.
4. To JRD: tie tlmice by som urcite vzal, ale tak za 1/2 roka :lol: nechcem menit to co este funguje, ked nemam prachy, koli tomu aby som mohol chodit 80 do zakruty, aj ked by ma to potesilo :lol: hold priority
Ale beriem ta s rezervou, vcera som stahoval vsetky tvoje pics, ked som videl tu generalku motora co si robil, no comment, takze viem, ze ty si az moc sikovny a si dobre vybaveny co sa naradia tyka, takze ked vsetci hovoria, ze to bude brutus tak im verim, aj ked pre teba je to pohoda ... ale aj tak sa do toho pustim ... :roll:
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

ja kdyz zahejbu volantem tak mi to v tom ulozeni lita a hrozne to tuka hlavne v zatackach, ma to kadenci jako AK - 47 :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Odpovědět

Zpět na „LANOS“