Spotřeba Kalos

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobrý večer :D Sraz za 35 venku sice zima ale jaro je cítit ;)
Já tu spotřebu psal teď nedávno.Ujeto 18 250 a průměr 7,54l.Ale myslím,že pujdu dolů.Budu jezdit asi víc na spotřebu protože jak to zaznamenaj policajti tak to vidím minimálně na jednu nádrž a to za to opravdu nestojí!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Takze sa pripajam aj ja. Od kedy som kupil Kalosíka, mam v priemere spotrebu 6,7L. Obával som sa že to bude o niečo viacej ale aj tak je to skoro o 1,5 L viac ako som mal na Matize. Ale to zvezenie na 1,4 16V to je už niečo iné aj ked na Matiza nedám asi nikdy dopustiť. :D
Škoda Roomster TSI
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobrý večer :D Venku +14 dnes klid ale včera byla futeř :twisted:
Před dvěma měsíci jsem psal,že budu jezdit víc na spotřebu.Ne že bych dřív jezdil jak Širón ale snažím se dodržovat devadesát a padesátku.Zkrátka jezdit systém pohodička.Mohu říct ,že jsem nečekal nic převratnýho ale výsledek mě překvapil! Když jsem jel na sraz na Baldovec a zpět tak na dálce jsem šel na 6,4l / 100km :shock: Teď už druhou nádrž doma na couračkách a na 39,73l jsem ujel 572,4km což je 6,94 l / 100km!! Obě nádrže byly V-power a teď jsem vzal normal N 95 tak uvidím. Jinak trasa asi 2/3 solo a 1/3 + 2 .
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

jj aj ja to povrdim, ze ked jazdim pekne pohodicka ako klobucnik :lol: tak sa to lepsi posledna nadrz bola 7,1litra ma 100km motor 1.5/63kW teraz sa snazim a dufam, ze sa dostanem pod magicku hodnotu 7 litrov :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Od Baldovce jezdím s Lanosem 1,5 stále pod 7,0 l/100 km, přesněji průměr 6,7. Mylsle jsem, že na tom má zásluhu servis (zdálo se mi, že po převzetí auto lépe jelo), ale Palix a Petrm se mi to snažili vymluvit, že v tom prsty nemají, tak nevím. Asi po 50 tis. se dostal do té správné kondice. Pro informaci: s Racerem 1,5 Gsi (Tbi) jsem jezdil běžně pod 6,0.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

ZA - Baldovec a späť som mal za 6,1L v priemere. Celkom som sa čudoval, vzhľadom na to akým tempom sme išli do NMnV:-)
Naposledy upravil(a) mipo dne pát čer 23, 2006 09:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xpet
Příspěvky: 134
Registrován: úte čer 20, 2006 09:36
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od xpet »

Je to měsíc a půl, co jsem si koupila nové Aveo, 5D HB, motor 1.2, najeto 1800 km, průměrnou spotřebu při jízdě 40% město a 60% dálky mám 6,8l.
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od slaza »

Tak jsem v červnu nabral plnou Želvípower a jel ve dvou do Chorvatska. Spotřeba 5,4 l, klimu jsem prakticky neopužil. Zpátky už na slovinský benzin, trošku jsme to po dálnici v Rakousku rozjeli (130-140), občas klima a spotřeba 6,5 l/100km.
Minulý týden jsme byli ve dvou na Zuberci (krásná dovolená, doporučuji), klima co to šlo (do kopců vypínám), vzadu na kuli nosič s kolem, benzín s Tesca za 28,00 kč a spotřeba 5,9. Kdo zná tu hroznou cestu z Kralovan do Dolného Kubína mi spotřebu musí závidět.
Myslím, že benzín to asi moc neovlivní, mám najeto 12 tis., zpočátku spotřeba nic moc, ale myslím, že to může být ještě lepší. Průměrná stále klesá, teď dělá 6,9. Hlídám si to, pokaždé beru plnou, kromě dovolené jezdím po Brně.
Hezkou dovolenou
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Spotreba slušná. V Zuberci je krásne, tiež sa tam chystám, niekedy budúci mesiac... Si sa mohol staviť v ZA, by sme sa niekde stretli, nabudúce...
Uživatelský avatar
deathx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 26, 2005 14:53
Bydliště: Surany

Příspěvek od deathx »

Ahojte.
Ked jazdim doma, tak mam spotrebu 7,5 - 8l co sa mi vidi dost, ale ked sme boli v Chorvatsku priemer bol 6,1 a to sa mi zda uz celkom rozumne. Teraz mam najazdenych cca 10 000 Km. Dufam, ze to bude postupne menej.
Chevrolet Kalos SEDAN 1.4 8V, r.v. 2005
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

deathx píše:Ahojte.
Ked jazdim doma, tak mam spotrebu 7,5 - 8l co sa mi vidi dost, ale ked sme boli v Chorvatsku priemer bol 6,1 a to sa mi zda uz celkom rozumne. Teraz mam najazdenych cca 10 000 Km. Dufam, ze to bude postupne menej.
Nemal by som to zrovnavat ale mame "skoro" rovnaky motor a pri jazdach na dovolenke v Tatrach som mal teraz po 70tis. jednu 6,6l/100km a druhu nadrz 6,7/100km + klima a kopce.
Doma mavam tak ako pises a tak si dovolim hadat, ze ta spotreba sa ti asi nezmeni :roll: Ja som so spotrebou na dlhsie a kopcovite tras spokojny.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Na dlhé trate sa dá ísť aj za 5,6. Nešiel som vtedy na spotrebu, ale pekne svižne (s dodržiavaním predpisov), ale veľmi záleží na teréne a premávke.
Po meste idem zhruba za 9 (trochu mojov vinou:-). Dlhodobý priemer je 7,6L.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Tak moja priemerná spotreba na dovolenke (1200km) vyšla 5,88 l. A to sme jazdili po kopcoch a ani na dialnici sme zrovna na spotrebu nešli. Na dlhších trasách sa dá, ale bežne je to okolo 7 až 7,5 l (dosť po meste a krátke trasy mimo mesta).
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

spotřeba

Příspěvek od Tompetr »

po delší odmlce se hlásím i já :roll:

dlouhodobě mám spotřebu cca 7,5 l a najeto mám 25 tis.km, ale málokdy vytáhnu paty (teda kolečka) mimo Ostravu, takže jsem spíše spokojený. :)

Minulý týden jsem jel do Amsterdamu a zpět a Kalousek ty 3 tis.km ujel za 7,1. Vzhledem k tomu, že jsem jel v noci a v Německu nejel pomaleji než 130 Km/h (noha stále na podlaze - s 1.2 to ani jinak nejde) to považuji za úspěch.

Trochu mi sice zkazila požitek z jízdy kontrolka Check :evil: , která se rozsvítila po 100 km v Německu a zhasla až při popojíždění po městech. To samé se opakovalo i cestou zpátky. Myslím že se při stále sešlápnutém plynu musí zanášet ventil nebo něco co má souvislost s tou pitomou elektronikou a při časté přerušované akceleraci se to pak "prostříkne". A to tankuju jen u dobrých pump :cry: .

Stalo se vám někomu něco podobného?

Mimochodem ceny benzínu v Německu 1,35 euro/l (38Kč/l) a v Holandsku dokonce 1,42 euro/l (41 Kč/l) - to je docela mazec :!:
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: spotřeba

Příspěvek od Tompetr »

tak mě napadlo co kdyby jsme udělali malou "klikací" anketku za kolik kdo jezdí? :idea: mohl by to být dobrý vzorek - málokomu se totiž asi chce pročítat 9 stran fóra :cry:
Odpovědět

Zpět na „KALOS“