perlicka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

perlicka

Příspěvek od jakub »

o autorizovanem servisu

V podstate uz ani nevim proc to delam a furt tam chodim. Nic, opet jsem udelal tu kritickou chybu a sel tam.

Na matizu dvojce je zadni svetlo takovy svetelny kolacek, ktery ma dve pulky (levou a pravou, resp. vnejsi a vnitrni). Vnejsi cast "kolacku" - blize k okraji auta slouzi jako svetlo/brzda, vnitrni pouze jako svetlo.

Ve vnejsi je dvouvlaknovka, ve vnitrni takova mikrosragorka bez patice (to jsem nevedel).

Predpokladal jsem nicmene, ze s timhle se snad poperou a prodaji mi spravnou zarovku - po zkusenostech z minula (*1) jsem si jiz ani netroufnul mistr obtezovat zadosti o vymenu technikem a smiril se s tim, ze zadni svetlo klidne urvu (neurval :lol: )

vysvetlil jsem, o kterou cast svetla se jedna -

odpoved - nevim, co tam je za zarovku ... a kouka na me ...
ja - tak to zkuste nejak zjistit ... velice, velice apaticky tak ucini, chvilku vyjednava s kolegou (je to orech, to se musi nechat) a nakonec mi s pychou prodava zarovku, kterou bych si ani do zadku strcit nechtel s patici ....

*1 bylo mi kdysi vysvetleno, ze ukon jako je vymena zarovky v zadnim svetle mi proste neudelaji, pac mu to stejne nezaplatim - ze to se ani zaplatit neda ... (nabizel jsem tehda asi tri kila, pac jsem byl jednak slusne oblecen a jednak fakt vubec netusil, jak to svetlo vyndat ...)

segra vecer tu spravnou koupila u pumpy (aniz by ji mela s sebou a presny typ znala - cimz docela rozsekla i me :D )

20 korun timto daruji libereckemu autorizovanemu servisu ... 8)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

to teda :shock: (čumím). To snad není ani možné. Hoď název servisu. Perfektní reklama pro servis.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Tak to já se jednou zastavil s Fóbií v Auto Jarov s nesvítící žárovkou v levém hlavním světlometu, žárovku si vzali z povinné výbavy a za práci nechtěli nic, že by vypsání účtu bylo dražší než ta práce ;) . BTW docela by mne zajímalo, jestli si konstruktéři těch nových aut zkouší někdy žárovku a podobné chujoviny sami vyměnit, nebo jestli jim stačí, když je tam na demontáž a montáž dost místa podle AutoCadu :evil: .
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Toš nedávno bola nexia na 120tisícovej kontrole. A od vtedy nejako páchla. jedného dňa sa otec vráti k autu po nákupoch a pod autom máme kaluž jak sviňa. Tak sme to od vtedy sledovali a zistili sme, že tečie benzín z filtra pod pravými zadnými dverami a to slušným prúdom. Bolo sa to ihneď reklamovať a bez reptania vymenili deravý filter za nový a nić za to nechceli, ale benzín za 800 korún bol nenávratne fuč a mráz ma prechádza po chrbte, keď si uvedomím, ako ľahko mohlo dojsť k prúseru v tých horúčavách a pri všadeprítomných fajčiaroch v spojení s kalužou benzínu pod autom :evil:
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Výměny žárovek v nových autech se často řeší servisem. Např. u Mondea poslední generace je to úkon na cca 1/2 hodiny (= cca 300Kč). Sestává se z demonotáže masky chladiče, podle strany, kde je chyba dále z demontáže baterie a pojistkové skřínky, demontáže světla, výměny a montáže všeho zpět. Henry ví jak si zajistit cashflow.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Bergman píše:to teda :shock: (čumím). To snad není ani možné. Hoď název servisu. Perfektní reklama pro servis.
ja myslim, ze autorizovany je v liberci jen jeden - jestli se mylim, klidne me opravte a ja velmi rad swapnu ...

reklamu delat nemusim, myslim, ze TENTO servis si umi reklamu udelat sam 8)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

někdy nad tím i přemýšlí třeba Octavia II to má řešeno tak že se povolí jedna křídlová matice a celé světlo se vyklopí jakoby na pantu ven a je to a třeba Citrón C3 tam se musí sundat přední maska nárazník a plastové podkolí a je to práce na tři hodinky a nebo mít extra šikovné a dlouhé prsty mám potvrzeno ze značkového servisu že se to tak má dělat . Já mám ty prstíky :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já to mam taky na 3 šrouby. Teda pravý už jenom na 2 páč 3. šroub při mý frekvenci prasknul. Díky tomu alespoň nemusim mít nástrčkovej klíč a v tom světle to vyměnim kdykoliv s normálnim 10kou klíčem. V návodu píšou (i chytráci z Ostravy mi to radili) otevřít víčko, rukou sundat konektor a vyměnit žárovku. Pokud má někdo desítku ruku a dlouhou 2 metry tak pohoda :?
Jinak muj autorizovanej servis jsem tehdá ukecal aby mi dali sadu žárovek grátis k novýmu autu... Je na ní napsáno sada Nubira/Evanda a zatim jediná žárovka z tý sady neni do toho auta ! Ještě, že jsem jim za to nedal těch 350, co chtěli. Zas mam ale pokaždý pro lopicajty komplet sadu na ukázku :twisted:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Borci, treba u skutru je to nekdy fakt porod, na takovem Madisonu je vymena zarovky ukon tak na 1/2 hod pro zkuseneho mechanika.. Mazec.
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Jarda
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 07, 2005 21:56

Příspěvek od Jarda »

Měnil jsem přední narychlo před barákem-manželka raději odešla,jelikož by za to mohla určitě ona.Jinak na chalupě jsem to vyzkoušel a je snad rychlejší vyndat celé světlo asi 5 šroubků a to je pak paráda.
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Ne u Matize to jde naprosto jednoduše asi za 2 minuty je hotovo..
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

U espero je tiez celkom svanda menit ziarovky. Jednak treba dlhe a tenke prsty a aby to nebolo vsetko je tam este genialny system zaistenia ziarovky takze je z toho jezko v klietke navyse naslepo a este clovek areze do ruky zahyb horneho nosniku.
Uživatelský avatar
Miso29
Příspěvky: 390
Registrován: úte dub 18, 2006 20:59
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miso29 »

ppp píše:U espero je tiez celkom svanda menit ziarovky. Jednak treba dlhe a tenke prsty a aby to nebolo vsetko je tam este genialny system zaistenia ziarovky takze je z toho jezko v klietke navyse naslepo a este clovek areze do ruky zahyb horneho nosniku.
Ti vole dost zlozite :shock:
Zlaty Matiz 0.8SE r.v.98 green filter,cierna kapota,vyfuk Ulter Sport
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Nie zložité, skôr srandovné.
Keď tam nalifrujše ruku, vymeníš žiarovku a potom
rozmýšľaš ako tú ruku odtiaľ dostať von.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
Miso29
Příspěvky: 390
Registrován: úte dub 18, 2006 20:59
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miso29 »

stefan píše:Nie zložité, skôr srandovné.
Keď tam nalifrujše ruku, vymeníš žiarovku a potom
rozmýšľaš ako tú ruku odtiaľ dostať von.
:D :D :D
Zlaty Matiz 0.8SE r.v.98 green filter,cierna kapota,vyfuk Ulter Sport
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“