Měla se ČSR rozdělit?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Vzhledem k tomu že já jsem federální dítě máma češka a táta slovák tak se taky vyjádřím . Můj názor je že je dobře že sme se rozdělili . A nyní důvody slováci mají přeci jen jinou mentalitu než češi a často si stěžovali že jim centrální vláda v praze nerozumí a nestará se o ně , takhle si o sobě mohou rozhodovat sami . Na druhou stranu spoustu čechů si stěžovalo že spíše zemědělsky bez urážky orientované slovensko je dotované průmyslem z čech a že nás čechy slováci brzdí . Takže po rozdělení se ukázalo že ani jedno není pravda a nakonec se znovu scházíme v unii a zase budeme podléhat nějaké centrální vládě kdesi daleko která se nebude zase tak moc koukat na malé státy a jednotlivce za vším jsou prachy ale rozdělení bylo podle mě správné . U nás doma to dopadlo tak , že se táta pohádal s bráchou (mimochodem má za manželku pro změnu češku ) o rozdělení a Klausovi a Mečiarovi tak že spolu do smrti mého táty nepromluvili takže nějakých 12 let :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..jakaa paraaada..
..
no vsetko ma svoje pre a proti..
..kazdy to pocituje inac..
/// sak ked sa ja pozeram na "dedka a babku", tak asi ani slovak nejsom ///
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

No já mám taky federální rodiče táta čech, máma slovenka...ale rozdělení se teda naší rodiny nijak nedotklo...já bych byl pro zachování, ale vzhledem k těm blbým kecům okolo celé situace tehdy si myslím, že to rozdělení je dobře, protože takhle nikdo nemá důvod na ty druhé nadávat...navíc si pořád rozumíme a na hranicích stačí občanka, takže o nic nejde...

Mimochodem, připomnělo mi to jeden z pozdějších dílů Černých baronů, jak kdosi komentoval v roce 68 Dubčeka: "To nieje dobré...doteraz sme úpeli pod českým útlakom a teraz si budú ludia povedať, že za všetko može blbý slovák" :D
Naposledy upravil(a) Kessler dne úte črc 18, 2006 22:50, celkem upraveno 1 x.
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

petrm píše:Vzhledem k tomu že já jsem federální dítě máma češka a táta slovák tak se taky vyjádřím . Můj názor je že je dobře že sme se rozdělili . A nyní důvody slováci mají přeci jen jinou mentalitu než češi a často si stěžovali že jim centrální vláda v praze nerozumí a nestará se o ně , takhle si o sobě mohou rozhodovat sami . Na druhou stranu spoustu čechů si stěžovalo že spíše zemědělsky bez urážky orientované slovensko je dotované průmyslem z čech a že nás čechy slováci brzdí . Takže po rozdělení se ukázalo že ani jedno není pravda a nakonec se znovu scházíme v unii a zase budeme podléhat nějaké centrální vládě kdesi daleko která se nebude zase tak moc koukat na malé státy a jednotlivce za vším jsou prachy ale rozdělení bylo podle mě správné . U nás doma to dopadlo tak , že se táta pohádal s bráchou (mimochodem má za manželku pro změnu češku ) o rozdělení a Klausovi a Mečiarovi tak že spolu do smrti mého táty nepromluvili takže nějakých 12 let :?
Naprosto souhlasím. Ani jedna strana nyní nemůže vyčítat, že doplácí (zvláště ekonomicky) na tu druhou. Pro obyčejné lidi to ale byl zpočátku pěkný šok a nějaký rok trvalo, že jsme si na to zvykli. Máme taky rodinu na Slovensku a o tomto tématu a politice vůbec se radši nebavíme.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Ani ja som nebol z rozdelenia nadšený, ale neurobíme s tým nič.
Vo svete kde sa všetko spája a centralizuje, my sme ako prvý
krok urobili, že sme sa rozdvojili.
Viete si predstaviť to hokojevé mužstvo keby sme stále boli spolu?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

S rozdělením asi nic neuděláme, ale docela mě štve, že tady u nás už vyrůstá generace dětí, pro které je slovenština cizí jazyk a nerozumí jí.. :oops:
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Zařdil jsem slovenštinu a slovenskou literaturu mezi maturitní otázky a ostatní učitelé se na mě dívali jako na blázna. Fakt je, že děckám už to mnoho neříká.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

To Stefan :arrow: To by sme boli majistri sveta kazdy rok v hokeji mat spolocne muzstvo :D To by bol all stars team :P

To Onegin :arrow: Mam taky dojem, ze cim dalej menej a menej deti v CZ rozumie slovencine :cry:

Ked uz sme kazdy svoji tak aspon staviame Rozhladne Cesko-Slovenskeho pratelstvi ako napriklad Lopenik

Obrázek

alebo na Velkej Javorine sa konaju kazdorocne Oslavy priatelstva Cechov a Slovakov sa to tusim vola :idea:

Obrázek

http://www.velkajavorina.com/hlavni/slavnosti.htm
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Blue Lanos píše: To Onegin :arrow: Mam taky dojem, ze cim dalej menej a menej deti v CZ rozumie slovencine :cry:
Bohužel - je to tak. Ty časy, kdy každé pondělí šly na ČT slovenské inscenace, jsou pryč. Na Slovensku alespoň vysíláte české a česky dabované filmy.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:cry: to joo a my to mame len 10km k hraniciam na Moravu :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

stefan píše:Ani ja som nebol z rozdelenia nadšený, ale neurobíme s tým nič.
Vo svete kde sa všetko spája a centralizuje, my sme ako prvý
krok urobili, že sme sa rozdvojili.
Viete si predstaviť to hokojevé mužstvo keby sme stále boli spolu?
Pěkný den :D Venku 34 + ne - 8)
Jsem starší pán a taky jsem nesouhlasil! Ale když chceš něco nového postavit tak to staré musíš rozbourat! Pokud se jedná o stát tak musíš hledat rozdíly a zdůrazňovat je a potlačovat a bagatelizovat naopak věci které jsou dobré a lidi spojují a rozdělení je na světě!!! Ještě že se lidi nenechali rozeštvat jako v Jugoslávii a nebo u nás před válkou německá otázka,kde lidi kteří vedle sebe dlouhá léta žili tak nakonec po sobě stříleli.
U nás jugoslávci stavěli sklářský kombinát a hodně jich tady zůstalo a to jste měli vidět jak lidi kteří spolu pracovali chodili do hospody najednou si k sobě ani nesedli a kolikrát i ostré potyčky že je museli ostatní krotit! Takže buďme rádi za to jak to dopadlo!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Vojta píše: Bohužel - je to tak. Ty časy, kdy každé pondělí šly na ČT slovenské inscenace, jsou pryč.
Neni to tak - zrovna tento tyden v nejake diskusi na CT zaznelo, ze vzdy (tusim, ze opet v pondeli) bude zase zarazen slovensky film...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

wow tak to je dobre ;) My nemame nudzu o vase :lol: ale vzdy lepsi CZ dabing Brusa Výlisa alebo Arnolda Švarcenegera ako ked ho dabuju nasi :lol: :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..a to si neviem predstavit kdo iny ako Frantisek Filipovsky by mal dubbovat Funesa..

EDITED:
..preneste si fseci prosim horeuvedenu vetu do minuleho casu..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

no tak co sa tyka vasich TV ja mam docela slusny prehlad:
TV Nova
Prima
CT1
CT2

Aj prave teraz pozeram na slovesnkom programe film s ceskym dabingom :D
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Odpovědět

Zpět na „POKEC“