Vypínání pistole při tankování

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Vypínání pistole při tankování

Příspěvek od Mareman »

Poslední asi 4 tankování mám problémy s neustálým vypínáním pistole na benzinách. Začnu tankovat do prázdné nádrže a pistole třeba za 3 vteřiny vypne. Zkoušel jsem různě manipulovat pistolí....bez rozumnýho výsledku. Tankuju sice jen na Shellkách, ale na různých stojanech, natankovat 20 litrů benzinu je pro mě nadlidskej výkon :roll: Údajně by to mohlo bejt způsobený přicpaným odvzdušňováním nádrže, ale vůbec nevím kde to mám hledat a jak řešit. Stalo se to někomu? :?:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Reklama
 

Vojta

Příspěvek od Vojta »

Mě se to stalo v poslední době dvakrát, vždycky tak jednou až dvakrát mi pistole vypla. Musel jsem ji povytáhnout, pak to šlapalo normálně. Nenapadlo mě, že to bude dělat i někomu jinému :lol: :lol:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Stává se to ale odvzdušnění nic nebývá to se stávalo dřív když bylo volně do luftu ale dneska je to všechno uzavřeno do okruhu a přes uhlíkový filtr nedávno sem to řešil na Kalosu nic sem nenašel jen jednou sem našel v hadici u Nubiry kus gumové hadice která byla jako špunt otočená ale kde se tam vzala to netuším byla poměrně hluboko a na profouknutí to bylo Ok ale na prostrčení drátem už né a od té doby vždycky vyndavám celý hrdlo ven a chci vidět skrz že tam nic není ale nikdy sem nic nenašel :cry:
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

petrm píše:Stává se to ale odvzdušnění nic nebývá to se stávalo dřív když bylo volně do luftu ale dneska je to všechno uzavřeno do okruhu a přes uhlíkový filtr nedávno sem to řešil na Kalosu nic sem nenašel jen jednou sem našel v hadici u Nubiry kus gumové hadice která byla jako špunt otočená ale kde se tam vzala to netuším byla poměrně hluboko a na profouknutí to bylo Ok ale na prostrčení drátem už né a od té doby vždycky vyndavám celý hrdlo ven a chci vidět skrz že tam nic není ale nikdy sem nic nenašel :cry:
Tak co mám teda zkusit majstro? :roll: Pokud se teda nemám vykašlat na tankování benzinu a rači auto tlačit :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Dle mého názoru to není odvzdušněním, ale záleží jak je seřízená tankovací pistole a pod jakým tlakem teče palivo. Pokud teče prudčeji, nestačí benzin odtékat do nádrže a "mele" se v hrdle a tím nastává vypínání pistole. Jak píše Vojta, stačí trochu pistol poposunout, nebo mírně natočit a mělo by být po problému. Aspoň tak mi to funguje u služebního vozu, s Matízem problém nemám.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Zkus nezasouvat pistoli až do hrdla a nemačkat ji nadoraz a když to nepomůže jedině to co sem napsal vyndat hrdlo ven z auta a důkladně ho prohlédnout jestli v něm není něco spadlého a vzpříčeného nic jiného nevím :cry:
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

V.Brousek píše:Dle mého názoru to není odvzdušněním, ale záleží jak je seřízená tankovací pistole a pod jakým tlakem teče palivo. Pokud teče prudčeji, nestačí benzin odtékat do nádrže a "mele" se v hrdle a tím nastává vypínání pistole. Jak píše Vojta, stačí trochu pistol poposunout, nebo mírně natočit a mělo by být po problému. Aspoň tak mi to funguje u služebního vozu, s Matízem problém nemám.
No, to co píšeš mě samozřejmě taky napadlo, ale různý pootáčení a povytahování a popouštění páky pistole už jsem taky zkoušel. Je sice pravda že tankuju na benzinách značky Shell ale přece jen jsou to dvě benziny a 4 stojany. Mě bylo řečeno že pistole vypíná podle zpětnýho tlaku který vytvoří výpary z paliva......ale ten se těžko vytvoří v prázdné nádrži po tom co mám pistoli dvě vteřiny zmáčklou. Tak fakt nevím.......dřív mi to nedělalo :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Mareman píše:
petrm píše:Stává se to ale odvzdušnění nic nebývá to se stávalo dřív když bylo volně do luftu ale dneska je to všechno uzavřeno do okruhu a přes uhlíkový filtr nedávno sem to řešil na Kalosu nic sem nenašel jen jednou sem našel v hadici u Nubiry kus gumové hadice která byla jako špunt otočená ale kde se tam vzala to netuším byla poměrně hluboko a na profouknutí to bylo Ok ale na prostrčení drátem už né a od té doby vždycky vyndavám celý hrdlo ven a chci vidět skrz že tam nic není ale nikdy sem nic nenašel :cry:
Tak co mám teda zkusit majstro? :roll: Pokud se teda nemám vykašlat na tankování benzinu a rači auto tlačit :mrgreen:
Auto tlačit můžeš, v tom ti nikdo bránit nebude, ale rozumější bude, zakleknout a mrknout jestli je hadice do nádrže plně funkční tj. jestli není někde zůžená, ucpaná. Jak píše Petrm , přesvědčit se a rozebrat.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Mě se tohle také stalo sice jen jednuo a na OMW, ale stalo. Řešil jsem to tak, že jsem tu pistoli nemačkal na doraz. Teklo to sice trochu pomaleji, ale plynule :)
Lanos 1.5i, r.v.99
Odpovědět

Zpět na „LANOS“