Vyfuk po zapchati bez tlaku

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Vyfuk po zapchati bez tlaku

Příspěvek od Viktor »

Som nestastny ... drzal som ruku na vyfuku a absolutne ziadny tlak :( , tak som ho upchal handrou, a kukal pod moje dvere a je tam jasne pocut ako to odniekial unika - tak jemne to pisti. Daval som ruku pod neho, kde som dociahol, ale necitil som odkial to unika :( Tak neviem co s tym, zatial to asi necham tak, lebo som v riadnom minuse :( ale aj tak by som potreboval vediet odkial to ide, nech viem co to bude stat :x



//EDIT by eMKa Slovensko
// rozdelil som povodnu temu na dve!!
//preco sa musi debatovat v jednej teme o viacerych veciach??
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...no ale nerob s toho taku vedu ako keby to stalo 1000sk. Niekoho zavolaj aby ti pripchaval vyfuk a ty hladaj pocuvaj a nuchaj :) Ked najdes, moze to byt len tesnenie za par korun...to kupis a vymenis. Ak to bude nejaka cast vlnovca alebo tej rury tak bud si pockas a dosporis a kupis komplet new alebo pokusis sa zavarit (co moc dlho nevydrzi) :) tolko moja rada :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

chcem pootravovat jedneho suseda, je automechanik, ci by som nemohol k nemu zbehnut na jamu, aby som sa na to mohol pozriet od spodu, snad sa neudusim :lol: Pokial uvidim, ze to je fakt nejake tesnenie, tak to dam hned spravit, ak to bude vyfuk, tak pockam a to uz by som rozmyslal mozno o nejakom sportovom, no uvidim, ale ide to niekde z prvej 1/2 auta.


EDITED by Blue:
Necituj text, ked pises hned pod nim!!!
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:!: Pri sportovom neznackovom bez certif ako ma napr- emkas pozor na hlucnost aby si nebol nemilo prekvapeny :idea: Vyberaj hlavne tie ktore maju "papier" o osvedceny pokial nechces ramus ak ano tak staci hociaky plne priepustny... :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Sakra, Blue, som zufaly:( Zacal mi trhat, ale hnusne. Kable, sviecky vymenene, odvtedy isiel uplne hladko az dnes som zistil pruser. 1,2,3 trha, aj ked pridavam aj ked uberam, najviac 2jka, zacne to cukat jak svina. Doteraz slapal jak hodinky, odvcera jak som ucpal ten vyfuk a sledoval som odkial to unika, ak by to bolo tesnenim, mohlo sa to zhorsit? Nemoze to byt tym, ze to niekde unika ? :( -P
Teraz mi este napadla dalsia vec este ked som vecer isiel nic tomu nebolo, az na druhy den poobede, nemoze to byt aj tym, ze mam v nadrzi uz iba nieco okolo 12 litrov, lebo aj take veci som pocul (topiaci sa aj slamky chyta) :lol:
Naposledy upravil(a) Viktor dne ned črc 16, 2006 13:27, celkem upraveno 1 x.
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

dotankoval som a isiel som uz iba 2 km, ale cukanie prestalo, v nadrzi by malo byt este 14 litrov (ak je 48 litrova nadrz)... mohlo to byt tym?, mne sa to nejak nezda :roll:
prca je v tom, ze ked som kupil auto tak malo uplne prazdnu nadrz, bol som rad, ze netlacim na pumpu a vtedy som tam narval po prve zacvaknutie pistole 37,5 litra. Keby som bral tuto hodnotu okolo 38-39 litrov, ze tam je ked je full, tak tam ostavali iba 4 litre ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

To som ti chcel aj poradit, ze natankuj :idea: Ak to prestalo je mozne, ze to bolo bus bejziinom (horsim) alebo zeby uz pumpa nestihala tlacit... palivovy filter meneny??? :?: :roll:
K tomu vypinaniu... ono kazda pumpa ma inak nastavene odsavanie par a je mozne, ze sa ti to vyplo skor alebo nespravne drzanie pistole :lol: Ja si to pamatam naprosto presne na moje prve tankovanie s pred 8rokov to este aj pumpar musel vybehnut von a ukazat ako sa to capuje :oops: :D
Aj na spotrebu by si mal vzdy tankovat na stejnej pumpe a s tojane :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Tankoval som vzdy na OMV na rovnakom stojane po prve vypnutie pistole, ukazovatel ukazuje vzdy plnu nadrz. Ale odkedy som nebol za nasimi v petrzalke kde je najlacnejsia OMV, tak som nechcel tankovat lebo u nas v Dubravke stal 43.60 :x Tak aj po precitani skusok SOI, som presiel zatial na JET u mna v Dubravke, a finalne pojdem na Shell, ked mi pride shell karta, skusim ten V-Power. Ale aj tak sa mi to nezda ved nadrz by mala mat 48 litrov, alebo to je aj vratane toho hrdla?

Palivovy filter som zabudol vymenit, ked bol v servise, neviem ci ho predchadzajuci majitel vymenil, urobil by som to aj sam, ale cital som ze je to hnusna robota, ze to ide tazko von, tak neviem ...

Ja ked som prvy krat tankoval tak som nevedel otvorit nadrz, skusal som to pacit :lol: :lol:
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...ten palivak je meneny alebo kedy bol?

ak je zaneradeny moze to sposobovat :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

nemam sajnu, servisnu knizku nemam, predpokladal som, ze ho byvaly menil podla predpisanych intervalov ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:idea: věř ale komu věříš tomu měř :idea: tak si to treba zistit :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Palivový filtr se mění jednoduše bez nářadí máš ho na zadní stěně za motorem vedle posilovače brzd jen ho vytáhneš z toho držáku a pak už jen zmáčkneš pojistky na hadicích a vystříkne ti trochu benzínu a je to pak už jen přendáš ty plastíky na novej filtr když je nemá a zase to zacvakneš zpět . Nádrž je opravdu na 48 litrů ale běžně sem jezdil na rozsvícené hladový oko a natankoval sem klidně i 51 litrů i když to sem tam cmrndal už pěkně dlouho nemůžeš se koukat že máš nádrž na 48 litrů a tím pádem je čtvrtka 12 litrů já jezdím někdy i na nulu v nádrži a ještě mi nesvítí kontrolka a na to najedu ještě tak 100 kilometrů takže asi 8 litrů . Palivový filtr to klidně může dělat a klidně to může být i benzín jestlůi po natankování závada zmizela doufej že to budde edobrý a moc se v tom nešťourej . Smrad zkaženejch vajec sem tu popisoval kdysi já dělají to všechny auta bez rozdílu cítil sem to v Octávii , Fábii , 206 , všech Daewech , Oplu je to vždy po tom co dáš autu trošku za uši a před tím si jezdil piánko neřeš to
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

petrm píše:Palivový filtr se mění jednoduše bez nářadí máš ho na zadní stěně za motorem vedle posilovače brzd jen ho vytáhneš z toho držáku a pak už jen zmáčkneš pojistky na hadicích a vystříkne ti trochu benzínu a je to pak už jen přendáš ty plastíky na novej filtr když je nemá a zase to zacvakneš zpět . Nádrž je opravdu na 48 litrů ale běžně sem jezdil na rozsvícené hladový oko a natankoval sem klidně i 51 litrů i když to sem tam cmrndal už pěkně dlouho nemůžeš se koukat že máš nádrž na 48 litrů a tím pádem je čtvrtka 12 litrů já jezdím někdy i na nulu v nádrži a ještě mi nesvítí kontrolka a na to najedu ještě tak 100 kilometrů takže asi 8 litrů . Palivový filtr to klidně může dělat a klidně to může být i benzín jestlůi po natankování závada zmizela doufej že to budde edobrý a moc se v tom nešťourej . Smrad zkaženejch vajec sem tu popisoval kdysi já dělají to všechny auta bez rozdílu cítil sem to v Octávii , Fábii , 206 , všech Daewech , Oplu je to vždy po tom co dáš autu trošku za uši a před tím si jezdil piánko neřeš to
tak teda ten palivak vymenim, ked vravis, ze je to easy:) ale s tymi vajcami neviem, ako mi potom vysvetlis, ze kludne zacpem vyfuk, nema to vobec ziadny tlak a pocujem ako to odspodu pri vodicovych dverach ticho syci? :x
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo to je asi nějaká netěsnost výfuku to jó ale nemá to nic společného se smradem co popisuješ když si normálně stoupneš za auto taky necítíš zkažený vejce ;)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

po smradu rozhodně nebude to není způsobené netěsností musí to občas trošku protáhnout mě to lanos ze začátku taky dělal a teď už naprosto vyjímečně ;)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“