Kalos - Valivé zvuky pri jazde.

Moderátor: Blue Lanos

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobrý večer :D -16 co bude ráno? :cry:
To jemné chvění volantu dělají určitě blbě vyvážené gumy.Mohly by to být
i třeba protektory a nebo nějaký levný gumy./Ale LIFELIKE to není určitě tvůj probrém/.Ale určitě bych kola nechal převážit.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Reklama
 

Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Topol píše:Dobrý večer :D -16 co bude ráno? :cry:
To jemné chvění volantu dělají určitě blbě vyvážené gumy.Mohly by to být
i třeba protektory a nebo nějaký levný gumy./Ale LIFELIKE to není určitě tvůj probrém/.Ale určitě bych kola nechal převážit.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Neviem to takto posúdiť, ale bolo to rovnaké aj na letných aj na zimných. Žiadne zmeny nenastali výmenou kôl. Letné mám na elektronoch a zimné na pôvodných diskoch.
Už to teraz vydrží, ale ked budem meniť na jar kolá, tak ich určite nechám prevážiť. Pre istotu.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Kalos - Valivé zvuky pri jazde.

Příspěvek od Hynek »

Ľuboš píše:Pri jazde mojím Kalosom sedan sa ozývajú od prednách kolies vozidla valivé neidetifikovateľné zvuky. Veľmi sa tieto zvuky podobajú zvukom ktoré spôsobujú uvolnené, alebo opotrebované ložiská nábojov kolies. Táto porucha to však nieje. Dal som v servise skontrolovať ložiská kolies na všetkých štyroch kolesách, boli vporiadku. Ja osobne mám pocit a podozrievam s týchto zvukov chybný diferenciál??? :( Poraďte prosím.
Luboši! Nechci zlehčovat Tvůj problém,ale já jezdím s "vozidlem Tavrija " a pokud chceš,půjčím ti jej na nějaký čas. Když pak přesedneš do svého Kalouska,bude se ti zdát,že jsi v naprosto tiché oáze.Mě se to děje,kdykoliv si od manželky Kalouska vypůjčím! :D :D
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

LIFELIKE píše:Tiež by ma zaujímal ten dátum výroby. Môj má rok výroby 2005, bol kúpený začiatkom apríla.
Osobne som rada, že nie som až taký citlivý vodič, lebo ja necítim nič. Teda aspoň nie v tej rýchlosti, ako sa vyššie uvádza. Ani na kolách, ani na plyne.
A myslím, že je to naozaj dobré, lebo sa nesťažuje ani môj muž a to je iný šofér ako ja.
Ale môj Kalos má inú kritickú rýchlosť a to cca 120 km/h. A prejavuje sa to veľmi jemným chvením volantu.
:roll: Nech si pořádně vyvážit kola a bude po chvění. Možná jsi ztratila z kola vyvažovací závaží,což je v zimě dos pravděpodobné: ;) Čauky.
červenáček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:21

Příspěvek od červenáček »

Zdraví vás všechny nováček- Červenáček. Před měsícem jsem řešil podobný problém. Můj "obuvník" po přezutí pneu jel vozidlo vyzkoušet a upozornil mě na hlučnost přední nápravy, jeho tip na hluk byly ložiska kol. U rok starého auta a nízkém počtu kilometrů jsem mu to vyvrátil a chtěl reklamovat pneu. Nakonec jsme záhadu odhalili - pomohlo ufouknutí pneu. Skutečně, hlučnost se ztratila, resp. je minimální. Předpokládám, že toto jednoduché řešení nebude Váš případ.
roční kalos sedan, spokojenost
Odpovědět

Zpět na „KALOS“