Okna a Tempomat

Moderátor: Blue Lanos

pavel 111

Okna a Tempomat

Příspěvek od pavel 111 »

Víte někdo jak u Leganzi pomoci el. zavírání oken. Když prší tak už to ani samo nezavře, musím pomoci rukou (u řidiče) a ostatní se zvedají velmi pomalu a s velkým úsilím.

Tempomat funguje, ale stále lehce přidává a ubírá, takže auto jako lehce cuká (houpe).
Jde nějak seřídit či zmenšit krok té sinusovky, aby nebylo to přidání a pak ubrání větší než je třeba??
Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mám stejný poznatek z Nubiry, už jsem ho zde ventiloval, moc na tempomat nejezdím právě pro tohle přidávání a ubírání. Zdá se mi, že s tempomatem je i vyšší spotřeba. Tempomat je mechanický, tzn. že motorek tahá za plyn, no a ta citlivost nic moc. používám ho třeba na výjezdech z města, kdy je dlouho např. 70 to moc necuká, a pak na dálnici, ve 150 je to houpání už přijatelné. :)

Jinak k oknům: sundat tapecírunky vyčistit a promazat celý mechnismus stahování, ev. něco vyměnit :cry:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
pavel111

tempomat

Příspěvek od pavel111 »

Richard píše:Mám stejný poznatek z Nubiry, už jsem ho zde ventiloval, moc na tempomat nejezdím právě pro tohle přidávání a ubírání. Zdá se mi, že s tempomatem je i vyšší spotřeba. Tempomat je mechanický, tzn. že motorek tahá za plyn, no a ta citlivost nic moc. používám ho třeba na výjezdech z města, kdy je dlouho např. 70 to moc necuká, a pak na dálnici, ve 150 je to houpání už přijatelné. :)

Jinak k oknům: sundat tapecírunky vyčistit a promazat celý mechnismus stahování, ev. něco vyměnit :cry:
Tak to je škoda.
je fakt, že tempomat používám také hlavně ve městě a dlouhých vesnicích. Dobře hlídá 50 km a pokuty.
Ty okna tedy asi rozdělám, myslel jsem, že existuje něco co mázne ty těsnící lišty u skla ???
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak tohle je bohužel běžný úkaz u tempomatů Daewoo . K těm oknům promazání nepomůže musí se vyměnit guma ve které to okno jezdí a když už ji měníte tak si vyndejte okno ven a perfektně umyjte hrany okna které běhají v té gumě a rozhodně to ničím nemažte ta guma je originál namazaná nějakým mastkem takže pěkně prokluzuje když to něčím namažete jen se na to nachytají nečstoty a za chvíli to bude stejné ;)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no tohle sem psal v nubire a v nexii a tam nekdo ty gumy umyl a uz to podle nej od jara funguje.takze je to asi ruzne.i na nubi i na nexii .vim ze sme to v praci taky umyvali a nepomohlo ale asi jak komu
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
kmartin
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 06, 2006 17:28
Bydliště: V.Dolina

Příspěvek od kmartin »

Pri tempomate sa mi osvedcilo toto:pridem na rychlost 110,zapnem tempomat(teda ulozim rychlost) a potom uz samotnym tempomatom,otacanim packy do hora,pridem na pozadovanu rychlost(napr 130).A vtedy mmi to necuka.Predtym ma to tiez jedovalo,lebo pri urcitých rychlostiach to bol divny pocit z jazdy.
Leganza 2,0 CDX,1998,LPG
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

No ja teda s tempomatem (zatim) problem nemam (tuk tuk), drzi jak pribyty za kazdy rychlosti. A s okny mam spis opacny problem - prijde mi, ze jezdi moc rychle az ostre... :o
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

Je pravda, že používání tempomatu zatím nemám zažité, ale věřím, že na delší trasy ho využiju. Jak už bylo zmíněno, šetří se na pokutách. Brácha takhle projel Bosnou na zpět z Chorvatska, protože zaplatil, když jsme jeli tam. Okna jezdí dost ostře. Problém je ve vodících lištách. Měl jsem Espero a problém se spouštěním jsem měl taky. Někdy se uvolní vodící lišty, nebo jsou zaneseny a okno špatně vyjíždí nahoru.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Slam píše:No ja teda s tempomatem (zatim) problem nemam (tuk tuk), drzi jak pribyty za kazdy rychlosti. A s okny mam spis opacny problem - prijde mi, ze jezdi moc rychle az ostre... :o
Tak jsem zase neco zakrikl... :oops: Cely odpoledne se dneska lestim s karoserii (chtel jsem to jednou zkusit, tak jsem si koupil Turtla na metalizy), az me boli kazdy sval v tele a kdyz uz to mam konecne utreny, tak se my vysype el. stahovani zadniho okna... :cry: Zadni dvere a okna defacto nepouzivam, tak jednou za mesic zkusim, jestli to funguje a kdyz jsem to testil dneska, tak u jednoho okna najednou takovy divny nepravidelny lomoz, okno sjelo dolu, ale nahoru uz se mu nechtelo... :evil: Tak jsem to musel rozebrat a koukam, ze se urvalo uchyceni bovdenu nahore u toho plastovyho kolecka (kladky) a na motorku je namotanej bovden cikcak a poruznu zauzlovanej. Takze vysledek je ten, ze el. motorek sice funguje, ale bovden a kladka je v cudu. Nejakym zazrakem se mi bovden podarilo za neco zrejme zachytit, ze kdyz jsem vytahl rucne okno nahoru, tak se ten bovden asi nekde sprajc a okno se pritahlo a drzi... Mate nekdo tucha, kolik me to bude stat? Vymenuje se to cely nebo jen to, co se pokazi?

Pravdepodobne to vzniklo asi tak, ze se smycka bovdenu dole nekde zahakla, nasledny tah el. motorku urval plastovy uchyt s bovdenem nahore a uvolneny bovden se zamotal na civku el. motorku... :x

Jo a jak tu nekteri sve mazlicky pojmenovavaji, tak ja uz mam take jmeno pro svy auto - Cerny Petr. :(
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Uzasny... :roll: cca pred 14 dny mi opravili to prave zadni ono popisovane vyse (cena temer symbolicka - necela tisicovka - vymena toho stahovaciho mechanismu) a dneska se uplne stejne podelalo leve zadni... :x


PS: Minule se mi to nejak povedlo, ze okno se v zavrenem stavu pritahlo a drzelo zavrene. Tentokrat se mi to ale nejak nedari, poradi mi nekdo nejaky postup, jak to spolehlive zavrit? Kdyz jsme se objednaval v servisu, tak ze pry jedine dreveny kolicek, coz se mi moc nezda jako spolehlive reseni... :(
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

několikrát sem rozebíral dveře a byl tam vraženej odspodu kus prkna a nebo plastové lahve ale to musíš rozebrat dveře ;)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

petrm píše:několikrát sem rozebíral dveře a byl tam vraženej odspodu kus prkna a nebo plastové lahve ale to musíš rozebrat dveře ;)
No tohle se mi prave moc jako reseni nelibilo. Jak uz jsem psal na jinem miste:

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=6704

...radsi jsem s tim chvili hral pomoci dratu s hackem a sikovnych prstu ;) , az se mi nakonec podarilo ten bovden "zaseknout", takze okno drzi vlastni silou (akorat na to nesmim zapomenout, protoze kdybych ho omylem zacal stahovat, tak se ten bovden zase uvolni a zase bych to musel rozdelavat, abych se tam dostal... :? )
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re:

Příspěvek od Slam »

Slam píše:No ja teda s tempomatem (zatim) problem nemam (tuk tuk)
Tak jsem ťukal asi málo, už mi taky nefunguje... :( Měl by být spřažený s ABS a ABS mi po výměně kol občas zlobí, než se to samo urovná. Letos to bylo nejhorší a ABS zlobilo opravdu dlouho (zapínalo se bezdůvodně samo při nízkých rychlostech, než se vyplo úplně). Na dovolené jsem si všiml, že v noci to nezlobilo vůbec, teď to taky nezlobí, takže asi jen když je venku horko... :? Zlobí takhle nejspíš čidlo na LP kole, kde je i prasklá manžeta. :x Tempomat ale nejde vůbec...

Co s tím mohu udělat? Co vše potřebuju k výměně manžety (stačí jen ona nebo radši i něco okolo)? Když ABS funguje, tak by snad měl i tempomat? Nebo když ABS zlobí, tak se tempomat "pro jistotu" odpojí úplně? Měl jsem v dubnu havárii zrovna na tohle zlobivé přední kolo, třeba se tam mohlo něco uvolnit, i když to nebyla zas tak velká rána... :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Okna a Tempomat

Příspěvek od -peha- »

No manžeta sa mení aj samostatne ale pokud to koleso dostalo ránu tak múže byť poškodený snímač alebo je len posunutý,to sa tiež stáva a potom nenačítává lebo medzera je velká,neviem teraz kolko to má byť ale na Oktávke som tiež dostak šutrom do kola a pohlo to práve s tým snínačom tak som to dostavil a ono to šlape.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Okna a Tempomat

Příspěvek od conpet »

Výměna manžety je dost blbá práce, vyplatí se už zrovna vyměnit i ložisko.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“