Legalizace autodílů

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Legalizace autodílů

Příspěvek od djpsx »

Četl jsem teď na Leganza fŕu cosi o legalizaci větších kol a vzhledem k tomu, že jsem jejich vlastníkem, mám dotaz, jestli někdo nevíte, nebo nemáte zkušenost.

Ty 16ky na Nubi Kombi jsme koupili u soukromníka, který prodáva díly z bouraček, takže nic jako certifikát nemá....dá se to zapsat do TP i bez toho, případně dá se ten certifikát někde sehnat? A jestliže by se povedlo a bylo by zapsáno v TP, byl by pořád problém při nehodě, když by to bylo už legální?

A druhá věc....dal by se dát do vyjímky i laďák bez certifikátu?

Děkuji
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Reklama
 

Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

me rekli kluci na dopravaku,ze me do TP napisou klidne i 16tky,ale to jsou znamyyy ... jinak podle certifikat,ale petrm,rikal,ze ho muze zapujcit a pak je to otazka par minut na dopravaku (jinak certifikat je asi o 6 kilech)

jak nabouras a pujdou po tom,pojistovna ti nic neda..jako kdybys neplatil povinny...

ladak bych neresil..mam ho taky..a bylo me receno,ze nevidi duvod proc by nemel projit STK..

co vim,tak se da cela kara zapsat jako na sportovni ucely..kamos o tom premejsli,protoze jeho upravy ho budou stat pri kazdy kontrole tak 10 bodu jen za kola :-))
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

DREAM píše:me rekli kluci na dopravaku,ze me do TP napisou klidne i 16tky,ale to jsou znamyyy ... jinak podle certifikat,ale petrm,rikal,ze ho muze zapujcit a pak je to otazka par minut na dopravaku (jinak certifikat je asi o 6 kilech)

jak nabouras a pujdou po tom,pojistovna ti nic neda..jako kdybys neplatil povinny...

ladak bych neresil..mam ho taky..a bylo me receno,ze nevidi duvod proc by nemel projit STK..

co vim,tak se da cela kara zapsat jako na sportovni ucely..kamos o tom premejsli,protoze jeho upravy ho budou stat pri kazdy kontrole tak 10 bodu jen za kola :-))
Hmm, já tam mám sice taky známou, ale je mi blbý za ní chodit pořád s něčím (teda šel bych tam podruhý:-)). A s tou pojišťovnou...když bych to měl napsaný v techničáku, že ta kola jsou o.k., tak proč by mi to nezacálovali....teda platí se i havarijka, takže by to snad mohlo být o.k.

Když jsem měl havárku a nacouval jsem chlapíkovi do dveří auta, tak jsme to vyřešili domluvou a pojišťiovna platila, ale pravda je, že tam měl známýho....
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Když to bude v TP, tak už by problém při nehodě být neměl. Ale obávám se, že tyhle certifikáty vydává jenom firma Alcar. Ta za to zaplatila nehorázný peníz ministerstvu dopravy, takže na tom musí vydělat. Čili jediná možnost je koupit kola od nich a oni pak vystaví certifikát, TÜV protokol a štos dalších papírů, se kterými se jde na úřad...pokud máš kola odjinud, tak certifikát nedají...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

To hezký....takže to zkusím přece jen u té kamarádky....tak jo, kola dejme tomu, ale co laďák...příště mě prý přes emise projít nenechá..... :cry:
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

az to budes mit v TP pak problem nebude..dokud ne..a kdyz zrovna po tom benga pujdou a vsimnou si kol..tak ti pojistovna neda nic..

jinak kessler ma asi recht
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

djpsx píše:To hezký....takže to zkusím přece jen u té kamarádky....tak jo, kola dejme tomu, ale co laďák...příště mě prý přes emise projít nenechá..... :cry:
tak das znamymu 15kil misto 8kil a mas to.. jsem v CR .. slava korupci :-))
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Dones jí květinu, bonboniéru, flašku drahýho vína, hezky se usměj a uvidíš že ti dá...

...ten zápis do TP :lol:
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

kola

Příspěvek od simone »

ja som mal na nexii alu kolesa a neboli zapísane v TP a poisťovňa mi ich preplatila v cene noveho po havarii
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: kola

Příspěvek od Blue Lanos »

simone píše:ja som mal na nexii alu kolesa a neboli zapísane v TP a poisťovňa mi ich preplatila v cene noveho po havarii
..no len ci to nebolo koli tvojmu zamestaniu :lol: :D

Ozaj a kedy mozem prist ja s tym certifikatom na nasu zandarsku stanicu vie mi na toto niekto odpovedat? Uz nato cakam vyse 2 rokov ku*va :x
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Já koupil auto z bazaru na liťácích, které ale nejsou zapsané v TP. Zajímalo by mě, jak by se na tuto skutečnost dívala pojišťovna příp. soud v případě (nedejbože) bouračky. Neznalost zákona z mé strany sice neomlouvá, na druhou stranu může bazar prodat auto s necertifikovaným dílem, aniž by na to upozornil a nebyl za to trestně zodpovědný?
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Oněgin píše:Já koupil auto z bazaru na liťácích, které ale nejsou zapsané v TP. Zajímalo by mě, jak by se na tuto skutečnost dívala pojišťovna příp. soud v případě (nedejbože) bouračky. Neznalost zákona z mé strany sice neomlouvá, na druhou stranu může bazar prodat auto s necertifikovaným dílem, aniž by na to upozornil a nebyl za to trestně zodpovědný?
No ona má Nubira povolý max. rozměr 15ky kola...(přesně nevím z hlavy číselné údaje), takže pokud jsou to max. tyto rozměry, tak si myslím, že je vše o.k.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Odpovědět

Zpět na „POKEC“