vyřadit centrál?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Miroslav Wróbel
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 28, 2006 16:59
Bydliště: Karviná Nové-Město
Kontaktovat uživatele:

vyřadit centrál?

Příspěvek od Miroslav Wróbel »

Protože jezdím většinou sám, zdá se mi zbytečné, aby se odmykaly všechny dveře. Dá se nějakým jednoduchým způsobem vyřadit centrál? Třeba vyjmutím pojistky/které/. Tak aby se dal znovu uvést do provozu. Kámošovi se stalo, že na křižovatce mu ze zadního sedadla ukradli bundu jak tam stál na červenou. Běžet za nima nemohl,protože co s autem. Nemoh ho tam nechat.
Hyundai Accent 1,3 12V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tady máš schéma centrálu
www.daewooclub.com/album_pic.php?pic_id=1047

Tedy je to jištěný v motoru na pojistce EF28 hodnota 15A a měl by tam podle všeho být zapojen jen centrál (označení DOOR LOCK), myslím, že je ale elegantnější řešení, některé alarmy umí cca 20 sekund po nastartování auto zamknout, a po vypnutí motoru zas automaticky odemknout.

Jak jsem zjistil, obrázek se nezobrazjue, tak mrkni do fotogalerie Nubira :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Richard píše:některé alarmy umí cca 20 sekund po nastartování auto zamknout, a po vypnutí motoru zas automaticky odemknout.
neviem, ci zrovna toto je uzitocna funkcia alarmov... nie zo srandy nam uz ako malym otec hovoril aby sme sa za jazdy nezamykali... si predstav, ze sa niekto nedajboze vybura, zostane v bezvedomi a zhori v aute len preto ze je zamknute a okoloiduci si s tym neporadia... :roll:

u niektorych novych aut s original centralom od vyrobcu je tato funkcia tiez volitelna, s tym rozdielom, ze pri naraze alebo zhasnuti motora sa auto odomkne... vraj... u autoalarmov je to ovladane iba podla toho, ci je aktivna +15 alebo nie... ale aj tak, ked sa pri naraze utrhne vodic od baterky, moze elektronika len snivat o odomknuti...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Mne niekto tiez asi z rovnakeho dovodu vyblokoval central na zadnych dverach na espere. A furt vaham ci to sprevadzkovat alebo nie.
Uživatelský avatar
Miroslav Wróbel
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 28, 2006 16:59
Bydliště: Karviná Nové-Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Wróbel »

Tak jsem to vyřešil takto: nadzvedl jsem pojistkovou skříňku v motorovém prostoru, našel oranžový vodič odcházející od poj. č. 28 /15A Door lock/ přecvikl ho a napojil dvojlinku, kterou jsem protáhl do kabiny pod pal. desku. Namontoval kolébkový vypínač. Teď si můžu pohodlně z místa řidiče zvolit zda odmykat centrálně, nebo jen dveře řidiče. Druhý zlepšovák- odpojil jsem to čidlo vzduchu a dal tam ten odpor 2200 ohmů. Jsem zvědav co to udělá s tou spotřebou. Auto jezdí normálně, takže uvidím. Budu o tom pokuse informovat.MW
Hyundai Accent 1,3 12V
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Když jedu sám, nebo jen s manželkou, automaticky zamykám zadní dveře (zacvaknu kolíky). Bratranci se stalo v Praze přesně to, co popisoval Mirek (stál na křižovatce na červenou a nějakej hajzl otevřel zadní pravé dveře a čórnul mu notebook). Přední dveře mám odemknuté.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

A proč se prostě v autě po usednutí nezamknete? Někde jsem četl, že zamčené dveře pomůžou při havarii v pevnosti karoserie (nechci přivolávat ani testovat.) a hlavně po nárazu by se měl automaticky odemknout.... a jde to z místa ¨řidiče hned , já to tak dělám, když jezdím sám a stojím na "Blbých" křižovatkách, kde by se mohlo něco takového stát.... už mi jednou vlezl ožrala do auta, já ho nemohl dostat ven (co jsem ho vykopl, tak se poblil..... štěstí) 8)
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

alarm

Příspěvek od simone »

Ja som ho konečne spojazdnil na DO a doteraz sa mi nestala žiadna taka nepríjemnosť na zadnom sedadle. ale osobne neodporučam sa zamykažť počas jazdy lebo fakt pri havarke nie každeho kto pribehne pomôcť napadne vykopnúť okno :(
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

pokud vím, při havárii se odpojuje čerpadlo a odemyká centrál..... aspoň u drtivé většině konkurence to tak je.... a s tím čerpadlem je to na 100% i odzkoušené (ne na mě bohudík) a centrál po odpojení baterie u mojeho auta se vždy odemkne, tak nevím... já se stejně jen zamykám ve Varech u stadionu, jestli to tam někdo znáte, tak se asi nedivíte, jinak by mi asi nikdo do auta nevlezl.... za jízdy... :lol:
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

kdepak Daewoo žádný z těchto bezpečnostních doplňků nemá jen na autech z Německa ap. je nárazové čidlo které odpojuje palivo :cry:
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak opět nevím, v servisním manuálu mám formulku, že v případě rychlého úniku paliva nebo havárie se deaktivuje čerpadlo.. proto ten čudlík na levé straně sedadla řidiče dole, které reaktivuje čerpadlo....
Rychlý únik znamená prasklá hadice benzínu. Netěsnost a podsávání vzduchu, kdy řídící jednotka se zablokuje (nejde nastartovat), se vyřeší i bez zapnutí mikrospínače, stačí jen chybu odstranit a j-d-.
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Pavel Beneš píše:...a centrál po odpojení baterie u mojeho auta se vždy odemkne, tak nevím...
..a kde na to berie energiu - to mas nejake perpetum mobile, nie...?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

po odpojení a znovupřipojení baterie!!!!! Asi jsem se blbě vyjádřil jako vždy.

i když zamknu auto, vyndám baterii a znovu připojím, tak se odemkne.... tak a teď je to přesný..... :roll:
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

hodne lidi ve velkym mestech na svetlech o jinde zamyka..neco do sebe to ma .. kazdopadne vyrazovat central,to me prijde sprosty
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Miroslav Wróbel
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 28, 2006 16:59
Bydliště: Karviná Nové-Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Wróbel »

Asi jsi mě nepochopil, mám na přístrojovce černý kolébkový vypínač, kterým můžu kdykoli zap. nebo vyp. centrál.Takže teď vládnu dveřím já. A k tomu odporu v sání vzduchu- auto jezdí stále normálně a po dvou tankováních spotřeba paliva klesla z mých původních 8,6 na cca 8l. Berte to s rezervou , větší srovnání bude po více tankování.MW
Hyundai Accent 1,3 12V
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“