Palivový filtr

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Ondras píše:Pokud Václav píše o příručce od Koppa, tak je to jasné - je to překlad z polštiny a v polsku, podobně jako na slovensku, jsou servisní intervaly Matize co 10.000km.
Ondráši ano,je to v knížce od Koppa.Servisní knížka Matíz udává 45000 km,nebo tři roky.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Reklama
 

Tvaruzek Jaromír
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 16, 2004 20:44
Bydliště: Val.Klobouky

Příspěvek od Tvaruzek Jaromír »

V.Brousek píše:
Ondras píše:Pokud Václav píše o příručce od Koppa, tak je to jasné - je to překlad z polštiny a v polsku, podobně jako na slovensku, jsou servisní intervaly Matize co 10.000km.
Ondráši ano,je to v knížce od Koppa.Servisní knížka Matíz udává 45000 km,nebo tři roky.
Debata o tom jestli 40000 nebo 45000 je uplně zbytečná. Můj filtr zreznul v 5000 a začal téct :evil: -výměna- Po 10000 to samé :evil: :!: :?: Takže doporučuji výměnu raději dřív než potom hasit Matízka :(
doktor
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Oj, tak že bych měl kvůli filtru tak velikou spotřebu??? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Zajímavá debata. Já tam mám celkově namotáno 115tis. Km a dříve obhospodařovala auto sama, teď už manželka, která s ním jezdila na servisní prohlídky tak do 50tis. Km a od té doby už nic, jen když bylo potřeba něco opravit. Takže mi vychází že tam mám filtr tak 60-70tis. km a nic se neděje :D Myslíte, že je to v pohodě nebo bych ho měl co nejdříve vyměnit? :shock:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

rozhodně vyměnit stává se že je uplně neprůchozí a auto "normálně" jede nehledě na to že se opravdu někdy stane že v něm vyrezne díra ale to bylo u starších ještě původních originál z továrny pak už se dávali jiný i když taky originál hlavně už byly nabarvený ;)
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Díky, co nejdříve koupím a vyměním :P
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od piterko »

hm ja som filter vymenil (sám) auto mi šlapalo ako hodinky.lietalo ako divé no ráno som naštartoval auto a zas som mi hučalo, netahalo a mal som pocit,že idem na dva valce.prečo??môže to byť aj tým,že ten bordel čo som mal v nádrži predtým tam ostal a natiahol sa aj do toho nového filtra?? :cry:
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

ne, protoze na vstupu cerpadla je jeste takovy sejto-vyndej cerpadlo a uvidis jesi je to zasraty-to ze ti cerpadlo odchazi, zjistis pracdepodobne nekde mezi polema, az tam zustanes stat :lol: :roll:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Filtr

Příspěvek od J.Bad »

Také jsem měnil palivový filtr a dal se tam normální co se používal dřív v autech - obyčejnej,průhlednej jen nacvaknout dvě hadičky a hotovo.Ten původní filtr mě překvapil v životě jsem to neviděl - vedl k němu drátek - po dotazu v servisu co to je - bylo odpovězeno že je to inteligentní filtr který při ucpání nečistotou rozsvítí na palubce kontrolka na vodu!Jestli tomu tak opravdu je - nevím...Prostě je tam teď normální za pár korun a myslím že to úplně stačí.
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od piterko »

hm tak to neviem kde mam hladat to čerpadlo ale dnes idem s tým do servisu za známim a on mi povie čo s tým je.len by som bol nerad keby to bolo posrane tak,že to už nepôjde.inak ma napadlo nemôžu to byť aj ventily??alebo vstrekovanie?? :?:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Filtr

Příspěvek od Tomáš »

J.Bad píše:Také jsem měnil palivový filtr a dal se tam normální co se používal dřív v autech - obyčejnej,průhlednej jen nacvaknout dvě hadičky a hotovo.Ten původní filtr mě překvapil v životě jsem to neviděl - vedl k němu drátek - po dotazu v servisu co to je - bylo odpovězeno že je to inteligentní filtr který při ucpání nečistotou rozsvítí na palubce kontrolka na vodu!Jestli tomu tak opravdu je - nevím...Prostě je tam teď normální za pár korun a myslím že to úplně stačí.
Proboha , co to tu píšete :shock: , ten drátek je ukostření proti statický elektřině , filtr je u nádrže , ta je z plastu a žádná kontrolka s tím nemá nic společnýho , hold to byl mechanik neznalý jednoduchosti Matize. Ten plastovej průhlednej zase rychle vyměň , víš jakej je tam tlak , vždyť to má vstřikování , může prasknout a v lepším případě ti jen vyteče nádrž , ten se hodí tak na Š 120 , ale ne k tlakovýmu elektrickýmu čerpadlu . Ověř si to u odborníků , ale já bych takhle nejezdil , to chcete za každou cenu ušetřit , nebo co ? ( originál palivový filtr stojí cca 200,- )
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Nevím jestli je za 200 originál, ale v Krči za 190, taky jsem letos měnil, akorát ten drátek jsem pouze strčil mezi sponu a filtr, protože konektor na novém filtru chybí
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Netvrdím , že přímo originál Daewoo , ale NE! plastový průhledný ....., co mají u všech pump.....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od piterko »

noo takže ja som prišiel zo servisu a nebolo to v palivovom filtre.aj ked to malo také znaky.bola to totiž hlava rozdelovača so zapalovacími kabelmi.inak stalo ma to 2000 sk a ja som zrovna trafil ten drahší druh rozdelovača.inak vymenili mi to a to auto lieta ako divé a ja mam z toho takúúúúú radosť že asi vyskočím z kože :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Ahoj matýzáci,mám dotaz.Vyměnil jsem palivový filtr a visí tam u toho filtru nějaký kostradrátek.Má se nacvaknout na ten filtr???Jiný využití jsem tam kolem dokola nenašel.Díky za odpověď.Happy. :D
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“